خبر فوری : برکناری غیر منتظره ی حسام دست پیش

خبر فوری : برکناری غیر منتظره ی حسام دست پیش

.

.

.

حسام دست پیش شخصیت پرهیاهو و جنجالی حدکا بلاخره برکنار شد ،  برکناریش با گمانه زنی های فراوانی همراه بوده است و به مانند سایر حوادث و اتفاقات اینبار نیز اعضای حزبی را به دو گروه موافق و مخالف تقسیم کرده است .

در ادامه به بررسی دلایل و روند سعود تا سقوط حسام دست پیش در درون حدکا می پردازیم .

انس و الفت دست پیش و هجری :

حسام دست پیش شهرت و معروفیتش را پیش از آنکه مدیون فعالیت ها حزبی اش باشد مرهون توجه و الطاف بی حد و حصر هجری بوده است ، التفاتی که سبب شد تا حسام الدین دست پیش بتواند بدون کمترین هزینه ای به تمام خواسته هایش در حزب برسد اما همین نور چشمی بودنش ، در داخل حزب مخالفان بسیاری را برایش بوجود آورده بود .

برخی از منابع اروپایی دیار و نادیار به این رسانه گفته اند که دست پیش توانسته بود کاملا بر شخصیت مصطفی هجری تاثیر داشته باشد و خواسته های خود و پارت دمکرات را بر مصطفی هجری تحمیل کند و در این راستا چندین شخص حزبی نیز بنابر اصرار شخص دست پیش از حزب رانده شده اند .

دست پیش تقریبا در تمامی سفرهای اروپایی هجری ، همراه و یاور او بوده و بسیاری از متون و نامه ها و  دیدارها را او برای هجری برنامه ریزی و طراحی می کرده است .

دست پیش و حزب دمکرات کردستان ایران :

یکی از مسئولین اصلی حزب که مقیم اروپاست برای دیار و نادیار تایید نمود که حسام دست پیش هیچ گاه به صورت رسمی به عضویت حزب در نیامده و نیز عضویت این حزب را نپذیرفته است و خود را برتر از آن می دانسته که در قالب تنگ احزاب موجود فعالیت نماید  .

این مقام مسئول حدکا همچنین گفت که آغاز فعالیت های دست پیش در حدکا بعنوان مشاور بوده که سپس به علت نظر مثبت هجری به دست پیش ، این روابط گسترش یافته اند .

پس از پیشنهاد و تصویب شخص مصطفی هجری ، حسام الدین دست پیش در سال ۹۷ به عنوان نماینده حدکا در اروپا منصوب شد و حقوق  ماهیانه ۱۲۰۰ یورویی نیز برایش مقرر شد تا نمایندگی حزب در پارلمان اروپا را اداره نماید .

روابط و جاسوسی برای پارتی :

فارغ از آنکه عده ای از نزدیکان دست پیش وی را همراه و یار هجری می دانستند و عده ای دیگر نیز او را دست نشاندهی هجری ، اما نکته ای که مورد توافق همگان بود انست که دست پیش عامل پارتی ( پارت دمکرات کردستان ) در حزب دمکرات بود و برای این حزب جاسوسی می کرد و سعی داشت حدکا را مطیع خواسته های پارتی و بارزانی ها بگرداند .

بنابر گفته ی یکی از دوستان دست پیش -که نخواست نامش فاش شود – حسام الدین در زمان تحصیلات دانشگاهی اش در دانشگاه علامه ، با یکی از دانشجویان کرد عراقی که جاسوس پارت دمکرات بوده هم اتاقی می شود و از طریق این شخص به دستگاه اطلاعات پارتی متصل می شود و در نهایت به جاسوس این حزب در داخل کشور و مهره ی پارتی در درون حدکا تبدیل می شود .

مواضع ضد میهنی دست پیش :

مطالب حسام دست پیش بارها در سایت کردستان میدیا انتشار یافته اند همچنین وی به عنوان کارشناس مسائل سیاسی در رسانه های ضد ایرانی همچون بی بی سی فارسی و صدای آمریکا ظاهر شده است و چندین بار نیز در سالن های جانبی اتحادیه اروپا سخن رانی داشته است اما مرکز تمامی مطالب و بحث ها و گفتگوهای دست پیش ضدیت با ایران و ایرانی بو ده است . برای نمونه در یکی از دیدارهایش با نماینده ی بلژیک؛از آنها  خواست با تحریم های آمریکا همراهی کنند تا مردم ایران از نظام اسلامی خسته شوند !!!  و یا با انکار نقش ایران در آبادی و پیشرفت اقلیم کردستان  می گفت که جمهوری اسلامی ایران، بازنده معادلات اقلیم کردستان است .

و اما علت اخراج :

ابتدا باید توجه داشت که این تصمیم که از سوی دستگاه ارتباطات حدکا اتخاذ شده است و این یعنی بدنه و اعضای اروپایی حزب فشاری را ایجاد کرده اند که در نهایت رهبری حزب را مجبور به اتخاذ این تصمیم کرده است ولیکن در بررسی علت برکناری حسام دست پیش از مسئولیتش باید بدین نکته توجه داشت که مجموعه ای از علل دست به دست هم دادند و به سیلی تبدیل شدند که در نهایت علاقه ی وافر هجری نیز نتوانست مانع آن شود و سیل خشم اعضای حدکا دست پیش را با خود برد .

 مهمترین این عوامل عبارتند از:

  1. دست پیش عضو حزب نبوده و طبیعی است که اعضای حزبی خواهان نمایندگی یک هم حزبیشان در اروپا باشند
  2. پیشرفت های دست پیش نتیجه علاقه ی شخصی هجری به وی بوده و نه حاصل عرضه و لیاقت و توانایی اش ، امری که مهمترین دلیل مخالفت دمکرات های اروپایی نشین با وی بوده است
  3. دست پیش حزب را به برده و مطیع و دنباله روی  پارت دمکرات تبدیل کرده است در حالی که روابط با پارتی همیشه به ضرر حزب بوده ، مسئله ای که اعضای حزبی به خوبی درک کرده اند . سند ارتباطات وی با پارت دمکرات نیز در چندین مرحله مستندا به رهبری حزب ارائه شده است .
  4. دست پیش هیچ گونه فعالیت مثبتی را برای حزب از خود نشان نداده است و تنها بودجه و پول این حزب را برای امورات شخصی خود صرف کرده است . این مسئله در نامه ای از سوی اعضای حزب به سکرتاریت حدکا اطلاع داده شده بود .
  5. فعالیت های توطئه آمیز و به قول حزبی ها زیر آب زنی های دست پیش سبب رنجش افراد زیادی از حزب شده است و دست پیش به این امر متهم شده که کینه ی عمیقی را در بین افراد اروپایی و سرکردگی حزب بوجود آورده است

اگر چه عده ای نیز اعلام کرده اند که کناره گیری حسام ، تصمیمی کاملا شخصی بوده و از جانب خود دست پیش اتخاذ شده است و دست پیش  می خواهد از این به بعد بدور از هیاهوی حزبی زندگی آرامی داشته باشد اما داده های دیار و نادیار دیدگاه اخراج و برکناری وی را تایید می کنند

2 Comments

  1. من دست‌پیش را از نزدیک می‌شناسم، در مدرسه همکلاسی که نه ولی هم مدرسه‌ای بودیم و روستایمان هم کفش‌کن است، آدم مرموز، کج خلق‌وخو و خودخواهیه، اگر هم خودش خواسته باشد که برود کار خوبی کرده، هم خودش راحت شده و هم اطرافیانش …!.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.