خبر فوری : اعتراف وحشتناک جلیل گادانی در مورد قتل شاپور فیروزی

در آستانه ی کنگره ی ۱۷ حدک هر روز شاهد رخ دادن اتفاقات عجیب و منحصر به فردی هستیم که به نوبه خود زلزله سیاسی محسوب می شوند و نمونه بارز آن سخنانی است که هر چند وقت یکبار ازاعضای رهبری حدک شنیده می شوند از خالد عزیزی گرفته تا مصطفی مولودی ، از عبدالله حسن زاده گرفته تا پسر دردانه اش آسو و اینگونه است که بعد از نگارش طومارهای طویلی چون ” نسکو و دابران ” و سایر شکواییه ها چنین به نظر می رسد که سیاسیون کرد دیگر وقت و حوصله تایپ کردن را هم ندارند و برای آنکه خدای ناکرده از رقیبان عقب نیفتند به شیوه جدیدی روی آورده اند شیوه ای نوین موسوم به مصاحبه های افشاگرانه که نسبت به کتاب نویسی هم سرعت بیشتری دارد و هم کم هزینه تر است و هم راحتتر شنیده می شود .

در چند روز گذشته نیز این جلیل گادانی بود که با بیان مطالبی فوق جنجالی در مصاحبه با رادیو کردانه ، نه تنها سرتاپای حدک بلکه تمام وجود حدکا را نیز به لرزه درآورده است .

رادیو کردانه که یک سایت اینترنتی نه چندان مطرح است در چند روز گذشته مصاحبه ای را به زبان فارسی با جلیل گادانی عضو گوشه گیر شده حدک انجام داده است مصاحبه ای که به مقوله ترور می پردازد و بیشتر تکرار سخنانی است که به دفعات از جلیل گادانی شنیده ایم اما اینبارو در اواسط بحث گادانی مسئله ی ترور یکی از فرماندهان حدکا را مطرح می کند ، شخصی به نام شاپور فیروز .

شاپور فیروز که بود ؟

شاپور فیروز یکی از فرماندهان وقت حدکا بوده که فرماندهی نیروی بیستون این حزب را بر عهده داشته است . نامبرده ملاک و از ثروتمندانی بوده است  که در دوران حکومت پهلوی شرکت راه سازی بسیاری مجهزی داشته است و به واسطه همین ثروت به زودی مورد توجه سران حزب دمکرات قرار می گیرد و جذب حزب می شود و به زودی به درجه فرماندهی می رسد کم شدن ثروت شاپور فیروز سبب کم شدن لطف رهبری حزب نسبت به وی می شود – بنابر اعتراف صریح و واضح اهورا کردستانی – و همین امر سبب دلسردی فیروز از حدکا می شود و زمانی که جلیل گادانی  در حزب دمکرات انشعاب به وجود می آورد – کنگره ۸ – شاپور فیروز به رهبری انقلابی می پیوند و در همین حزب نیز پروژه ترور شدنش طراحی و عملی می شود . شاپور فیروز تنها صاحب یک پسر بوده که آنهم در درگیری میان کومله و دمکرات کشته می شود . آنچه که مسلم است این شخص بارها مورد سو قصد قرار گرفته و چندین بار جان سالم به در برده است که سو قصد ۳۱ /۵/۱۹۹۲ مهمترین آنهاست . در نهایت شاپور فیروز زمانی که قصد جدایی از این گروه را داشته و پشت پرده در حال مذاکره با صادق شرفکندی بوده ترور می شود و پرونده ترورش تنها با انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران مختومه می شود ضمن آنکه برای مخفی کردن جنایت انجام شده یکی از پیشمرگه هایشان را به اتهام ترور فیروزی اعدام می کنند

مصاحبه جلیل گادانی :

همچنان که اشاره شد جلیل گادانی در این مصاحبه برای اولین بار پرده از رازهایی مخوف در مورد ترور فیروز برمی دارد و به موارد زیر اشاره می کند  :

 1. رهبری وقت گروه موسوم به لادرها که جلیل گادانی برجسته ترین شخصیت آن بوده است به واقعیت ترور شاپور فیروز آگاه بوده است .
 2. جلیل گادانی همچنین اعتراف می کنند که آنها در آن زمان مدارک مستندی در دست داشته اند که مظفر میتران از اعضای رهبری حزب ترور را انجام داده و پوکه گلوله نیز اثبات کننده آن بوده که تیر از کلاشینکف شخصی مظفر میتران شلیک شده است .
 3. با وجود اینکه قاتل یکی از اعضای حزب و در چنگالشان بوده است اما به آسانی اجازه داده اند به اروپا پناهنده شود
 4. شخص قاتل توسط خود حزب و با امضا و پشتوانه شخص جلیل گادانی به اروپا فرستاده شده و با حمایت حزب موفق به اخذ اقامت اروپا – کشور  دانمارک – شده است .
 5. برای اولین بار اسم قاتل از زبان جلیل گادانی جاری می شود در حالی که در مدت سالیان دراز ماهیت قاتل را می دانسته اما آن را فاش نکرده است .
 6. با وجود تمام مدارک و مستندات بر علیه مظفر میتران ولی یکی از پیشمرگان خودشان را اعدام کرده اند

بنابه گفته گادانی ، طراح اصلی ترور شاپور فیروز شخصی است به نام مظفر میتران توانسته با اجیر کردن فردی به نام غلام نقشه اش را عملی سازد .

مظفر میتران

نتایج این مصاحبه :

 • نمونه فوق مثال بسیار بارزی از رفتار احزاب کردی است که هرگاه منافعشان اقتضا کند به قتل اعضایشان اقدام می کنند و دیواری نیز از دیوار جمهوری اسلامی ایران کوتاهتر پیدا نمی شود که به راحتی می توان ترورها را به گردن آن انداخت .
 • هر حزبی که به ترور دست بزند تروریست است و ترور اعضای حزبی نشان دهنده تروریست  بودن این احزاب است .
 • این حرکت تایید کننده تمامی مقالات و گزارشات دیارونادیار در مورد وجود اختلافات عمیق و عظیم در بین رهبری و کادر حدک است
 • بعد از بروز بازخوردهای نگاتیو و بعضا جنجالی در درون حدک اینک شاهد حمله شدید الحن حدکا به این بخش از رهبری حدک هستیم امری که ممکن است در نهایت به درگیری و برخورد واقعی نیز ختم شود .

اگر چه این ترور به جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شده بود اما اینک که حقیقت امر بنابر مصلحت شخصی آقای جلیل گادانی فاش شده است اذهان مردم کرد و همچنین پیشمرگان و اعضای احزاب کردی از خود خواهند پرسید :

آیا صدها تروری که انجام گرفته و تمامیشان به جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شدند نیز کار خود احزاب نبوده اند ؟

انچه در پایین خواهید خواند سوالات ما – دیارونادیار – نیستند بلکه پرسش های تامل برانگیز یکی از اعضای همین حزب هستند که می پرسد :” آیا محتمل نمی نماید که این اشخاص ( رهبری احزاب کردی ) در بسیاری از ترورهایی که در سالهای گذشته اتفاق افتاده اند هم دست داشته باشند ؟ و آیا این موارد هم جزو ترورهای داخلی نبوده اند ؟ مواردی چون

 1. بمب گذاری شب یلدا
 2. ترور فرمانده قادر قادری
 3. ترور صلاح رش
 4. ترور اعضای کومله مهتدی
 5.  ترورهای حزب یزدان پناه

آنچه که از روند رو به رشد اعترافات برمی آید آنست که به زودی شاهد مدارک و مستندات و اعترافاتی بزرگتر در مورد قتل های مهم تری چون ترور سرکردگان دمکرات باشیم و اعترافات جدید سورپرایزی باشند برای روزهای آتی و جوانان فریب خورده ای که در این احزاب عضو هستند دریابند که سرکردگانشان چه کسانی هستند و چگونه رفتار می کنند .

هنوز باید منتظر ماند و دید ، چرا که این قصه سر دراز دارد .

1 Comment

 1. سلام “غلام” همان غلام بابایی اهل پاوه و نوچه مظفر میتران هست . برادرش هم خواهر مظفر رو گرفت. هردو پیشمرگ خیزی شاهو بودن .باهاش آمدن خیزی دالانها…باهاش رفتن گروه لادر و …خلاصه چاکر و نوکر و محافظ و…همه چیز هم بودن …کاملا مورد اعتماد .یعنی رابطه اینا دیگه حزبی نبود شخصی شخصی بود . مظفر هم کینه ای شدید .علت هم انتقام گیری بود چون شاپور دنبال ناموس مظفر بود.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.