اعتراض شدید به سخنان مصطفی هجری

مصطفی هجری مسئول کل حدک که این روزها خود را در جایگاه رهبری بلامنازع مردم کردستان می بیند در چند روز گذشته به دنبال اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ، اقدام به انتشار اعلامیه ای کرد که در آن خواستار استعفا و خروج اعضای کرد سپاه پاسداران از این نهاد شده و اعلام کرده بود که تنها در اینصورت مورد عفو !! قرار خواهند گرفت .

اگر چه انتشار چنین بیانیه هایی توسط مصطفی هجری بی سابقه نیست و تقریبا هربار که تلویزیون تیشک روی آنتن قرار گرفته است شاهد چنین مواردی بوده ایم اما عفو ملوکانه جناب هجری اینبار در شرایطی کمی متفاوتتر ابراز شده است ، شرایطی که اکنون اعتراضات بی سابقه ای را به دنبال داشته و در مواردی به توهین و تخریب و حمله به هجری نیز منجر شده است .

فارغ از اینکه پیام هجری تنها یک بلوف غیر عقلانی است که گیراییش تنها به درون حزب محدود خواهد بود اما چرایی بیان چنین موردی از زبان هجری نیز به نوبه خود قابل بحث است و این چرایی و سوالات دیگر در اذهان اعضای سایر احزاب کردی سبب اعتراض شدیدشان نسبت به این مسئله گشته است گشته است .

انتقاداتی که به سخنان هجری واقع شده بیشتر حول انتقاد بر شخصیت مستبد و تک روانه هجری است . این احزاب می پرسند :

  1. مصطفی هجری کیست که به خود اجازه عفو یا مجازات می دهد ؟ روایی صدور چنین بیانیه ای را از کجا کسب نموده است ؟
  2. در صورتی که مصطفی هجری خود را سرکرده کردهای ایران نیز بداند آیا مجازات و یا بخشش هر کسی تحت هر عنوانی جز وظایف او خواهد بود یا جز وظایف دادگاهها ؟ آیا هجری یک قاضی است ؟
  3. اکنون که احزاب کردی در چهارچوب مرکز همکاری احزاب کردستان ایران با یکدیگر همکاری می کنند چگونه است که مصطفی هجری به صورتی کاملا مستقل بیانیه ای را صادر می کند و خود را بالاتر و برتر از این نهاد میداند ؟ آیا هجری برای مرکز همکاری احزاب کردستان ایران ارزشی قایل است ؟ آنها همچنین معتقدند که بیانیه ی هجری ضربه ای سهمگین بر پیکر مرکز همکاری است

البته در مورد این قسمت از انتقاد سایر احزاب به بیانیه مصطفی هجری در سایت دیار و نادیار مطالب زیادی نگاشته شده است که همگی آنها اثبات کننده پوشالی بودن این نهاد هستند نهادی که تنها و تنها به صدور بیانیه مشغول بود و اینک اختلافات آن به جایی رسیده است که دیگر صدور بیانیه مشترک نیز امکان پذیر نمی باشد . از رفتار سران حدکا چنین به نظر می رسد که به هیچ وجه به مرکز همکاری احزاب کردی اعتقادی ندارند و در هیچ کجای معادلاتشان جایی ندارد نمونه دیگری که بسیار ملموس است سخنان حسن شرفی جانشین اول هجری است که تنها چند روز پیش در جمعی تشکیلاتی ایرادشده بود و به نفی تمامی احزاب دیگر پرداخته بود که متن مقاله را می توانید در اینجا مشاهده بفرمایید

اما در پایان باید یادآوری نمود که حجم حملات به هجری به حدی وسیع و گسترده است که حزب و قلم های حزبی مجبور به پاسخ و ارائه دلیل و برهان شده اند تا حداقل بتوانند گوشه ای از رسوایی به بار آمده را بپوشانند و قسمت زیادی از برنامه یک ساعته تیشک تی وی نیز به همین امر اختصاص یافته است . دفاعیات کاوه آهنگری نیز یکی از این موارد است .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.