همسر متوفی ژیار گل را بیشتر بشناسیم

ژیار گل چهره تقریبا آشنایی است شخصی که به عنوان خبرنگار به اقلیم کردستان عراق و همچنین شهرهای کردنشین سوریه اعزام می شد و اخبار مرتبط با اتفاقات و جنگ های این منطقه ر ا برای رسانه ملکه گزارش می نمود اما همچنان که بارها عنوان شده بود خبرنگاری پوششی بود برای افرادی چون ژیار گل تا به جاسوسی در منطقه بپردازند ، گزارش تعداد و چینش نیروهای درگیر در منطقه ، اهداف و برنامه های عملیاتی ، محل استقرار فرماندهان نظامی و یا استقرار در مرزها و رصد حوادث و ارتباط گیری با گروههای متفاوت و دهها مورد امنیتی دیگر که دستیابی به آنها با توجه به کرد بودن ژیار گل برایش بسیار آسان بود  .

اگر چه در ظاهر ژیار گل خبرنگار بی بی سی فارسی بود و برای رسانه خبری انگلیسی کار می کرد اما در اصل ژیار به آمریکایی ها متصل بود و نقطه اتصال وی نیز شخصی بود به نام سارا کاترین گرو .

 سارا کارمند و دیپلمات  وزارت امور خارجه آمریکا بود و در بخش مسایل مرتبط با ایران کار می کرد ، ارتباطاتی که هدف از آن کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایران بوده سبب آشنایی و در نهایت به ازدواج سارا کاترین گرو ۳۷ ساله و ژیار گل منجر می شود ازدواجی که  ثمره آن دختری ۵ ساله است .

اگر چه ژیار گل همسرش را دیپلمات و حامی گروههای حقوق بشری ایرانی !! معرفی می کند اما واقعیت امر بسیار فراتر از این هاست ، سارا کاترین گیرنده و مفسر اطلاعاتی بود که ژیار گل از منطقه و احزاب و گروهها بدست می آورد و محور اصلی تمام فعالیت هایشان نیز ایران بود .

سارا کاترین از فعالین اصلی تحریم دارویی بیماران ایرانی بود و فعالیت عمده و آشکار وی در این زمینه سبب شد تا ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران ،سارا کاترین را تحت تعقیب قضایی قرار دهد .

چند روز پیش ژیار گل در صفحه فیسبوکش خبر مرگ همسرش سارا کاترین را اعلام کرد خبری که با واکنش های گوناگون روبرو شد .

اگر چه احزابی مانند دموکرات ها و کومله ها با بی تفاوتی کامل از کنار آن گذشتند و حتی حاضر به گفتن یک تسلیت ساده به ژیار گل نبودند اما رسانه های پژاک با وی بسیار همدردی نمودند که به نوبه خود قابل تامل بود .

همچنان که عنوان شد سارا یکی از بانیان تحریم دارویی بیماران ایرانی بود و با این اقدام خود سبب مرگ چندین بیمار در ایران شد و در نهایت دست تقدیر و مشیت الهی بر آن بود تا تحریم گر داروی بیماران خود با بیماری سرطان خون فوت کند .

4 Comments

  1. ژیار گل اسم اصلی نیست شهرش گل محمدی بود با وارد شدن در باند مافیای یهودی – صهیونیستی و بهایی شدن و استخدام در سخران پراکنی سلطنتی بریتانیا!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.