خبر مهم : بحران داخلی گسترده حدک و حدکا در آستانه اجلاس آمریکا

بنابر اخبار موثق رسیده دولت دونالد ترامپ قرار است در ماه آگوست تمامی اپوزیسیون ایرانی را در ایالات متحده دور هم جمع کند و همچنین قرار است برای احزاب کردی جایگاه ویژه ای اختصاص داده شود و بنابر همین اخبار سهمیه ۲۵ نفره ای برای حدکا و سهمیه ۲۰ نفره ای نیز برای حدک در نظر گرفته شده است ، که همین مسئله سهمیه تعیین شده و اینکه چه کسی باید در این نشست شرکت کند در حال حاظر به بحرانی درونی در این دو حزب تبدیل شده است زیرا کلیه اعضای این دو حزب این مسئله را فرصتی برای دریافت کمک مالی می بینند و اعضای جویای نام نیز آن را به مثابه فرصتی برای مطرح شدن در دنیای رسانه و سیاست می بینند و رهبران حزبی نیز شرکت در این نشست را یک پیروزی مهم برای جناح خود می بینند .

حدک و مسئله شرکت کنندگان در نشست آمریکا :

اعضای حزبی به دیار و نادیار گزارش داده اند که اختلاف عمیق موجود بر سر فرصت پیش آمده بین دو رقیب سرسخت این حزب یعنی ملا عبدالله حسن زاده و خالد عزیزی در جریان است و هر کدام می خواهند افراد وابسته به خود را به این نشست بفرستند و همین کشمکش جانسوز سبب شده که تا کنون حدک نتواند هیچ نامی را به عنوان شرکت کننده در این مراسم پیشنهاد دهد و این حادثه سبب شده تا کوه عظیمی دیگری از اختلافات و تفرقه بر حدک مستولی گردد و روابط داخلی این حزب دستخوش تیرگی های فراوان دیگری شود .

 حدکا و مسئله شرکت کنندگان در نشست آمریکا :

اخبار تایید شده دیگر حاکی از آنست که این مسئله در درون حدکا به شیوه ای دیگر مطرح شده و اختلافات بروز کرده در حدکا نیز تفاوتی ذاتی با نوع اختلافات داخل حدک دارند که در ادامه و در بحث کوتاهی تحت عنوان کودتای نرم حمه نظیف قادری بر ضد مصطفی هجری در همین سایت مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

1 Comment

  1. جنگ پاوهPawe / Paveh ورسالت تاریخی ملت ایران در برابراشرار و ایران ستیزان وحامیان آنها

    پس از انقلاب ۱۳۵۷وزوال حکومت پهلوی و مسلح شدن طوایف کرد(جاف) در اطراف پاوه در شمالغرب کرمانشاه مردم این شهر برای دفاع از خود در برابر مسلحین زروگو در قالب تشکلهای مردمی در مرداد ۱۳۵۸اقدام به تحصن در فرمانداری شهر و درخواست خلع سلاح عمومی کرده و پس از خلع سلاح افراد مسلح این امر با مخالفت طوایف مزبور و نیز احزاب مسلح کرد مانند دمکرات کردستان وغیره روبروشد. لذا در یک ائتلاف طوایف مسلح اطراف پاوه با گروهی از اعضای حزب دمکرات کردستان که پاوه ای بودند در قوری قلعه به گردهمایی دست زده و پس از پیوستن برخی هواداران سالارجاف وافراد اتحادیه میهنی کردستان عراق با حمایت تسلیحاتی و مادی از دولت بعث عراق اقدام به حرکت به سوی پاوه و محاصره شهر کرده که یک هفته طول کشید ورسیدن خواروبار و آذوقه و حتی آب آشامیدنی به شهر قطع گردید و طی آن اشرار منطقه اورامانات با بلند گو زنان پاوه را با الفاظ رکیک به تجاوز جنسی تهدید میکردند و در بیمارستان شهر سربازانی را که از آن حراست میکردند باسارت درآورده و بهمراه سربازان زخمی که در بیمارستان بستری بودند کشان کشان پای دیوار نهاده توسط فردی بنام مچه (مصطفی ایناخی) و حبیب ایناخی دارودسته آنها تیرباران شدند. با این حال هنگام حرکت ارتش به سوی پاوه در ۲۶ مرداد ۵۸ بدلیل خیانت برخی از عناصر هوانیروز و نیروی هوایی و نیروی زمینی که با گروههای ضد حکومتی سمپاتی نشان میدادند اشرار مسلح موفق به فرار به خاک عراق شده با اینکه ارتش قادربودآنها را قلع و قمع کند. از اینرو دولت گروهی از هواداران دوآتشه احزاب کردی را دستگیر و مجازات کرد و گویا همسرگلاویژحیدری زردویی از جمله این افراد بود. لکن پس از شکست این غائله سران حزب دمکرات ودر راس آن حاج عبدالرحمن حیدری پدر گلاویژبه انتقام دامادش در اردیبهشت ماه بمدت یکهفته شهر پاوه را از جانب کوه آتشگاه مورد حمله خمپاره ای قراردادند که از سوی حزب بعث در اختیارآنها نهاده شده بود و دهها تن از مردم غیرنظامی در پاوه را بقتل رساند. حال گلاویژ حیدری در سوئد مکررا از راه سازمانهای موسوم به حقوق بشر درباره قتل عام خانواده اش توسط حکومت کنونی به سخن بمیان میاورد در حالکیه پدر و برادر او که در جنگ مسلحانه کشته شده اند قاتل دهها تن از مردم غیر نظامی پاوه هستند. در اینجا آنچه مهم است نقش و رسالت تاریخی مردم ایران در برابر تجزیه طلبان است . زیرا کسانی چون مصطفی ایناخی یا حاج عبدالرحمن و سایر اعضای گروههای تجزیه طلب فقط دشمن نظام یا حکومت بخصوصی نیستند بلکه دشمن ملت ایران و تمامیت ارضی آن بوده و از سوی دشمنان ایران خواب تجزیه آن را در سر میپرورانند. اینجاست که قاطبه ملت ایران و همه ایراندوستان که تجزیه ایران خط قرمز آنان است چه در داخل و چه در خارج باید این تهدید را کوچک نینگارند و برای رویایی دوباره با این اشرار و خائنان همواره آماده باشند.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.