ساریسا زنگی بند ، جانشین پر حاشیه جمال پورکریم

شاید دوستان جمال پور کریم توانسته باشند شخصیت شیاد او را بخوبی بشناسند و دریافته باشند که او تنها و تنها بنده پول است و برده و غلام صاحبان مال و قدرت .گاهی حاجی است و به حج می رود از ملک سلمان و عزت پادشاه می گوید و گاهی در اسراییل است و از ظلم به یهودیان می گوید و ستاره داود بر می افروزد و گاهی از الاحواز می گوید و گاهی به عرب می تازد .

عجب مرضی است این درد که تمام دمکرات ها را فرا گرفته است یکی مستر کورد می شود و نوکر حلقه به گوش ترامپ ، ترامپی که تاریخی ترین خیانت را به کردها کرد و آنها را دربرابر جبهه النصره و داعش تنها گذاشت . دیگری هم به محض رسیدن به ترکیه و ارتباط با رادیو فردا دیگر حاضر به ارتباط با تیشک نیست و بعدها که با ربع پهلوی ارتباط می یابد دیگر حتی کورد بودن خود را عار می داند و دیگر جوانمردی پهلوی است و جمال پور کریم نیز که خود سرآمد تمامی آنهاست و در اروپا تغییر ماهیت می دهد و از مجری مقیم و دایم تیشک تی وی به رهبر حزبی نوین بدل می شود

دیگرانی چون علی جوانمردی و کاوه آهنگری و رحیم رشیدی بارها در سایت ما مورد نقد و بررسی قرار گرفته اند اما بررسی اجمالی جدیدترین اقدامات و سخنان جمال پور کریم آن هم با استناد به سخنان منتقدانه اعضای احزاب کردی خالی از لطف نخواهد بود .

پور کریم امسال حزبی بسیار بسیار پر حاشیه را برای خود تاسیس نمود ابتدا بر سر نام حزبش با دمکرات ها دچار جدال شد و مورد استهزا قرار گرفت که البته از همان ابتدا یاران قدیمی اش او را شخصی خواندند که تنها دنبال انتفاع مالی است و آشکارا عنوان می کردند که : ” جمال پور کریم مجری تیشک بود و تنها دلیل محترم بودنش نزد ما حزبی ها همین بود نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر ” و هدف اصلی تاسیس حزب پور کریم را سرکیسه کردن سعودی ها عنوان کردند که از قضا در آن زمان پور کریم و اعراب رابطه ای بسیار عالی داشتند که حتی در تصور دمکرات ها هم نمی گنجید .

پور کریم برای موجه نشان د ادن اقداماتش شعار فدرالیسم احزاب کردی را به چالش کشید و به جای آن شعار استقلال را سر داد استقلالی که تنها برای کردها نبود بلکه پور کریم نمایندگی لرها و آذری ها و عرب ها و بلوچ ها و … را نیز به عهده داشت عملا شعار تجزیه ایران را سرلوحه قرار داد شعاری که به مذاق عربستان خیلی خوش می آمد .

و بدین ترتییب بود که پور کریم  دوره ای پر فعالیت را آغاز نمود دوره ای که عمداً  و سهواً قصد داشت تا در داخل و خارج از کشور حساسیت ایجاد نماید ، او به زبان فارسی فحاشی می نمود اما خود و همراهان و همفکرانش تنها و تنها با زبان فارسی قادر بودند با یکدیگر و حتی با اربابانشان رابطه برقرار کنند و این از عجایب زمان بود .

و توهین به ایران و ایرانی بودن و جغرافیای ایران را نیز جز شاهکارهای خود می دانست اما هر چه که بود و هر چه که کرد تنها هدفش دریافت پول بیشتر از اربابانش بود هر چند بسیار پر تحرک بود اما کمی کارش می لنگید چرا که برای حزبش پول می گرفت اما عملا حزب وجود خارجی نداشت و تنها و تنها خودش بود و همسرش شلیر درویشی ، بنابراین باید تا مرغ از قفس نپریده هر چند به ظاهر حزبی را تشکیل می داد .

اما حزب سازی حتی اگر در ظاهر هم باشد کار چندان آسانی نیست چرا که هیچ کدام از دمکرات ها حاضر به همکاری با او نبودند و حتی او را شیاد و کلاهبردار می پنداشتند .

پور کریم ابتدا برای خودش سخنگو و سپس جانشین تعیین نمود و البته تعیین جانشین همان و سرازیر شدن خیل هجمات دمکرات ها همان .

جانشین پور کریم خانمی است به نام ساریسا زنگی بند ، زنی که اصالتا سنندجی است ، فاقد هر گونه سابقه فعالیت سیاسی است ، گرایشات به شدت فمنیستی دارد ، عاشق رقص و پارتی است و بسیار خود نمایی می کند .

در ادامه به گوشه ای از انتقادات دمکرات ها به ساریسا زنگی بند نیز نگاهی گذرا خواهیم افکند

  1. در حالی که جمال پور کریم می خواهد خود و حزبش را به عنوان رهبر حرکت کردی نشان دهد و مرتبا بر ضد ایران و زبان فارسی سخن می گوید اما ساریسا با وجود اینکه جانشین پور کریم است خود را کاملا ایرانی می داند و حتی آیدی اکانت فیسبوکیش نیز ساریسا ایرانی است و تقریبا تمامی پست هایش به زبان فارسی است !! این یک بام و دو هوای جمال پور کریم برای چیست ؟ آیا قبل از انتخاب ساریسا زنگی بند به جانشینی ، شناختی از وی نداشته است ؟؟ حداقل یکبار صفحه فیسبوک او را چک نکرده است ؟ آیا ساریسا با نظریات پور کریم موافق است یا صرفا در ازای دریافت پول به دریافت این سمت از پور کریم قانع شده است ؟ چرا که اگر با جمال پور کریم هم عقیده است پسوند ایرانی را به چه دلیل بر نام خود گذاشته است ؟ ایرانی که آنها معتقد به تجزیه و نابودی اش هستند ! در حالی که ساریسا چنین می گوید که :” علت اصلی عدم تن دادن فارسستان کە نمایندگی ایران را عهدەدار است به حقوق طبیعی و ملی و اساسی ملتهای غیرفارس را شاید بتوان در مسئله ژئوپلتیک ایران جعلی پیدا نمود. ” او از ایران جعلی می نویسد اما آیدی فیسبوکش ساریسا ایرانی است !! در حالی شب و روز به زبان فارسی ناسزا می گویند علت چیست که تمامی پست های ساریسا به زبان فارسی است ؟ آیا ساریسا بلد است کردی بنویسد ؟ با قواعد زبان کردی آشنایی دارد ؟ مسلما جواب خیر است
  2. حس ناسیونالیستی ساریسا نیز به نوبه خود مورد انتقاد طیف وسیعی از دمکرات هاست چرا که معتقدند در هیچ کدام از افعال و رفتار و برنامه های وی نمی توان کوچکترین ردی از آنچه آنها کوردایتی می خوانند یافت به طوری که یکی از طرفداران دمکرات می گوید : ساریسا خانمی که هیچ گاه و حتی برای عکس گرفتن نیز لباس کردی نپوشیده است چگونه است که پس از تصدی سمت جانشینی مجری سابق تیشک تی وی به یکباره گول ونی بر سر می نهد و کردی می پوشد .
  3. شخصیت ساریسا زنگی بند نیز بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است و منتقدانش به نوع پوشش وی به شدت حمله کرده اند و معتقدند که بر خلاف عرف و باور مردم کردستان ، ساریسا به شئونات اکراد احترام نمی گذارد .
  4. سطح سواد ساریسا نیز مورد تمسخر واقع شده است اما بیشتر از آن برنامه ها و اهداف ساریسا مورد انتقاد و حتی استهزا قرار گرفته است گفته می شود که نه تنها ساریسا بلکه حتی گروه پور کریم نیز چیزی برای عرضه ندارند

1 Comment

  1. درود بر شما و مخاطبین فهیمتان:
    عقل حکم میکنه کسیکه میخواد در خصوص ضعف ها و اشکلات تذکر بده و یا اگر احیانا بکسی انتقادی داره در ابتدا باید درست و حسابی در حوزه ای که میخواد انتقاد بگیره خودش رو بی طرفانه و کاملا موشکافانه مورد بررسی قرار بده نه اینکه عملکرد و رفتارش مصداق مثلِ دیگ به دیگ میگه روت سیاه داشته باشه …!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.