خبر فوری : درگیری در پیرانشهر و کشته شدن دو عضو حدکا+ جزئیات و عکس

روز چهارشنبه مورخه ۶/۱۲/۱۳۹۹ وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات ترور در غرب کشور و همچنین مرگ دو تروریست که قصد انجام عملیات خرابکارنه در پیرانشهر را داشتند خبر داد.

این تیم تروریستی وابسته به حدکا در قالب گروهی دو نفره به داخل کشور اعزام شده بودند و قصد انجام عملیات تروریستی در پیرانشهر را داشتند بعدازظهر روز چهارشنبه ۶ اسفندماه در نتیجه اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی و همچنین گزارش های مردمی پس از رصد تحرکاتشان  در  چنگال نیروهای  اطلاعاتی گرفتار شدند که و پس از درگیری و تیراندازی هر دو نفر  کشته شدند.  از این تیم دو قبضه اسلحه کلاشینکف به همراه مقادیری نارنجک جنگی و مهمات بدست آمده است.

هویت کشته شدگان :

هویت کشته شدگان عبارت است از عثمان نادری و عبدالله نادری که پسر عموی یکدیگر هستند و هر دو نفر در حدکا عضویت داشته اند ، عبدالله نادری به مدت سه سال سابقه عضویت در پ ک ک را داشته و پس از جدایی و فرار از این حزب به عضویت عقابهای زاگرس شاخه ترور و عملیات حدکا در آمده بود .

عملیات مورد نظر این تیم :

در ابتدای انتشار خبر درگیری و کشته شدن هر دو عضو این تیم تروریستی فورا کانال های وابسته به حدکا به انتشار اخبار پرداختند و سعی نمودند تا هر دو کشته شده را کولبر معرفی کنند اما همانگونه که در ادامه خواهید خواند سناریوی تخریب وسیعی پشت این ارسال تیم وجود داشت که به آن خواهیم پرداخت .

نخستین موردی که باید در نظر داشت این است که که حدکا سعی داشت تا این دو کشته خود را کولبر معرفی کند در حالی که هر دو نفر حزبی بودند و طی درگیری کشته شدند و هر دو نفر نیز مسلح بودند .

این دو نفر نه تنها سابقه کولبری نداشتند بلکه در چهارچوب عضویت در حدکا بارها به اخاذی از کولبران پرداخته بودند  و با گرفتن باج و گمرک از کولبران بی پناهی که برای معیشت روزانه یشان مجبور به تردد در سرما و یخبندان بودند امنیت را از آنان سلب نموده و با این اقدامات امکان رونق اقتصادی را از منطقه سلب کرده بودند.

موضوع دوم تحرکات اینچنینی در مدت زمان پیش از انتخابات است ، این تیم تروریستی سعی داشتند با انجام اقدامات ناامن کننده ضمن آیجاد آشوب و تحریک مردم کردستان ، فضای قبل از انتخابات را ملتهب نمایند .

و اما مهمترین موضوع سناریویی بود که با کشته شدن این دو نفر ناکام و ناتمام ماند که برای درک آن باید به تابلویی وسیع تر با دیدی بازتر نگریست .

همانگونه که اطلاع دارید در دو روز گذشته در سراوان شاهد ناآرامی هایی بودیم که به صورت تعمدی به خشونت گراییده می شدند و فیلم ها و تصاویر زیادی از اعمال خشونت توسط عده ای مسلح در فضای مجازی منتشر می شد گروهی مسلح که قصد حمله به مراکز و پاسگاههای نظامی و انتظامی را داشتند ، در کردستان نیز دقیقا همان سناریو در حال پیاده سازی بود فعالیت رسانه های کردی بر بازتاب و بزرگنمایی و ایجاد حس همدردی بود .

هماگونه که یک منبع آگاه و مطلع خبر داد این تیم تروریستی دو نفره – دقیقا به مانند تروریست های زاهدان – قصد حمله به پاسگاه کوپر را داشتند . همچنین ترور دو نفر از سرمایه گذاران صنعتی پیرانشهری نیز در دستور کارشان بوده است. و نهایتا سعی داشتند پس از تحریک مردم و آشوب سازی به اقلیم کردستان عراق متواری شوند.

اگر چه هدف اصلی ایجاد آشوب همزمان در کردستان و بلوچستان بود و سیگنال های فراوانی نیز در این رابطه دریافت می شد مثلا شعر گفتن تروریست های ریگی به زبان کردی و یا فراخوان آشوب به سبک آنچه در سراوان گذشت در کانال های احزاب کردی .

 اما در واقع این هر دو نفر برای هجری و حدکا طعمه بودند یا آنکه در اقدامات خود موفق می شدند و پس از ترور و خشونت به آغوش هجری بازمی گشتند و جناب هجری به دشمنان نشان می داد کردستان ناامن است و یا اینکه این دو نفر نیز مانند سایر قربانیان کشته می شدند که در این صورت نیز حزب با معرفی کردن و قالب کردن ایم دو نفر به عنوان کولبر و تهییج مردم سعی می کرد فضای ناامن را به جهانیان ارائه کند

اما برخلاف تمام محاسبات آقایان خوش نشین اروپانشین هر دو سناریو با زیرکی و فرصت شناسی مسئولان نظامی باطل شدند و تنها دو مفر از اعضای حدکا قربانی سیاست کثیف و غیر انسانی دارو دسته هجری شدند سیاست و امری که بارها و بارها در دیار و نادیار در مورد آن اخطار داده شده بود

1 Comment

  1. اگر پای ما دمکراتی ها به ایران باز شود حتی به بچه خردسال و یا زنهای حامله رحم نخواهیم کرد !!!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.