افشای فساد و تبهکاری در کمیته ی آلمان حدکا

حقیقت وجود فساد مالی و باند بازی و تبهکاری در کمیته های حدکا امری تازه کشف شده و پوشیده نیست و بنابر وسع و اندازه در میان سایر احزاب کردی نیز به چشم می خورد اما به حق نمایندگی های این حزب مخصوصا نمایندگی های اروپایی حدکا ، در این مورد سنگ تمام گذاشته اند و با فرسنگ ها اختلاف با سایر احزاب در قله ی فساد مالی ایستاده اند .

فروش پشتیبانی یا به اصطلاح ( پشتگیری )

یکی از درآمدهای غیر قانونی که کمیته های حزبی در خارج از کشور دارند و خود حزب و سرکرده های حزبی نیز از وجود آن مطلع هستند و بعضا در کسب آن نیز دخیل و شریک هستند ، فروش پشتیبانی حزبی به پناهندگان کرد غیر حزبی است . رویه ای که از سالیان گذشته تا به امروز کماکان وجود داشته و در آمد حاصله نیز به صورت مشترک بین رییس کمیته و یکی از اعضای رهبری تقسیم می شود و هر چه میزان درآمد بیشتر باشد نشانی است بر فعالیت مجددانه و دلسوزی برای حزب و در نتیجه تداوم در مقام نمایندگی حزب در آن کشور .

در همین راستا افراد زیادی مخصوصا اتباع عراقی به خرید پشتیبانی حزبی اقدام نموده اند و توانسته اند از این راه خود را به عنوان مخالف جمهوری اسلامی قالب کنند و اقامه ی کشور مورد نظر را به دست آورند گاها اسنادی نیز به بیرون درز کرده و شدیدا به آبرو و حیثیت نداشته ی این دفاتر و همچنین به اعتبار نداشته ی حزب لطمات شدیدی زده است .

همچنان که گفته شد فروش پشتیبانی حزبی همواره با سکوت اعضای حزبی و رهبری توامان بوده است اما سیاست حزب بعد از اعلام راسان بر این بود که اعضای حزبی در داخل کمپ ها بمانند و یا برای کسب درآمد ناشی از قاچاق مشروبات و همچنین باج گیری از کولبران به قندیل فرستاده شوند و در این راستا پشتیبانی حزبی به کسانی که حزب را ترک کرده و به اروپا پناهنده می شدند داده نمی شد و بسیاری از اعضای حدکا به علت پشتیبانی نشدن از جانب حزب هنوز هم موفق به اخذ اقامه نشده اند و در کشورهای اروپایی سرگردان هستند افرادی که بعضا سابقه ی حضور در اقدامات مسلحانه ی حزب را هم داشته اند ولی اینک حزب حاضر نیست عضویتشان را تایید کند .

و اینجا نقطه ی شروع اعتراضی بی پایان به این سیاست پلید حزبی است در حالی که صدها عراقی با پرداخت پول توانسته اند اقامه ی خود را کسب کنند دهها پیشمرگ این حزب در اروپا در بدترین شرایط و در بدترین کمپ ها آواره هستند و این افراد حزبی اکنون در حال افشای موارد و جزئیات این مسئله هستند .

یکی از افرادی که اصالتا عراقی است و در حال حاضر اقدام به خرید پشتیبانی حزبی نموده ، شخصی است به نام ” آوات حسین  محمد” که به آلمان پناهنده شده است و برای اینکه بتواند اقامه ی این کشور را کسب کند و به اصطلاح سر آلمانی ها را شیره بمالد و خود را وابسته به حدکا نشان دهد ،  اکانتی جنجالی در توئیتر می سازد .

آوات حسین برای آنکه به یک ایرانی تبدیل شود آخر نام پدربزرگش یک حرف ” ی ” اضافه نموده فارغ از اینکه در نام فامیلی ایرانیان هیچگاه نام پدر و پدر بزرگ ذکر نمی شود . اما عمق فاجعه آنجا مشخص می شود که این شخص حتی به خود زحمت یک تحقیق چند دقیقه ای در مورد حزب در گوگل را هم به خودش نداده است تا بداند که آرم حدکا کدام است و آرم حدک کدامین ؟ این شخص در حالی که ادعای عضویت در حدکا را دارد آرم حدک را در پس زمینه قرار داده و بجای عکس خودش نیز ، عکسی از مصطفی هجری را قرار داده است .

و یا شاید بر عکس انتقادات تند اعضای حدکا به این شخص و برعکس نوشته ی ما در دیار و نادیار این شخص یک عضو حزبی است و از سر دلسوزی و باوری که به اتحاد دوباره دو حزب دارد این شاهکار جدید را خلق نموده و عکس هجری را با آرم حدک ترکیب نموده است   ( البته صرفا جهت خنده)

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.