پخش دوبله شده فارسی فیلم زمانی برای خیانت

دیار و نادیار

این مستند ۵۲ دقیقه ای با هدف بررسی جاسوسی هسته ای در ایران ساخته شده و سوژه اصلی آن یکی از کارشناسان هسته ای کشور “سمکو خلقتی” از بستگان چکو رحیمی می باشد. وی اطلاعات محرمانه ای در خصوص فعالیتها و کارشناسانی که در نیروگاه آب سنگین اراک فعال بوده اند ، به حزب دمکرات و شخص چکو ارسال و چکو نیز با هماهنگی مصطفی هجری این اطلاعات را در ازای دریافت پول به کشورهای غربی ارسال می کند و به واسطه این جاسوسی یکی از عملکردهای مهم این نیروگاه یعنی استفاده از آب سنگین در درمان بیماران سرطانی به دلیل ممانعت از خرید تجهیزات مرتبط برای راه اندازی، هنوز به بهره برداری نرسیده است.

   “زمانی برای خیانت” در ادامه با استفاده از صحنه های بازسازی شده به جنایات دموکرات، مقر اصلی این گروه در کردستان عراق و جنایات آن در سالهای گذشته  اشاره می کند . از دیگر نقاط قوت این مستند نیز می توان به  تصویربرداری اختصاصی گروه مستندساز آن از مراکز هسته ای ایران اشاره کرد.

   هزاران هزار بیمار سرطانی از مرتضی پاشایی خواننده جوان گرفته تا مطلومی مربی فوتبال و… از درمان بیماری خود بازمانده و فوت شدند چرا که اقدام حزب و چکو و شخص سمکو خلقتی مانع از دستیابی ایران به تلنولوژی نوترون درمانی بیماران سرطانی در آب سنگین اراک گردید. این است دستاورد حزب دمکرات برای آسایش خلق کُرد و ملت ایران! پروژه ای که اگر پا می گرفت حتی بیماران کورد عراقی و حزبی نیز می توانستند مراجعه و خود را درمان کنند. بگذریم از این خیانت ها ایران در تاریخ خود کم ندیده است. حکایت تلخی است. اما از آنجا که چوب خدا صدا ندارد و دست خدا در همین دنیا نیز سزای خیانتکاران و وطن فروشان را می دهد، همسر سمکو خلقتی خودش به بیماری سرطان مبتلی گردید! دختر چکو رحیمی نیز در یک مراسم نوروز پایش قطع شده و آینه دق چکو و همسرش شده، همسر چکو در صدد جدایی و رفتن به اروپاست و چکو نیز دچار ناراحتی روحی شده است! البته این کمترین سزای آنها در این دنیاست! آیا می دانید اینها نه فقط به ایران خیانت کردند بلکه حقوق بشریت را پایمال و هزاران بیمار سرطانی را از درمان بازداشته و به کام مرگ کشاندند؟!

“دریچه” با رویکردی نو و متفاوت به معرفی و پخش بهترین مستندهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روز دنیا می پردازد. در قالب این برنامه، در هر قسمت ضمن معرفی، بهترین مستندهای شناخته شده دنیا و مستندهای ایرانی که تاکنون فرصت نمایش از تلویزیون را نیافته اند ، پخش خواهند شد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.