شرط کمک آمریکا به احزاب کُردی کمپ نشین

شرط آمریکائی ها برای کمک به احزاب کمپ نشین، همکاری آنها با سازمان منافقین (مجاهدین خلق ) است.

پیش تر شرط آمریکائیها مواردی از قبیل اتحاد اپوزیسیون، تشکیل ائتلاف، راه اندازی ان جی او و امثالهم بود. اما الان قصد دارند این ائتلاف را حول محور منافقین تشکیل دهند. تا کنون احزابی مانند دمکرات هجری (حدکا)، کومله مهتدی و خبات این شرط را پذیرفته اند و بر این اساس طی دو مرحله آمریکا به هر حزب ۳۵۰ هزار دلار کمک مالی کرده است. اما سایر احزاب کُرد ایرانی هنوز همکاری با منافقین را نپذیرفته اند چرا که نمی توانند چشم به روی انفال و کُردکشی به هر قیمتی ببندند.

یاد آن شعر معروف : ای شکم خیره به نانی به ساز… تا نکنی پشت به خدمت دو تا… افتادم. برای احزابی مانند حدکا و کومله مهتدی افت پرستیژ است به مانند علی جوانمردی یا حاج جمال پول کریم، پی لقمه نان مزدوری باشند. تا جایی که حتی حاضر باشند به خاطر آن شرافتشان را فروخته و سوابق و گذشته خود را از یادببرند

اما احزاب باید دورویی آمریکایی را فراموش نکنند. در حالیکه آمریکائی ها از یکسو تمامی گروه ها و احزاب مخالف ایران در خارج کشور را برای ایجاد اغتشاش در داخل کشور بسیج کرده اند ودر جلسات مشترک به آنها وعده می دهند، روز گذشته وزیر خارجه عمان را برای درخواست مذاکره مجدد و عادی سازی روابط راهی تهران کردند. این چیزی نیست جز دورویی آمریکائی که احزابی به مانند دمکرات و کومله به آن دل خوش کرده اند. اما از این سو آمریکا در حال تلاش برای برقراری رابطه با ایران و قربانی کردن اپوزیسیون مثل آب خوردن است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.