خبر فوری : خودکشی پیشمرگ قدیمی حزب دمکرات در اقلیم کردستان

ساعت ۴ عصر پنج شنبه مورخه ۱۲/۲/۲۰۲۱ محمد قاسمی مشهور به میرزا ، پیشمرگ عضو حزب دمکرات کردستان ایران در منزل شخصی خود واقع در شهر سوران اقلیم کردستان عراق با حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد . جنازه میرزا برای بررسی پزشکی و پلیسی به پزشکی قانونی اربیل منتقل شده است .

دیار و نادیار برای اطلاع از جزئیات حادثه خودکشی محمد قاسمی با یکی از دوستان نزدیک میرزا در شهر سوران تماس گرفت که وی به شرط حفظ نامش چنین عنوان کرد :

محمد قاسمی متولد سال ۱۳۴۹ روستای نیرگی منطقه مرگور ارومیه است و در سال ۱۳۶۷ به عضویت حدکا درآمده بود ، مدتی نیز مسئول بخش ارتباطات حزبی در شهر سلیمانیه بوده است . در سال ۱۳۷۰ زمانی که برای باج گیری از مردم منطقه ارومیه به گل آسنگران اعزام می شود توسط سپاه پاسداران دستگیر می شود

اما پس از مدتی زندانی شدن به علت نداشتن سابقه قتل و ترور مورد رافت اسلامی قرار می گیرد و از زندان ازاد می شود . پس از آزادی بار دیگر به کردستان عراق می رود و برای اعزام به اروپا به عنوان زندانی سیاسی در UN ثبت نام می کند اما هرگز از UN پاسخی دریافت نمی کند بناچار به ترکیه می رود اما اینبار از ترکیه به منطقه بارزانی دیپورت می شود و به ناچار بار دیگر به عضویت حزب در می آید اما اینبار دیگر هرگز حاضر نمی شود خود را برای منافع رهبری حزب به کشتن دهد و در اقلیم کردستان عراق به کوهنوردی می پردازد و از راه تشکیل تورهای کوهنوردی به ارتزاق می پردازد .

مشکلات روحی روانی فراوان ، سرخوردگی از زندگی حزبی ، مشقات زندگی و معیشت در اقلیم کردستان عراق ، بی احترامی ها و نادیده گرفته شدن های متعدد حزبی و مشکلات خانوادگی از جمله عللی هستند که از جانب این دوست صمیمی میرزا برای اقدام به خودکشی عنوان شده اند .

رسانه های حزبی حدکا نیز به مرگ میرزا کاملا کم توجه و بی اعتنا بوده اند

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.