بررسی نقش قماربازان بی آبرو در انتخابات آمریکا

چهار سال زمامداری ترامپ اگر برای ایرانیان تنها تحریم و تحریم بود ، برای خود آمریکایی ها نیزچیزی جز ویرانی و نابودی به همراه نداشت آمریکایی که خود را رهبر و سرکرده جهان آزاد می دانست امروز در پایان چهار سال ریاست جمهوری ترامپ ، جامعه ای به شدت دو قطبی  شده دارد . آمریکایی که خود را در اوج می دید و از منظر قدرت به تمام جهان انتقاد می کرد و خود را سرمشق همه جهان می دانست در پایان این دوره موفق به برگزاری حتی یک انتخابات سالم نیز نشد و نهایتا آمریکایی که تمامی آشوب های جهان را برنامه ریزی و اجرا می کرد ، بعد از حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا ، خود با بزرگترین آشوب ها روبروشده  است و تمامی اینها نتیجه سیاست های شخصی به نام ترامپ است که به گفته اکثر رجال سیاسی و دیپلمات ، فردی سیاسی نبود بلکه تنها یک سرمایه د ار دیوانه بود .

 تضاد و تعارض و حتی دو قطبی شدن جامعه در آستانه انتخابات همواره امری قریب و ممکن است که نتیجه و برایند طرفداری و یا مخالفت با سیاست های سیاسیون است بنابراین امری کاملا طبیعی است اما  در این بین وجود کاسه های داغ تر از آش ، همواره غیر طبیعی و مشکوک  است .

کاسه هایی داغتر از آشی که خود را سینه چاک ترامپ می دانستند ترامپ برایشان یک منجی است که قول داده تا میهنشان را با تحریم یا به زانو درآورد یا نابود کند و این عاشقان سینه چاک نیز بر ویرانی کشور برقصند و آواز شادی سر دهند .

و اینچنین بود که طیف وسیعی از خودفروختگان رسانه ای در راستای حمایت از ترامپ و ریاست جمهوری دوباره وی بسیج شدند و تمامی امکانات خود را در این راه بکار گرفتند .افرادی چون علی جوانمردی ، احمد باطبی ، ساغر کسرایی ، مسیح علی نژاد ، امیر عباس فخر آور و… رسانه هایی چون ایران اینترنشنال ، آوا تودی ، من و تو ، نیشتمان جوان و … و در میان احزاب نیز مشخصا منافقین و سلطنت طلبان ، به شیوه ای کاملا بی سابقه به حمایت از ترامپ می پرداختند و هدفشان آن بود تا به اپوزیسیون چنین القا کنند که انتخاب مجدد ترامپ برابر است با نابودی جمهوری اسلامی و تقدیم حکومت ایران زمین به شاهزاده ربع پهلوی .

اما برخلاف این افراد وگروهها ، احزاب کردی ایرانی درک و شناخت واقعی تری نسبت به ترامپ و سیاست هایش داشتند و با احتیاط کامل در مورد انتخاب مجدد ترامپ سخن می گفتند تقریبا خیانت آمریکا به کردهای سوری را همواره مد نظر داشته و گاها از آن سخن می گفتند و صد البته احزاب کردی دل خوشی از ترامپ نداشتند چرا که هیچ گاه به طور جدی توسط دولت وی مورد توجه قرار نگرفتند .

بهر روی حقیقت مسلم این بود که انتخاب کنندگان نهایی مردم آمریکا بودند ، مردمی که خود را قربانی سیاست های اشتباه ترامپ می دانستند و معتقد بودند که اگر ترامپ در مبارزه با کرونا جدی بود و از ابتدا این ویروس را مسخره نمی کرد و برای مقابله با آن برنامه ریزی می کرد اکنون آمریکا در رتبه نخست کشورهای قربانی کرونا نمی بود و این بدان معنا بود که برای مردم آمریکا ویروس تاجدار مهم بود نه شاهزاده بی تاج و تختی که می خواست با مدد ترامپ به سلطنت کشوری دیگر بازگردد .

رفتار خود فروختگان ترامپیست ایرانی الاصل در ارتباط با انتخابات آمریکا به پنج بخش تقسیم می شود

  1. قبل از انتخابات :

همچنان که اشاره شد در این دوره به تمجید از ترامپ و فشارهایش بر ملت ایران پرداختند و سعی داشتند که او را قهرمانی معرفی کنند که با اقداماتش ایران را منزوی کرده و سیاست فشار حداکثریش در نهایت به فروپاشی ایران خواهد انجامید .

لایوهای علی جوانمردی در این دوره را به یاد داریم که با ولع خاصی از پیروزی حتمی ترامپ سخن می گفت .

  • در حین انتخابات و اعلام نتایج لحظه ای :

انتخابات آمریکا از لحظه ی شروع با هیجان و حوادث بسیاری همراه بود و دسته ای که به حق ترامپ پرستان ایرانی نام گرفتند با خوشحالی از صحت پیش بینی هایشان می گفتند . اما با اعلام نتایج غیر رسمی در ساعات اولیه پس از رای گیری ورق برگشت و شاهد آن بودیم که ترامپ در حال از دست دادن ایالت های کلیدی بود و این اتفاقات اوج فشار روانی و جنون جریان برانداز ضد ایرانی بود ، حتی جنونشان به جایی رسیده بود که از پیشی گرفتن چند رای ترامپ در یک ایالت خاص احساس شادی می کردند .

هنگامی که شبکه هایی چون سی ان ان ، فاکس نیوز و ان بی سی ، ایالتی را به بایدن می دادند رسانه هایی چون آوا تودی حاضر به پذیرش آن نبودند .

  • بعد از اعلام پیروزی جو بایدن  تا فراخوان ترامپ :

این مرحله بلافاصله پس از اعلام پیروزی جو بایدن توسط رسانه های آمریکایی آغاز می شود .

شکست برای ترامپی که صلابت و صلاحیت روانی نداشت قابل پذیرش نبود و چنین بود که ترامپ برای توجیه شکستش در انتخابات ، دمکرات ها را به تقلب وسیع متهم کرد و اینجا بود که رسانه های پاک باخته خود فروخته چون آوا تودی و ایران اینترنشنال و نیشتمان جوان نیز به طبع از وقوع تقلب در این انتخابات گفتند بدون آنکه این اصل را در نظر داشته باشند که این انتخابات در به قول خودشان پیشرفته ترین و دمکرات ترین کشور جهان صورت گرفته است نه یک کشور جهان سومی و این ادعا اعتبار و وجهه آمریکا را برای همیشه لکه دار و مخشوش  خواهد نمود . در این بازه زمانی و در کمال تعجب افرادی چون امیر عباس فخر آور از شدت عصبانیت ، به رسانه های فارسی زبان خارج از کشور حمله می کردند و آنها را مسئول شکست ترامپ می دانستند .

این رسانه ها به فراخور پیام ها و تویت های ترامپ مطالب خود را عرضه می کردند و اینبار سعی داشتند تا ترامپ را به عنوان قهرمانی معرفی کنند که در حق وی جفا شده و با شجاعت در برابر متقلبان ایستاده است ، اما بعدها معلوم شد که تمامی این ها حاصل توهمات ترامپ بوده و امید واهی برای طرفداران میهن فروش ایرانی اش .

  • بعد از فراخوان ترامپ برای تجمع مقابل کنگره

زمانی که ترامپ به عنوان آخرین اهرم فشارش برای ماندن در مسند ریاست جمهوری در اقدامی خارج از تصور و تعقل فراخوان تجمع هوادارانش مقابل کنگره را صادر نمود ، افراد معلوم الحال جریان فشار بر ایران مشتاقانه ایرانیان مقیم آمریکا و حتی ایرانیان سراسر جهان را به حضور در این تجمع تشویق می نمودند و کمپین های متعددی نیز تشکیل دادند .

  • از زمان حمله به کنگره تا کنون

تجمع هواداران مقابل کنگره و سخنرانی ترامپ برای هواداران لمپنش سبب تحریک این جماعت و در نهایت تسخیر کنگره شد و در پی آن چهار نفر کشته و چندین نفر مجروح شدند و این ها اتفاقاتی بود که مردم آمریکا و همچنین مردم سراسر جهان با بهت و حیرت نظاره می کردند .

حضور جریان برانداز تحریم طلب ایرانی به عنوان یکی از پایه های آشوب در این روز کاملا مشهود بود افرادی با پرچم شیر و خورشید در این تجمع آشوب زده حضور داشتند .اشخاصی چون ساغر کسرایی با افتخار در حمله به ساختمان کنگره شرکت نمودند و عده ای چون احمد باطبی خواهان مسلح کردن مردم بودند و از کمبود سلاح و مهمات در فروشگاههای آمریکا انتقاد می کردند .

بهر روی دیوارهای سست اجتماعی سیاسی آمریکا که در پس توهامت رسانه ای پنهان شده اکنون به ارزه درآمده و به سختی در حال فروپاشی است و جریان برانداز ایرانی نیز که از همراهی مردم ایران با خودشان ناامید و سرگشته شده اند تنها راه چاره ای که برای شکست ایران و ایرانیان به ذهنشان خطور می کند حمله دشمنان خارجی به این مرز و بوم است به گونه ای که حتی با پرواز عادی چند هواپیمای دشمن در نزدیکی کشورهای همسایه ایران نیز سرمست می شوند ، غاقل از آنکه  این دشمن خود مدت هاست که دریافته نمی تواند هیچ غلطی بکند .

و این نگاهی گذرا بود بر نقش افراد خودباخته میهن فروشی که تنها هدفشان از حمایت ترامپ ، نابودی ملت و سرزمینشان در عوض دریافت دلارهای آمریکایی بود .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.