کیس فرشته چراغی نمونه ای از حماقت اپوزیسیون

فرشته چراغی که تا چند هفته ی پیش برای هیچ کس شناخته شده نبوده به یکباره در فضای مجازی با هیاهوهای گاه و بی گاه اپوزیسیون بر سر زبان ها می افتد و به یک شبه از کسی که هیچ گونه سابقه ی فعالیت اجتماعی ، سیاسی ، مذهبی و … را در پرونده خود نداشته به فعال مدنی ، فعال سیاسی ، فعال یارسان ، فعال زیست محیطی و روزنامه نگار دربند جمهوری اسلامی ایران تبدیل می شود اما چرا و چگونه ؟

شاید بیشتر کسانی که در فضای مجازی و یا در تلویزیون های حزبی و یا حتی در مراسمات غیر رسمی ژنو بر طبل دفاع از این روزنامه نگار زندانی کرد تحت شکنجه !!! می پرداختند هم اصلا شناختی از این شخص نداشتند و شاید آنها هم برای اولین بار بود که اسمش را شنیده بودند اما نقطه ی مشترک در ذات تمامی اپوزیسیون ایرانی یک چیز است و آن وجود عقده های عدیده ی روحی – روانی است ، تمایل به مطرح شدن به هر نحو و چون کیس زنان همیشه در بین اروپاییان شنوندگان خوبی دارد پس فرشته بر سر زبانهایی می افتد که خواهان گوشهایی هستند برای شنیدن اراجیف شان .

نقطه ی اصلی شروع این شایعه ی مضحک از سایت ” حقوق بشر کردستان بود ” سایتی که همگان با اکاذیب و دروغهای آنچنانیش آشنا هستند و بقیه فعالین روزنامه نگاری کرد نیز چشم بسته بر انتشار خبر در این مورد پرداختند برای نمونه علی جوانمردی که اکنون بر مسند نوری زاده تکیه زده است و گوی سبقت را در دروغ گویی و شایعه پراکنی از وی ربوده است در پستی تلگرامی اینگونه از بازداشت !!! فرشته چراغی می نویسد :” فرشته چراغی اھل سرپل ذھاب فعال مدنی و روزنامەنگار محبوب و نیکوکاری کە از عوامل اصلی کمک بە زلزلە زدەھای کرمانشاە بود، توسط ماموران بازداشت شدە است.

ترس نظام از انقلاب آزادی مردم ایران تا حدی زیاد است کە بطور فلەای و بدون دلیل افراد تاثیرگذار را دستگیر می کنند تا در جامعە وحشت ایجاد نمایند. ”

و یا هلمت معروفی در چندین پنل در ژنو از او به عنوان روزنامه نگار فعال کرد دربند نام می برد و چندین کانال وابسته به پ ک ک نیز خیال بافی را به اوج می رسانند و او را قهرمان ملی می خوانند که به علت اینکه صدای به وضعیت مردم زلزله زده اعتراض نموده بازداشت شده  است و البته مذهب فرشته چراغی را هم تغییر می دهند و او را فعال یارسانی می خوانند که در دو نوبت یعنی در  تاریخ ۲۵ ابانماه  و جمعه هشتم آذرماه دستگیر شده است ، اما جالب آنجاست که تمامی این ادعا ها واهی هستند و بدون دلیل و سند .

و اما حقیقت ماجرای فرشته چراغی :

فرشته چراغی دختر جوان اهل سرپل ذهاب که بغیر از عضویت در انجمن سرو سبز دالاهو – که بیشتر جنبه کوهنوردی و تفریحی دارد – هیچ چیز دیگری در کارنامه خود ندارد و حتی برای یک بار هم که شده هیچ گونه فعالیت روزنامه نگاری نداشته است در جریان بروز برخی ناآرامی های چند روز گذشته در کشور این شخص سعی می کند از آب گل آلود ماهی بگیرد و به صورت کاملا دقیق و حساب شده نقشه ی خود را طرح و اجرا می کند بدین صورت که ابتدا از کشور خارج می شود و با ایجاد چندین اکانت در فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی به پخش خبر در مورد دستگیری خود و انتشار عکس هایی با لباس کردی می پردازد تا ماجرا تاثیر گذارتر به نظر برسد همکار وی نیز در سایت ” حقوق بشر کردستان ” خبرها را پخش و بازنشر می نماید و سایر خبرنگاران بی کار و علاف در فضای مجازی نیز به انتشار خبرها می پردازند و خبری که اصلا واقعیت نداشته است به ناگاه و طی چند روز فضای مجازی را پر می کند تا اینجای کار حساب شده و طبق برنامه بوده است اما بروز اختلاف بین فرشته چراغی و یکی از همدستانش – که دیار و نادیار از افشای آن خودداری می کند – سبب می شود تا همدست چراغی اصل نقشه و ماجرا و حتی محل سکونت فعلی او در کردستان عراق را لو بدهد .

فرشته چراغی از تمامی این داستان سازی ها و دروغ پردازی ها تنها یک هدف داشته و آن بدست آوردن اقامت یکی از کشورهای اروپایی بوده است و بهترین راه را هم برای براورده کردن هدفش برگزیده است و آن هم استفاده از اپوزیسون کند ذهن و هویج مغز بوده است

اکنون که اعضای فعال حدکایی و پ ک ک  ای و حتی روزنامه نگاران مستقل !! نیز به کلاه گشادی که توسط فرشته چراغی بر سرشان گذاشته شده پی برده اند کم کم به انتشار اطلاعیه در مورد این خانم روی آورده اند .

هلمت معروفی با انتشار اطلاعیه ای در فضای مجازی چنین نوشته است :

” به اطلاع تمامی روزنامه نگاران و فعالین حقوق بشر می رساند که با پیگیریهای جدی و نیز بر اساس گفته های منابع مطلع و نزدیک به خانم فرشته چراغی، مشخص شده است که وی دستگیر نشده است و خبر دستگیری وی کذب می باشد.

متاسفانه وی جهت اخذ پناهندگی، پس از خروج از ایران، اقدام به انتشار این خبر نموده است که بر اساس برخی منابع؛ چند روزنامه نگار و وبسایت حقوق بشری نیز عمدا و با همدستی با شخص فرشته چراغی اقدام به انتشار این خبر نموده است.

خانم فرشته چراغی، یک هفته قبل از انتشار این خبر از ایران خارج شده است و اقدام به ایجاد چند اکاونت جعلی فیسبوکی جهت انتشار این خبر نیز نموده است.

این مسئله، برای بنده به عنوان یک روزنامه نگار و فعالی حقوق بشر مستقل کورد، هیچگونه مسئله شخصی ای تلقی نمی شود اما از انجا که شفاف سازی وظیفه ماست و از سوی دیگر نیز، ارائه اخبار کذب و جعلی سبب ایجاد تردید در اخبار مربوطبه می شود، لازم دانستم تا در این باره روشنگری بنمایم تا بدینوسیله از عوارض ناشی از آن جلوگیری نمایم دروغگوئی و حقوق بشر متناقض با هم هستند

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.