تحلیل های احمد مرادی در خصوص احزاب کوردی

🌗احمد مرادی تحلیلگر حوزه کوردی در مطالب متعددی ضمن نقد حرکت احزاب کوردی، به تحلیل آنها پرداخته که دیار و نادیار بخش هایی از آنها را دست چین و ارائه نموده است: احزاب روژهه لات یا به اروپا بروید یا برگردید! چهار دهه امیدواری مردم را به یأس تبدیل کردید. هر چند سال یا انشعاب داشتید یا اینکه با قول وقرارهای بی پایه و اساس و شعارهای رنگارنگ بدونه عمل مردم را سرکار گذاشتید و برای خود حزب سیاسی نه بلکه بیزنس سیاسی راه انداختید ! ایا این مبارزه است؟ چهل سال بدونه دستاورد و از دست دادن صدها و هزاران جوان غیور و ازادیخواه؟ پایگاه احزاب را به ترمینال غرب تبدیل کردید. جوانان کورد بعد از چند ماه و یا چند سال فعالیت بی نتیجه در پایگاه شما نا امید و سرشکسته راهی کشورهای اروپایی شدند نه تنها انرژی مبارزه انها را به تحلیل بردید بلکه ، به واسطه ناامیدی انها دوستانشان هم در داخل راهی جز بی تفاوتی نسبت به جامعه نداشتند . حزب دمکرات و کومله با تمام شاخه های جدا شده از انها باید بدانند با هر روشی که جمهوری اسلامی کنار میاد ( جنگ یا مذاکره ) به روژهه لات برگردید بیشتر از این انرژی مردم و جوانان میهن پرست را به تحلیل نبرید. این ناامیدی که یکی از دلایل ناکارامدی شما احزاب کرد است.

تمام احزاب شرق کردستان هر کدام پروژه مختص به خود دارند مثلا حدکا با اعلام پروژه “راسان”در نظر دارد تمامی احزاب در زیر چتر راسان به مبارزه بپردازند و پژاک هم با اعلام “کودار “میخواهد چتری باشد برای جمع آوری سایر احزاب، این بسیار خنده دار و مضحک است حزبی در زیر چتر رقیب خودبرود.
در واقع این احزاب هیچگاه پروژه ملی ارائه نکرده اند که تمامی احزاب و جریانات سیاسی مذهبی بدونه تبعیض در آن مشارکت عادلانه داشته باشند .

جنگ درون حزبی و بین حزبی به حدی عادی شده است که احزاب کورد فلج شده اند و از هدف اصلی خود خارج شده اند .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.