علی جوانمردی از زبان هم حزبی هایش


علی جوانمردی را همگان خوب می شناسند مرد هزار چهره ی شیادی که از دروغ گفتن های بی پایانش هرگز نه خسته می شود و نه شرمگین . معتقد به سیاست باد است و بر مکتب استادش ماکیاولی .

 هنگامی که در لایو های اینستا گرامی و فیسبوکی اش به زبان کردی سخن می گوید  شخصیتی است استقلال طلب ، بارزانی پرست و حدکا دوست و دقیقا نیم ساعت بعد که به زبان فارسی برنامه اش  را اجرا می کند می بینیم که همین شخص به شدت به تمامیت ارضی ایران پایبند است و پهلوی پرست و سلطنت طلب دو آتیشه ای است که غیر از ایران هم و غمی ندارد .

طومار اکاذیب این شخص به اندازه ای است که به راحتی می تواند در کتاب رکورد های گینس ثبت شود بمانند اسلافش – نوری زاده ها و …- همیشه ادعا دارد از سری ترین اخبار داخل کشور و حتی از اخبار کاخ سفید نیز اطلاع دارد اما هیچگاه پیش بینی هایش واقعی نیستند برای نمونه پس از انهدام پهباد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا این شخص مرتبا مژده حمله نظامی قریب الوقوع آمریکا به ایران را به همفکرانش می داد و تمامی این ها در حالی که ترامپ در مصاحبه ای زنده به جهانیان گفت که به هیچ وجه قصد درگیری نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد اما علی جوانمردی در کمال وقاحت در برنامه هایش طریقه در امان ماندن از حمله موشکی حتمی آمریکا را آموزش می داد و یا در موردی جالب دیگری ، همچنان که مشاهده نمودیم آخرین شاهکار جناب جوانمردی طرح جالب ساماندهی تروریست های سلفی در کردستان است که بر مبنای این طرح از آنها می خواهد به جای جذب شدن توسط داعش یک نیروی تروریستی جدید برای جهاد بر علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد نمایند !!

علی جوانمردی سعی دارد خود را به عنوان لیدر گروههای تروریستی معرفی کند تا از این راه بتواند در سلطنت خیالی شاهزاده بی تاج و تختش صاحب منصبی شود اما همین شخص از روشنگری های سایت دیار و نادیار بسیار در عذاب است و بنابر اعتراف خودش مطالب مستند سایت دیار و نادیار سبب شده تا افرادی که بعضا خارج نشین و عضو احزاب معاند جمهوری اسلامی هستند در رفتار و گفتار این شخص دچار تردید شوند و به نوشتن و به چالش کشیدن رفتار دورویانه این شخص بپردازند که نمونه هایی از این دست در ذیل آورده خواهد شد البته جواب علی جوانمردی برای همه این افراد و گروهها یک پاسخ مشخص است و اینکه این افراد عضو سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات هستند !!

شاید نوشتار پیش رو از جانب دیار و نادیار به داشتن نوعی جهت گیری بر ضد علی جوانمردی متهم شود بنابراین اجازه بدهید علی جوانمردی را از دید یکی از هم حزبی های سابقش معرفی نماییم .

متن کردی :

تەنیا ئەوە دەڵێم کە کاک عەلی لە سەردمێکەوە کە لە تورکیە بوو لەگەڵ بنیادی نەورۆز تێکەڵ بوو و لە ڕێگەی ئەوانیشەوە چوو بۆ ئەمریکا و تا دوو ساڵ لەوەی پێش شەرمی دەکرد بە کوردیش قسە بکا و ئەنجا کە بینی باسی سەربەخۆیی گەرمە و پارەش هەڵڕژاوە بە هۆی ئەو پەیوەندیەی کە لە ڕێگای دەنگی ئەمریکاوە لە باشوور سازی کردبوو، بۆوە بە کورد و باسی سەربەخۆیی کرد چوون پارەی تێدا بوو بەڵام چون بۆ ڕۆژهەڵات پارەی تێدا نیە و بۆ لای شاهەنشا کێشان پارەی تێدایە، بۆ لای ئەوێی دەکێشێ.

جەوانمەردی وەک بۆخۆی لە دەنگێک کە دوو ساڵ لەوەی پێش لێی بڵاو بۆوە، تەنیا پووڵی بۆ گرنگە و هەر کەس پووڵی بداتێ ئەوا لەوێیەو وەک خۆی دەڵێ دەبێ دوو کچەکەی بەخێو بکات.

ئەوەندەشتان وەبیر دێنمەوە کە چەند ساڵ بەر لە ئێستا کەمپەینێکی دانابوو کە وێنەی منداڵانی کوردی بڵاو دەکردەوە کە دەیانگوت: “من کُردم تجزیه طلب نیستم” ئەوە جیا لەو کەمپەینانەیە کە جارجار دایاندەنێ و باسی ڕێفراندۆم و شتی لەو جۆرە دەکا و جیا لەو تەرحانەیە کە دەیدا بە فارسان….. بە هەر حاڵ ۱۶ ی ئۆکتۆبر بۆ کاک عەلی گەورەترین شانسی دونیا بوو و پووڵی ماڵی بارزانیش کە بە لێشاو هەڵڕژاوە و خەڵکیش تا بڵێی ساویلکەن و کە ڕەخنەش دەگری دەڵێن حەسوودە و ….هتد.

کۆتا خاڵ ئەوەی کە ، جەنابی عەلی ئاغا، تا ئێستا دوو جار داوای لێبووردنی لە سەڵتەتەن خوازەکان و کوڕی شای پێشوو کردووە بەڵام لەگەڵ ئەوەیدا کە دوو جار بێ ڕێزی بە ڕێبەرانی کوردی ڕۆژهەڵات کردووە و تووشی ڕەخنەش بۆتەوە، ئامادە نەبووە داوای لێبووردن لە کورد و ڕێبەرەکان بکات

ئیتر بڕیار بۆخۆتان…

ترجمه :

در مورد کاک علی تنها به گفتن این مورد بسنده می کنم که از زمانی که در ترکیه پناهنده بود با بنیاد نوروز روابطه داشت و از طریق آنها  توانست به آمریکا برود و تا دو سال پیش حتی شرم داشت به زبان کردی سخن بگوید و زمانی هم که فهمید بحث استقلال اقلیم کردستان داغ است و می تواند از طریق روابطی که در زمان مجری گری در صدای آمریکا با اقلیم کردستان ایجاد نموده به منافع مالی دست یابد ، مجددا شروع به فعالیت به زبان کردی نمود و از استقلال سخن راند چراکه در این مبحث برایش پول و انتفاع مادی وجود داشت اما هرگز از کردستان ایران سخن نگفت چرا که برایش هیچگونه منفعتی به همراه نداشت و نفع او تنها در تعریف و تمجید از شاهزاده پهلوی بود .

همچنان که خود جوانمردی در فایل صوتی مربوط به دو سال قبل اعتراف می کند  که تنها به پول اهمیت می دهد و هر جا که بوی پول را احساس کند آنجا خواهد بود چرا که باید خرج دو دختر خردسالش را تامین کند .

البته این مورد را هم یادآوری نمایم که چند سال قبل کمپینی را ایجاد کرده بود که در آن عکس کودکان کرد را منتشر می کرد که می گفتند ” من کُردم تجزیه طلب نیستم ” و در عین حال کمپینی هایی را برای حمایت از رفراندوم بارزانی برگزار می کرد . … به هر روی ۱۶ اکتبر برای کاک علی بهترین شانس دنیا را به همراه داشت از یک سو ثروت خانواده بارزانی که بسیار بود و مردمی هم که ساده لوح بودند و منتقدانش هم حسود به محسوب می شدند و ….

نکته آخر انکه علی جوانمردی تاکنون دوبار از سلطنت طلبان و پسر شاه معذرت خواهی نموده است اما با آنکه دو دفعه به رهبران کرد ایرانی توهین نموده هیچگاه آماده نبوده معذرت خواهی کند .

در پایان بحث ضمن اشاره به اینکه به علت طویل شدن بحث و کثرت فراوانی موارد افشاگرانه ای که علی جوانمردی و گروهک پژاک بر ضد یکدیگر داشته اند از ذکر آنها خودداری نمودیم و تنها این مورد را که یکی از اعضای حدکا در فیسبوکش منتشرکرده بود درج نمودیم  .

رسالت حقیقی دیارو نادیار اطلاع رسانی و شفاف سازی است تا با تابیدن خورشید حقیت دیگر چنین شیادانی نتوانند به اقدامات معاندانه و در عین حال سودجویانه و فرصت طلبانه یشان ادامه دهند .

4 Comments

  1. علی گوادمردی من لە وختی شانزدەی ئوکتوبر ناسیم زۆر زۆر گواد و حرامزادەس بەرزانی کورد کوژ پوڵی زۆر زۆری داوە پێی تا پروپاگەندە هەڵ وسێ بۆ یەکێتی بەرێز علی گواد مردی دژی خاکو نەتەوەس خوا رسوای کا

  2. من به عنوان یه ایرانی کورد زبان از علی جوانمردی و هرچی تجزیه طلبه متنفرم

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.