“یکیتی و پارتی وسیاست برخورد و تعامل با جمهوری اسلامی”

دیار و نادیار

از بدو تشکیل پارتی (پارت دمکرات کردستان عراق) به رهبری بارزانی،حکومت ایران نقش بسزایی را در پشتیبانی و ادامه حیات این حزب داشته است،پس از انشعاب از پارتی و تشکیل یکیتی به رهبری مام جلال،یکیتی به مراتب بیشتر از پارتی خود را به ایران نزدیک کرده و به ضرورت و نقش ایران در معادلات سیاسی جهانی و منطقه ایی پی برده است.

 در طول زمان،پارتی سیاست دو پهلویی را نسبت به ایران داشته است،از سویی روابط اقتصادی و سیاسی قابل ملاحظه ای با ایران دارد و از سوی دیگر اهمیت دادن و برجسته کردن احزاب مخالف جمهوری اسلامی و همکاری با سازمان های جاسوسی اسرائیل و غرب در برنامه کاریشان بوده است.این نوع سیاست کردن،ضربه های جبران ناپذیری به روابط بین ایران و پارتی می زند که برای پارتی جبران ناپذیر خواهد بود.

یکیتی در جریان حمله داعش متوجه شد تنها حامی واقعیشان جمهوری اسلامی ایران است و این خرده گروهک ها جز دردسر چیزی نیستند اما پارتی کماکان بر جهالت خود ادامه می دهد و ضمن نشان دادن عناصر حزبی و کومله ای در رسانه های خود تلاش می کند خود را زعیم کردها جا بزند . جالب اینکه مراسم دوم بهمن(۲ی ریبندان) در سلیمانیه نیز با دخالت پارتی و در محل لقی چهار آن برگزار گردید و سخنران آن نیز عمر بالکی عنصر معلوم الحال حدک بوده است. این دو معنای دیگر نیز دارد یکی سرسپردگی حدک به پارتی و دومی عناد برخی مسئولان پارتی با اتحادیه میهنی و جمهوری اسلامی ایران ” ای کاش پارتی حمایت ایران در تداوم حکومتش را از یاد نبرد”.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.