تاختن اعضا به سران احزاب کردی – بخش اول

دیار و نادیار به عنوان مهمترین و اصلی ترین منبع و مرجع اطلاع رسانی در مورد احزاب کردی همواره سعی داشته تا روشنگری و صداقت را ملاک و الگوی عمل خود قرار دهد خوشبختانه ثمره پایبندی به این اصل – همچنان که امروزه بسیار واضح و مشهود است -شناخته شدن دیار و نادیار به  عنوان ماخذ اخباری قابل اعتماد مردم کردستان جهت آگاهی از احوالات سران این احزاب است . البته در این راه همواره مورد حمله و هجوم کسانی قرار گرفته ایم که با روشنگری و آگاهی مردم سر ناسازگار داشته اند اما دیار و نادیار همواره با باور عمیق به اصول کاری اش به  این راه ادامه داده است .

اگر تا دیروز افشاگری های این مرکز خبری به عنوان عناد و دشمنی با سران احزاب کردی تلقی و تفسیر می شود اما امروزه شاهد بروز انتقاداتی بسیار جدی توسط افرادی از داخل همین احزاب هستیم ، افرادی که اوضاع داخلی و رفتار حزبی و سیاست های پوچ سران  این گروهک ها ،آنها را وادار به تفکر و در نهایت مجبور به واکنش نموده است در ادامه به دو مورد از انتقادات تندی که اتفاقا در همین چند روز اخیر ابراز شده اند  اشاره می نماییم :

مورد اول : سران احزاب کردی از دیدگاه عباس یگانه ( برگرفته از کانال ناسیونالیسم کردی )

ناگفته نماند که عباس یگانه سالیان دراز عضو تشکیلات مخفی پژاک بوده و بنابر اعترافات خودش در مواردی همچون تیراندازی به مردم ، حمله به اداره اطلاعات مریوان ، حمله به اداره دادگستری و فرمانداری و حتی حمله نارنجکی به تندیس شهید حسین فهمیده !!! نیز شرکت داشته است .

اعتراف یگانه به اقدامات تروریستی اش در پژاک

و حالا این فرد با چنین سابقه ای ، در نهایت پشیمانی رهبران احزاب کردی را اینگونه توصیف می کند که :

متن کردی :

۱ ـ کووڕو کچی هیچ کام له سه رکرده کان لە شەڕەکان بەشدار نابن و قەت کووڕی هیچیان نەکووژراوە و ناشکووژرێت. کووڕو کچی کام سەرۆک پارتی ڕۆژهەڵات پێشمەرگەیە یا شەهید بووە؟ مەگەر ناڵێن پێشمەرگایەتی شەرەفە؟ مەگەر ناڵێن شەهید تاجی سەری گەلە ؟ باشە بۆ ئەم شەرەفە نابەخشن بە مناڵەکانی خۆیان؟ بۆ مناڵەکانیان نانێرن بۆ شەڕ تا شەهید ببنو ببنە تاجی سەری میلەت؟

۲-  مناڵی سەرۆک پارتەکان لە هەموو تەمەنیان بۆ یەکجاریش بە برسی یا تینوو سەریان نەناوەتە سەر سەرین.

۳-  یەک سەرۆک پارت ئەناسن هاووڵاتی وڵاتێکی ئەورووپایی نەبێت؟ تەنیا یەک دانەیانم پێ پیشان بەن با بڵێم ببوورن. زۆر گاڵتەجاڕە سەرۆک پارتی کوردستانە بەڵام هاوڵاتی وڵاتێکیترە لە ئەورووپا ههههههههه

۴-  کە نەخۆش ئەکەون یەکسەر لە ئەورووپان ….. سەرۆک پارتەکانیش لە کەمپەکان لەتە دکتۆرێکیان داناوە بۆ ڕەعیەتەکانیان.

۵-  سەرۆک پارتەکانی ڕۆژهەڵات لە ژیانیان کاریان نەکردووە و گەر ببنە هاووڵاتیەکی ئاسایی وەک ئێمەمانان لە برسا ئەتۆپن ، کە چی سەرباری کار نەکردنیان قەد قەد بێ پارە و سەیارەی باش و باشترین خۆراک نەبوون.

۶-  سەرۆک پارتەکان پیریان پێوە نابینرێ ، سەرنجتان داوە لە کیسەڵ پیرترن بەڵام سەیریان ئەکەیت سی ساڵ لە تەمەنی خۆیان گەنجتر دیارن؟ ئەوە هی کار نەکردنە ، هی خۆراکی باشوو پڕ پڕۆتیئینە .

۷-  سەرۆکی خاوەن پارتەکان دایم پاسەوانی تایبەت و سەیارەی تایبەتیان هەیە ، هەموو ئەوانەش کە پاسەوان و فیدایی ئەوانن گیرفان بەتاڵن.

۸-  ئەوەی زۆر ماستاو بکات لای ئەوان ئەڕواتە ناو بازنەی پارێزراوانی ئەوانەوە و ژیانی لە خەڵکیتر باشتر ئەڕوات.

۹-  ژێر ناوی عەدالەت و بەرابەری و کوردایەتی هەمان کاری ئێمە بکەن.  ئێوە مەشرووبی خۆتان بخۆنو لە ئەورووپا ڕایبوێرن ، پارە لە ئامریکا و ئیسراییل و عەرەبستان و …… وەر بگرن و یەک لە سەر سەدی بەن بەو خەڵکەو ئەویتری خۆتان بیخۆن.

ئەوەش بە خوێندنەوەی ئەم پۆستە لە دڵی خۆیدا جنێوم ئەداتێ گەردنی ئازاد بێ . خۆ تەنیا گیرفان بەتاڵە پاتاڵە هەڵخڵەتاوە قووڕ بە سەره لێقەوماوەکەیە دەماری ملی وەک … نێرەکەر دەر ئەپەڕێنێ و دیفاعیان لێ ئەکات. ئەوان خۆیان تاقەتی خوێندنەوەی هیچیان نیە ، یا نەشەی تریاکن یا سەرخۆشی مەشرووب.

ترجمه :

۱-  فرزندان هیچ کدام از سرکردگان در درگیری ها شرکت نمی کنند و پسران هیچکدامشان کشته نشده و هرگز هم کشته نمی شوند . فرزندان کدام یک از احزاب کردی پیشمرگه هستند یا شهید شده اند ؟ مگر ادعا نمی کنند که پیشمرگه بودن شرف است ؟ مگر نمی گویند که شهید تاج سر ملت است ؟ خوب چرا این شرف را به فرزندان خودشان نمی بخشند ؟ چرا فرزندانشان را به جنگ نمی فرستند تا شهید شوند و تاج سر ملت گردند ؟

۲-  فرزندان کدام سرکرده در تمام طول حیاتش حتی برای یک لحظه هم که شده ،گرسنه یا تشنه سر بر بالین گذاشته است .

۳-  آیا سرکرده ای را سراغ دارید که شهروند یکی از کشورهای اروپایی نباشد ؟ فقط یک مورد را به من یاد آوری کنید تا معذرت خواهی کنم . بسیار مضحک است که یک نفر سرکرده یک حزب کردستانی باشد اما در همان حال شهروند یک کشور اروپایی باشد خخخخخ .

۴-  این سرکردگان زمانی که بیمار می شوند برای علاج فورا ًبه اروپا می روند ….. اما در کمپ ها هم دکتر نصف نیمه ای را برای مداوای رعیت هایشان قرار داده اند

۵-  سران احزاب کرد ایرانی در تمام طول عمرشان هیچگاه کار نکرده اند ، اگر مانند ما به افراد عادی تبدیل شوند از گرسنگی مردار می شوند – دقیقا لفظی است که نویسنده به کاربرده است – اما باوجود اینکه هیچگاه کار نکرده اند هرگز بدون پول و ماشین و بهترین غذا ها و خوراک ها نبوده اند .

۶-  سران این احزاب هیچگاه پیر نمی شوند ، آیا دقت کرده اید که از لاکپشت هم مسن ترند اما سی سال از عمرشان جوانتر نشان می دهند ؟ دلیلش کار نکردن است ، غذاهای اقلیم کردستان عراق هم پر ویتامین هستند .

۷-  سران احزاب همیشه بادیگارد مخصوص و ماشین اختصاصی خود را داشته اند ، تمامی نگهبانان و فدایی هایشان هم جیب هایشان خالی است .

۸-  کسانی که نزدشان خود شیرینی کنند به حلقه خودی ها وارد می شوند و زندگی راحتتری را نسبت به بقیه خواهند داشت

۹-  تحت عنوان عدالت خواهی و کوردایتی هر کاری دلتان خواست انجام دهید ، مشروب خودتان را بخورید و در اروپا خوشگذرانی کنید ، از آمریکا و اسراییل و عربستان و … پول بگیرید یک صدم آن را هم به زیر دستانتان بدهید و باقیمانده را خودتان بردارید

به نسبت خودم کسانی را هم که با خواندن این پست نسبت به من فحاشی می کنند را حلال کرده ام . چرا که تنها شخص بی پول ، فریب خورده ،خاک برسر ، بیچاره ای مانند …. از آنها دفاع می کند . آنها خودشان حوصله خواندن هیچ چیزی را ندارند یا نشئه تریاکند و یا سرخوش مشروب .

لازم به ذکر است که آنچه در بالا ذکر شد نظریات نویسنده است و دیارونادیار تایید کننده یا تکذیب کننده آن نیست و انتشار آن تنها جهت اطلاع رسانی می باشد در ادامه بخش دوم این مطلب نیز ارائه می شود

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.