علی جوانمردی و تاسیس حزب چیشتی مجیور (ش‍ل‍م ش‍ورب‍ا )


چند روزی است که برخی از رسانه های اپوزیسیون و همچنین برخی از فعالین سیاسی و رسانه ای ضد انقلاب خبر از خواست علی جوانمردی برای تاسیس حزبی جدید می دهند ، خبری که از سوی چندین منبع موثق تایید شده است.

انتشار این خبر در همان لحظات نخستین سبب تعجب طیف وسیعی از اپوزیسیون شد ، اما برای تحلیل گران داخلی نه تنها مایه ی تعجب نبود بلکه به عنوان گام بعدی درماموریت محوله به علی جوانمردی کاملا قابل حدس و پیش بینی بود .

این خبر در بین دو دسته ی ۱-  دمکرات ها و کانال های وابسته به آن و همچنین  2- انجمن پادشاهی ایران بسیار مورد نقد و بررسی قرار گرفت و سبب انتشار حجم عظیمی از مطالب و انتقاد ها و گاها اسناد و مدارک بر علیه علی جوانمردی شد به طوری که  انجمن پادشاهی ایران با انتشار بیانیه ای مدعی شد که علی جوانمردی برای حذف روح الله زم از سد راهش با دسیسه او را به دام انداخته است  و یا حتی این انجمن مدعی شده که علی جوانمردی با بازی دادن مصطفی سلیمی سبب دستگیری وی شده تا از آن به نفع خود بهره برداری سیاسی نماید  که در ادامه موردهایی از این گونه افشاگری ها درج خواهد شد .

اما برای علی جوانمردی که به مانند اسلاف ناخلفش چون ” نوری زاده ” و “سازگارا “و “وطن خواه ” و ” واحدی ” و ” دانا ” و … راه شهرت و پول و مقام و خدمت به پهلوی ها را طی می کند اکنون زمان ثمره دادن است تا معلوم شود که آیا این درختی که سالیان سال مورد حمایت غرب و بارزانی ها و سلطنت طلبان بوده ثمری دارد یا خیر ؟ و جواب این سوال تنها در مرحله ی حزب سازی مشخص می شود .

برای درک واقعیت پشت پرده ی احزاب جدید و پروژه ی حزب سازی به بخشی از نوشته ی ” هلمت معروفی ” روزنامه نگار وابسته به حدکا استناد می کنیم تا واقعیت امر بیشتر نمودار شود . وی چنین می نویسد :” ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که ترکیه در کردستان ایران حداقل از ده ها گروه حمایت می کند و عربستان و مصر و امارات نیز به همان شیوه. ممکن است باور نکنید که بسیاری از نظریاتی که در فیسبوک و فضای مجازی در زمان رخداد ها عنوان می شوند تلاش دستگاه جاسوسی احزاب دیگر بخش های کردستان و کشورهای دیگر باشند . حزب سازی و بوجود آوردن احزاب جدید و تشویق دیگران برای بوجود آوردن احزاب جدید بخشی از این پروسه ی دخالت سایر کشورها است . ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که نویسنده ی متن پیش رو در مدت زمان خیلی کمی از سوی سه حزب جدید برای عضویت دعوت شدم و تمامی کسانی هم که این احزاب جدید را به وجود آورده اند یا وابسته به دستگاه جاسوسی احزاب دیگر بخش های کردستان بوده اند و یا وابسته به دستگاه اطلاعات کشورهای منطقه و خلیج فارس “

پشت پرده و حامیان حزب جدید علی جوانمردی چه کسانی هستند ؟

. آمریکا و صهونیست ها

در اینجا منظوردستگاه جاسوسی ایالات متحده موسوم به ” سیا ” و نهاد ترور و اطلاعات اسراییل موسوم به ” موساد ” است که سعی دارند با اتخاذ و بهره گیری از گزینه ها ی کم خرج و مهره های خود فروخته به برخی از اهداف و مقاصد در تقابل با دشمنان دست یابند ، مهره هایی که توسط خودشان ساخته و پرداخته می شوند و توسط خودشان نیز حذف می شوند که در این مورد علی جوانمردی مثال کاملا ملموسی است یک شخص پناهنده ی کم سواد که به واسطه ی حمایت پدرزنش به صدای آمریکا راه می یابد و اکنون از خبرنگاری به ریاست حزبی جدید التاسیس می رسد .

  • کشورهای حاشیه ی خلیج فارس :

برخی از کشورهای این منطقه دچار کینه ای تاریخی نسبت به نام و خاک کشور ایران هستند و چون هیچ گاه حتی در زمان ضعیف ترین شاهان و حکمرانان نیز نتوانسته اند بر ایران تسلط یابند دچار نوعی عقده حقارت نسبت به این سرزمین هستند و بناچار برای تسکین روان خود از هر کسی و چیزی که احساس کنند امنیت داخلی ایران را به خطر می اندازد حمایت می کنند و حمایتشان بیشتر تامین امکانات مادی است .  این کشورها گاها اقداماتی انجام داده اند که ناخودآگاه سبب خنده و تمسخر توسط ناظر بیرونی شده اند. برای نمونه حمایت از مجریان تلویزیونی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی !! حمایت از شخصیت سیاسی ای چون جمال پورکریم ! و یا مجری سابق یکی از  برنامه ی طنز داخلی بنام سید محمد حسینی ! و اینک نیز مجری بعدی یعنی علی جوانمردی !! گویا اعراب از پروژه ای بانام ” مجری رهبر شو ”  حمایت می کنند .

  • شاهزاده ی ربع پهلوی

نادانترین و بی سواد ترین و کم خرد ترین و ناسیاسی ترین شخصیت معاصر تمام ایران کسی نیست جز شاهزاده رضا پهلوی ، که البته صفات بارزتر این بزرگوار قبلا توسط اشخاصی چون روح الله زم و فریبرز رییس دانا بیان شده است و نیازمند تکراردر این مقاله نمی باشد .

رضا پهلوی که بنابر خصوصیات روانی و همچنین به علت تربیت شدن ( یا شاید نشدن صحیح تر باشد ) در خانواده ای پر کشمکش و پر درگیری و همچنین پر از فساد و نیز به علت تملق افراطی اطرافیان ، هیچگاه نتوانسته است شخصیت مستقل خود را شکل دهد و بر خود متکی شود بنابراین برای بازیابی تاج و تخت همواره سعی نموده از مهره هایی که فکر میکرده می توانسته اند برایش مفید باشند حمایت کند و در این راه بسیاری از مفت خوران و یاوه گویانی چون نوری زاده ها و سازگارا ها و جوانمردی ها و شهرام همایون ها وکنگرلوها و  … را ساپورت کرده است و اما هر باری که باد کاشته ، طوفان درو کرده است و دست پرورده گانش هر بار بزرگترین آبروریزی ها و فجایع را به بار آورده اند .

  • مسعود بارزانی و پارتی :

علی جوانمردی به علت نزدیکی خانوادگی به راس هرم حدکا یعنی حسن شرفی ، از همان ابتدا با بارزانی ها در ارتباط بوده و دریافته است که این طایفه چه درآمدهایی دارند و چندها میلیون دلار در بانک ها و در زیر زمین ها اندوخته اند پس طبیعی است که این کودک روبه رشد – یعنی علی جوانمردی – بخواهد گاو شیرده تری را به سرپرستی بگیرد همچنان که به همین شیوه نیز اقدام می نماید .

اما اوج رفاقت و نزدیکی و ارتزاق جوانمردی از سفره ی بارزانی به دوران رفراندوم اقلیم کردستان باز می گردد که در طی آن جوانمردی به اربیل عزیمت می کند و به صورت مستمر در بارگاه بارزانی مقیم شده و اخباری را که به مذاق بارزانی ها خوش می آمد در رسانه ها منعکس می نمود و زمانی که بیش از ۵۰ در صد مردم کردستان عراق از سلیمانیه گرفته تا حلبچه و رواندوز و اربیل و کرکوک به این رفراندوم نمایشی – فرمایشی رای ندادند و آبروی بارزانی بر باد رفت علی جوانمردی وارد میدان شده و با متهم کردن اتحادیه ی میهنی به کارشکنی سعی داشت تا از بارزانی و تصمیمات نابخردانه اش رفع مسئولیت نماید و چنانچه شاهد بودیم  از آن پس علی جوانمردی پای ثابت جنگ و جدال بارزانی ها بر ضد یکیتی است

و در ادامه می بینیم که حتی دستگیری یک قاتل فراری نیز به فرصتی برای علی جوانمردی تبدیل می شود تا به اتحادیه ی میهنی اتهام وارد کند و بارزانی را قهرمان نشان دهد و اکنون بازرانی ها و پارتی می دانند که اگر علی جوانمردی حزب جدیدی تاسیس کند کاملا در خدمت آنها و در راستای تامین منافعشان خواهد بود .

سایت ملت پرس نیز در گزارشی از رابطه ی جوانمردی با پارتی پرده بر می دارد و اعلام می کند که علی جوانمردی ماهیانه ۶ هزار دلار از پارتی حقوق می گیرد و همچنین پارتی برای وی آپارتمان و ماشین شخصی مهیا نموده است


حزب تقابل و تضادها :

اگر روزهای پیش رو به هر دلیلی علی جوانمردی حزبی را تاسیس نماید در حقیقت دستاورد حزبش اختلافات شدیدی خواهد بود که در تاریخ اپوزیسیون بی سابقه خواهد بود و علت امر را هم باید در اسامی حامیان این حزب جدید و دیدگاهها و خواسته های آنان از این حزب نوبنیان جستجو کرد .

جوانمردی و حزب جدیدش بلطیع باید خواهان تجزیه ایران  و تاسیس کردستان بزرگ تحت حاکمیت بارزانی باشند امری که در ” آوا تودی کردی ” برای آن تبلیغ می کنند و از سوی دیگر به علت نزدیکی به سلطنت طلبان و شخص رضا پهلوی باید خواهان ایرانی یکپارچه تحت حاکمیت ربع پهلوی باشند و در این میان باید دیدکه جوانمردی در نهایت پرچم بارزانی را برخواهد افراشت یا پرچم شیر و خورشید نشان پهلوی را ؟

از سوی دیگر به عقیده ی برخی صاحبنظران تاسیس این حزب مرگ و امحای کامل علی جوانمردی را بدنبال خواهد داشت  چرا که سلطنت طلبان هیچ گاه نخواهند پذیرفت که یک کرد بر آنها تحکم کند . آنانچ هیچ گاه حق حیات را نیز برای اکراد  قایل نبوده اند  تا اینک آنها را به ریاست خود بپذیرند و از سوی دیگرکردها نیز هرگز به سلطنت طلبان اعتماد نمی کنند چون هنوز اعدام قاضی محمد توسط پهلوی دوم را فراموش نکرده اند و هنوز به یاد دارند که رضا شاه پهلوی در راه آسیمیله کردن و نابودی کردها چه اقداماتی انجام داد

تقابل دیگر این حزب نو بنیاد با احزاب کردی ایرانی خواهد بود تقابل با حدکا و با پ ک ک  و با اتحادیه میهنی و با پارت آزادی و رییس استالین مابش آقای حسین یزدان پناه خواهد بود که به علت طولانی شدن بحث از گرداختن به آنها خودداری می نماییم .

آثار و نتایج حزب علی جوانمردی :

الف – آثار و نتایج در کردستان ایران :

مهمترین نتایج این تصمیم در داخل احزاب کردی مشهود خواهد بود که به صورت اتوماتیکی سبب تضعیف جایگاه و نیروی این احزاب مخصوصا سبب تضعیف حدکا شد چرا که علی جوانمردی برای توجیه حزب سازیش به صورت اتوماتیکی باید احزاب کردی را به کم کاری و ناتوانی متهم نماید همچنان که علی جوانمردی چندین دفعه و در چندین پست متفاوت به زبان کردی مدعی بی اثری و بی عرضگی احزاب کردی شده و ادعا نموده که که او و کانال تلگرامیش خیلی بیشتر از این احزاب کاربرد داشته و دارند .

همچنین جوانمردی با یارگیری در میان طرفداران این احزاب ، بخشی از نیروی آنها  را به خدمت سلطنت طلبان  در خواهد آورد ، که البته موازی کاری این حزب در کردستان ایران آن را  به اهرم فشار و چماقی بالای سر حدکا تبدیل خواهد کرد که به وسیله ی آن  بارزانی ها خواهند توانست راحتتر و بدون مقاومت حدکا  را کنترل نمایند.

ب- آثار و نتایج در کردستان عراق :

ایجاد تقابل جدی واصطکاک روز افزون بین کردهای ایران و بخشی از کردهای عراق ( مخصوصا اتحادیه میهنی ) از حتمی ترین نتایج این حزب سازی خواهد بود چرا که  کردهای اپوزیسیون ایرانی را در مبارزه ی  بارزانی بر علیه اتحادیه میهنی در اردوگاه پارتی  مستقر خواهد نمود

ج- آثار و نتایج در کردستان ترکیه:

در این بخش نیز همچنان که رفتار جوانمردی نشان داده سعی بر ایجاد تقابل جدی و حتمی بین کردهای ایران و پ ک ک و همچنین شاخه های ایرانی این حزب همچون پژاک و کودار است و پس از تاسیس این حزب،  تنش ها بین جوانمردی و پ ک ک  به شدت افزایش خواهند یافت که البته این تنش نیز در راستای تامین منافع سلطه ی بارزانی ها مثبت برآورد خواهد شد .

د -آثار و نتایج در عرصه ی سراسری ایران :

متملقان پهلوی پرست کسانی هستند که  واژه شاه پرستی را به شاهزاده پرستی تبدیل کرده اند و مدام انی واژه را بر سر زبان دارند و اخبارشان حول محور شاهزاده است از شاهزاده فلان خورد و فلان پوشید و فلان نوشید تا شاهزاده چنین اندیشید و شاهزاده چنان گفت .

این واژه ( شاهزاده ) تقریبا بیشترین حجم از ادبیات خبری این گروه را به خود اختصاص داده است و به خوبی در کانال هایی چون صدای آمریکا ، بی بی سی و ایران اینترنشنال مشهود است .

برای درک میزان شاهزاده پرست بودن علی جوانمردی به پست جالب یکی از اعضای حدکا استناد می کنیم که در مطلبی تحقیق گونه اسکرین شات مطالب علی جوانمردی که حاوی واژه ی ” شاهزاده ” هستند را منتشر نموده است و به خوبی گویا و رسای مطلب است .

به صورت کلی و به اختصار می توان چنین گفت که : علی جوانمردی اینک اسبابی است در دست شاهزاده ربع پهلوی که چون نام ننگین طایفه ی پهلوی مجالی برای گرد آمدن اپوزیسیون حول این خانواده ی معلوم الحال باقی نگذاشته است  بناچار باید صورتکها و دلقک هایی دیگر سعی کنند تا به فریب مردم و تجمیع اپوزیسیون زیر لوای پهلوی ها بپردازند .

ترسم نرسی به کعبه، ای اعرابی     کاین ره که تو می‌روی به ترکستان است

توضیح : انتخاب تیتر برگرفته از عنوان اثر جاوید استاد هژار با نام ” چیشتی مجیور ” است که در زبان کوردی کنایه از درهم و برهم بودن است

نویسنده : آمانج

2 Comments

  1. در متن مزبور علی جوانمردی رو در کنار چهره هایی مثل مجتبی واحدی و غیره گذاشتی ولی خیلی موذیانه اسم امید دانا رو هو وسط اپوزیسیون چپوندی در حالی که امید دانا مدت هاست به سفید نمایی مشغوله حتی نقد دینی نمیکنه از اینکه موذیانه خواستیننامش رو این وسط بچپونین فقط میشه برداشت کرد که این فرد نفر خود شماست

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.