مصطفی هجری

دیار و نادیار
همانطور که وعده داده بودیم  هر هفته یک نفر از اعضای رهبری یا اشخاص مطرح و چهره های شناخته شده ی حزب را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد و از دیدگاهی منتقدانه و واقع گرایانه شخصیت،گذشته،حال و وضعیت مالی و اجتماعی و…. شخص مورد نظر را برای خواننده های عزیز آشکار خواهیم کرد.
  در راستای همین هدف شخص مورد نظر ما در این هفته،”مصطفی هجری” دبیر کل حزب دمکرات کردستان ایران (حدکا) خواهد بود.امید به اینکه مورد پسند شما عزیزان باشد.
مصطفی هجری:

 

فرزند محمد امین،متولد سال ۱۳۲۵ در شهر نقده از توابع آذربایجان غربی،تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در نقده به پایان رسانده است.هجری لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه تهران می باشد،ایشان به زبان های کردی،فارسی،ترکی آذری و انگلیسی(دست و پا شکسته) تسلط دارد.در سال ۱۳۵۸ به عضویت حزب درآمدند و سال ۱۳۵۹ به عنوان عضو دفتر سیاسی انتخاب شد.

  مصطفی هجری بعد از مرگ سعید شرفکندی از سال ۱۳۷۱ تا سال ۱۳۷۴ دبیر کل حزب شد و بعد از آن در کنگره ۱۳ (۲۰۰۴) به دبیرکل همیشگی حزب انتخاب شد و در زمان دبیرکلی ایشان حزب منشعب شد.

 همسر ایشان پروانه فیض الله بگی اهل سقز که دارای سه فرزند “گولان،ئالان و چیا” هستند.ئالان پسر بزرگ هجری زمانی که در دانشگاه اربیل مشغول تحصیل بودند به دلایل نا مشخص و مشکوکی خودکشی کردند،گولان دختر بزرگ هجری ازدواج نموده اند و در اروپا به سر می برند.چیا نیز پسر کوچک ایشان با دختری به اسم هاجر ازدواج نمود و دختری به نام “راز” ثمره ی ازدواجشان بود.در این چند سال اخیر او نیز به اروپا رفت.
 مصطفی هجری شیفته قدرت است و دیکتاتوری را در حزب حاکم کرد.طی برنامه و اساسنامه حزب،هر دبیرکل می تواند دو دوره ی چهار ساله دبیرکل باشد ولی بعد از سر کار آمدن آقای هجری و رفتن اپوزسیون و به قول خودشان یک دست کردن حزب،این قانون برداشته شد و قدرت دبیرکل و ماندگاری آن بر کرسی قدرت،همیشگی شد..
 ایشان به عنوان دبیرکل حزب،تمامی امورات حزبی با آگاهی و دستور ایشان اجرا می شود،خصوصا قضیه ی مالی،بدون مشورت و رای ایشان هیچ دخل و خرجی صورت نمی گیرد.از لحاظ شخصیتی فردی تندرو،کم حرف،کینه به دل و سنتی هستند.علاقه ی شدیدی به باغچه داری و سبزی کاری دارد که نمای حیاط و باغچه ی شخصی ایشان نمایانگر این ادعاست.بیشتر اوقات مشغول فکر کردن و قدم زدن هستند.کارهای سایت و بیانیه ها و… از طریق کارکنان دبیر خانه که مسئول آن محمد نظیف قادری است،انجام می گیرد(چون در این رابطه سواد آنچنانی ندارد).

 

محمد نظیف قادری عضو دفتر سیاسی و مسئول دبیرخانه علاقه ی زیادی به شخص هجری دارند و سعی دارند که به هر طریقی باشد خود را بیشتر و بیشتر به ایشان نزدیک کند.

محمد نظیف قادری سوژه ی هفته ی آینده ی ما می باشد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.