فراخوان مهم دسته ی معترضین حدکا


فراخوان برای حمایت از زنان قربانی تجاوز و آزار جنسی در حزب

پایگاه فوکوس خورهلات که مرکز اصلی نشر آرا و عقاید و نظریات منتقدین داخل حدکاست و به نوعی صدای معترضین این حزب محسوب می شود در پستی از همه ی زنان قربانی خشونت و آزار جنسی مسئولان حدکا خواسته است تا به کمپینی برای افشای جنایات جنسی مسئولان رده بالای حدکا بپیوندند .

این پایگاه خبری از افرادی چون : حمه ( محمد ) صاحبی ، محمد صالح قادری ، کریم پرویزی ، طاهر محمودی به عنوان اشخاصی نام برده که بیشترین آزار و اذیت جنسی زنان را در کارنامه ی خود دارند و از آنها به عنوان جلف و ناپاک ، نا انسان و گرگ هار و بی اخلاق نام برده است و می گوید که این اشخاص حزب را به محل فسق و فجور و کیف خود بدل کرده اند .

این کمپین خود را تنها به افشای تجاوزات کنونی این اعضا محدود نکرده و در نظر دارد  تا هر گونه تجاوزی را که در سراسر تاریخ حزب رخ داده است افشا نماید . کمپین همچنین معتقد است که زنان زیادی در حزب دمکرات به صورت مستمر از سوی شوهرانشان تحت شکنجه ی بدنی ، روحی و کتک کاری قرار می گیرند .

متن کوردی فراخوان این کمپین به صورت زیر است :

بانگەواز


هەموو ئەو ژن و کچانەی نیو حیزبی دێموکراتی کوردستانی ئیران، کە لە تەرەف کەسانی گەندەڵ و نامرۆڤی وەک حەمەساڵە قادری، حەمەی ساحبی، کریم پرویزی،تاهیر محمودی و هر داوێن پیسێکی دیکەوە زوڵمیان لێکراوە و سوئیستفادەیان لیکردون و نەیانتوانیوە دەنگیان بگەیەنن، تکایە پەیوەست بن بە ئیمەوە و لە ریی ناردنی نامەکانتانەوە زانیارییەکانمان بۆ بنیرن. موتمەئن بن کە دەنگتان بە گشت قودرەتی خۆمانەوە دەگەینینە گوێی هەموان و ریسوایان دەکەین. ئەم داوایە ئەو ژن و کچانەش دەگرێتەوە کە ماوەیەک لەنێو حیزبدا بوونە و ئێستا یان لە کەمپەکاندا نەماون یان وەک ئەندام نەماون یان لە دەرەوە دەژین. ئیمە دەزانین کە ئەو حیزبازییانەی ئەو کۆمەڵە جڵفە بووەتە دەلیلی تەنانەت زۆر تڵاق و جودابوونەوەش و زۆر جار لەبەر پیاوێک زوڵمی زۆر لە ژنێک کراوە.
هەروەها داوا دەکەین لەو ژنانەی کە مێردەکانیان کە خۆیان بە دیموکرات دەزانن و شەو و رۆژ لێیان دەدەن لە مالەوە، ئەوانیش ناوی مێردەکانیان بنیرن بۆمان و ناو و ناوبانگی میرەدەکانیان بلاو دەکەینەوە و بە وردی لەسەریان دەنووسین.

ئیمە دەزانین کە ئیوە لە ژیر فشاردان و لێتان دەدەن و ناشوێرن قسە بکەن.
روو لەو ئەندام و لایەنگرانەی حیزبیش لە خارج پێمانخۆشە ئەوە بلێین کە ئیوە دلپاکن، ئیوە حیزب خۆسەویستن،ئیوە دلتان دەسوتێ و ئامادەی کۆمەکن بە حیزب، بەڵام بە سەداقەتی هەر چی ئینسانی پاکە ئەمانە کۆمەڵێ گورگی هارن. باوەر بە ئیمە ناکەن، مەیکەن ئەمما گۆڵی ئەمانە مەخۆن. ئەمانە حیزبی دیموکراتیان کردوە بە شوینی رابواردن و بێ ئەخلاقی!
فوکوس خۆرهەلات

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.