گزارش کامل آژانس فرات وابستە بە پ ک ک از ماجرای گوسفند دزدی دو عضو حدک

گزارش کامل آژانس فرات وابستە بە پ ک ک از ماجرای گوسفند دزدی ??دو عضو حدک

‌?????
دو عضو حزب دمکرات کوردستان (#حدک) تحت عنوان #پکک به راهزنی پرداخته‌اند

هفته‌ی گذشته دو عضو مسلح حزب دمکرات کوردستان (حدک) در منطقه‌ی کویه از کمپ نظامی خود خارج شده و به اهالی روستای شیله حمله کرده و تحت عنوان گریلاهای پ.ک.ک دست به راهزنی و غارت زده‌اند

دو عضو مسلح حزب دمکرات کوردستان (حدک) در تاریخ ۲۲ ماه گذشته در کویه از کمپ خود خارج شده و به روستای شیله که در نزدیکی کمپ آنها واقع شده است، حمله کرده و ١۶ تن از اهالی این روستا را به مدت بیشتر از ۵ ساعت به گروگان گرفته و پس از شکنجه و تحقیر بسیار اهالی روستا، پول و موبایلهای آنها را گرفته و به کمپ خود باز می‌گردند.

این دو عضو حدک در زمان ارتکاب اعمال وحشیانه‌ی خود، خود را به عنوان گریلاهای پ.ک.ک به اهالی روستا معرفی می‌کنند.

ما به عنوان تیم خبرگزاری فرات لازم دانستیم تا از نزدیک به این مسئله رسیدگی کرده و خود را به محلی رساندیم که این دو عضو حزب دمکرات تحت عنوان اعضای پ.ک.ک به دزدی و راهزنی پرداخته‌اند.

   قساب یکی از اهالی روستا است که توسط نیروهای حزب دمکرات کوردستان گروگان گرفته شده است. وی این حادثه را اینگونه روایت می‌کند: "عصر بود و در منزل خودم در روستای شیله بودم، متوجه شدم دو تن مسلح از روی دیوار به روی ما اسلحه کشیدند و به ما گفتند حرکت نکنیم. ما اعضای پ.ک.ک هستیم و شما را می‌کشیم، اینگونه بود که من و یک جوان دیگر را که چوپان ما هستند را گرفتند. به ما بی‌احترامی بسیاری انجام دادند و چندین گلوله به اطرافمان شلیک کردند و پول و موبایلهایمان را از ما گرفتند و ما را شکنجه کردند".


   آزاد قساب همچنین گفت، "ما را به روستا به خانه‌ی چوپانمان بردند. آنجا ما را دستگیر کردند و هر کسی هم که می‌خواست به ما کمک کند او را نیز دستگیر می‌کردند. بیشتر از ۱۶ تن را دستگیر کردند و ما را تحقیر و تهدید کردند و همه‌ی ما را در یک اتاق زندانی کردند و چندین بار به تیراندازی پرداختند و مدام تکرار می‌کردند که ما اعضای پ.ک.ک هستیم."


   این هم وطن گفت که بیشتر از ۵ ساعت در بند بوده‌اند. اما همین که فهمیدند نیروهای آسایش و پلیس می‌آیند فرار کردند و به داخل کمپ دمکرات رفتند. در پایان مشخص شد که این افراد از اعضای دمکرات بوده‌اند. در همان جا در داخل کمپ دمکرات توسط نیروهای آسایش کویه دستگیر شدند.


   روز پس از این رخداد، علی عبدالله مسئول بخش کویه اعلام کرد: "آن دو فردی که به اهالی روستای شیله حمله کرده‌اند، عضو حزب دمکرات کوردستان (حدک) بوده‌اند و اکنون دستگیر شده و پرونده‌ای برای آنها باز شده است."


   آنچه در پایان به عنوان سوال باقی می‌ماند این است که چرا پیشمرگه‌های دمکرات تحت عنوان گریلای پ.ک.ک به کار راهزنی و دزدی به این شیوه‌ی وحشیانه می‌پردازند؟ می‌توان از این رخداد برداشتهای بسیاری انجام داد، اما مسئولین حزب دمکرات تاکنون هیچ توضیحی در این زمینه برای افکار عمومی ارائه نکرده‌اند.

1 Comment

 1. از آقای علی عبدالله نپرسیدید اسم این دو نفر چی بود؟ یعنی دراین روستا هیچ کس عکسی با موبایل از این ۲ نفر نگرفته.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.