کامل احمدی پژوهشگر حدکایی ، سادیست از آب درآمد

کامل احمدی خود را اینگونه معرفی می کند :”من، کامل احمدی ، مردم ‌شناس و پژوهشگر دربارۀ موضوعات فرهنگ محلی،کودکان و زنان، و حقوق اقلیت‌ ها در حال مطالعه و تحقیق می باشم و سابقۀ اجرایى نیز در این حوزه‌ها دارم. در سفرهای کاری و تجربیات زیسته ام به آفریقا، آسیای دور، اروپای شرقی و غربی، بوسنی، ترکیه، افغانستان و عراق، علاقه خاصی به تجربیات روزمره زندگی انسان¬ها، سنت¬ها و رسوم (به ¬ویژه رسوم آسیب¬زا)، جنگ و فقر پیدا کردم “
احمدی متولد شهرستان نقده است و دوره‌های تحصیلی دیپلم، کارشناسی و ارشد (علوم اجتماعی و مردم شناسی) خود را در انگلستان طی کرده است و دارای تابعیت انگلیس نیز هست وبه عنوان پژوهشگر اجتماعی در ارتباط با آسیب های اجتماعی نسبت به زنان تحقیق نموده است و بیشتر سعی در تابو شکنی داشته است

بررسی صفحات احمدی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، وی با سفارت‌خانه‌های انگلیس، فرانسه و دفتر سازمان ملل در تهران ارتباطات گسترده‌ای دارد، به گونه.ای که در مراسم رسمی و غیررسمی سفارت بریتانیا و فرانسه به صورت ویژه دعوت می‌شود و در این مراسم شرکت می‌کند. احمدی هر سال به عنوان یکی از میهمانان خاص سفارت انگلستان برای برگزاری مراسم کریسمس و تولد ملکه انگلیس به سفارت انگلیس دعوت می‌شود.
همچنین بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت احمدی، وی طی سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به‌عنوان خبرنگار (قوم‌نگار تصویری) با شبکه BBCفارسی همکاری داشته است. علاوه بر آن او چندین مرتبه در برنامه‌های شبکه خبری BBC مانند «آپارات» و «به عبارت دیگر» شرکت داشته است .

هیچ گاه در هیچ مکان و هیچ زمانی نه سخنان و نه پژوهش ها و نه مقالات و کتب کامل احمدی در دنیای علمی و حتی در دنیای غیر علمی و فانتزی اپوزیسیون جدی گرفته نشدند و به آن بها داده نشد اما به یکباره شاهد آن هستیم که این شخصیت گمنام ناکام در نزد اپوزیسیون کردی و حتی رسانه های متخاصم مواجب بگیر سعودی به ترندی بدل می شود که همه او را دکتر و پروفسور و پژوهشگر و دانشمند و …. می خوانند آنهم پس از دادگاهی شدن کامیل احمدی در دادگاه و محکومیت وی به تحمل ۸ سال زندان به علت ثبوت اتهام « اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با دول متخاصم » و اینگونه است که کامل احمدی محبوبت خاصی نزد اپوزیسیون پیدا می کند .

علی جوانمردی که نه شناختی از وی دارد و نه سعی در شناختنش داشته در ابتدای مطرح شدن بحث احمدی در مورد او چنین می نویسد :” امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹،دکتر کامیل احمدی، نویسنده، مردم‌شناس و پژوهشگر کُرد ایرانی ـ بریتانیایی، بابت اتهام « اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با دول متخاصم » به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.” بی بی سی ، رسانه ملکه پیر نیز وجهه دو تابعیتی بودن وی را برجسته می کند .

فرار کامیل احمدی از ایران :

احمدی پس از محکومیت در دادگاه ، با قید وثیقه آزاد می شود و فورا از کشور می گریزد ، در این بخش نیز رسانه های اپوزیسیون به بزرگنمایی می پردازند و سعی می کند تا فرار احمدی را حماسه ای قلمداد کنند که طی آن یک دانشمند و پژوهشگر محکوم به زندان توانسته قهرمانانه از ایران فرار کند و به جهان دمکراتیک و آزاد غرب پناه ببرد

احمدی نیز سعی دارد فرار خود را رمانتیک جلوه دهد تا تاثیر گذارتر باشد سعی دارد از یک سو خود را وطن پرست نشان دهد تا حمایت اپوزیسیون سلطنت طلب شاه پرست را از دست ندهد و از سوی دیگر نیز سعی دارد با نشان دادن عکسی از خود در لباس کردی و بحث از کوهستان ها به سبک بوچانی خود را یک پان کرد نشان دهد .
او فرار رمانتیک و فانتزی خود را چنین توضیح میدهد : در نهایت در شبی تاریک و سرد که من بودم و برف با کوله‌باری که در آن چند کتاب و کارهای پژوهشی‌ام بود، پای به رفتن گذاشتم…
معروف است که می‌گویند کوردها به‌جز کوهستان دوستی ندارند مثل اینکه گویا انسان جز کوهستان دوستی ندارد، من که در آن شب سرد زمستانی که تنها چراغ روشن راهم سفیدی برف بود، بار دیگر دانستم و باور کردم که کوهستان پناهم داد و یاری‌ام کرد که شروعی مصمم‌تر از پیش را رقم بزنم”
در گفتگو با ایران اینترنشنال سعودی- ربع پهلوی نیز وجهه ایرانی بودن خود را عیان می کند و می گوید گفت که مجبور شدم از ایران فرار کنم !!

اتهامات جنسی و برگشتن ورق بخت کامل احمدی :
تا اینجا همه چیز خوب است و عادی ، احمدی یک قهرمان است و جمهوری اسلامی ایران نیز یک دولت ناعادل که تنها و تنها به علت دانشمند بودن و پژوهشگر بودن احمدی را به زندان محکوم کرده است اما یک مقاله از گاردین همه چیز را برای احمدی خراب می کند .

مقاله گاردین و افشای ماهیت کامیل احمدی :
مقاله ای از ” اما گراهام هریسون ” در روزنامه گاردین منتشر می شود که کلی جنجال به پا می کند هدف مقاله پرده دری و پرده برداری از شخصیت واقعی کامیل احمدی است .

گزیده این مقاله چنین است :
کامیل احمدی، محکوم فراری، در انگلیس به آزار جنسی زنان متهم است
-تعدادی از زنان انگلیسی !! با طرح شکایتی علیه احمدی که انسان شناس دو تابعیتی ایرانی- انگلیسی که اخیرا از ایران گریخته است ، او را یک حیوان درنده جنسی توصیف کردند و خواستار توقف فعالیتش با گروه‌های آسیب پذیر در مراکز تحقیقاتی شدند.
-چهار زن به طور جداگانه به گاردین گفته اند که او به آن‌ها تعرض کرده است و عده‌ای دیگر ادعا‌های آزار جنسی مکرر را علیه او مطرح کرده‌اند.
-آنها گفتند احمدی دیگر نباید اجازه کار زنان یا گروه‌های آسیب‌پذیر سوژه تحقیقاتش را داشته باشد

بعد از این مقاله اپوزیسیون نیز که همواره پوست عوض کرده و دوست و دشمن سرش نشده مجبور به تاختن به کامیل احمدی می شود همچنان که نمونه های را در ذیلا مشاهده می فرمایید

آدرس مقاله مستند گاردین را از اینجا دریافت کنید

توهین به مردم و فرهنگ مردم کردستان در ادبیات کامیل احمدی :

دیار و نادیار به عنوان سنگر آگاهی بخشی مردم کردستان همواره سعی در افشای حقایق داشته و بر آگاهی و روشنگری مردم کردستان تاکید داشته است .
تحقیقات دیارونادیار نشان میدهد که کامیل احمدی شخصیتی کاملا سواستفاده گر دارد نه تنها به کرد بودن خود هیچ افتخاری نکرده و نخواهد کرد بلکه برعکس همواره سعی در تحقیر مردم کرد نزد اروپاییان داشته است و می خواهد این مردم را عقب افتاده معرفی کند
ببینید فضای کردستان را چگونه برای اربابانش تشریح می کند :”روز ولنتاین در کردستان ، حتی امروزه، با وجود تمام نابرابری‌های جنسیتی و عدم وجود فضای باز به این معنی است که دو قلب همیشه ساده‌ترین راه را برای با هم بودن پیدا نمی‌کنند.”
گوشه ای دیگر از توهین کامیل احمدی به مردم و ادبیات کردی در فحاشی و هتاکی به شاعر کرد یعنی شیخ رضا طالبانی نمود پیدا می کند چرا که احمدی معتقد است که : “شاعر کرد شیخ رضا اشعاری در ارتباط با اشارات هومواروتیک داشته است “

کاری از تیم تحقیق دیارونادیار

1 Comment

  1. کامیل احمدی یک آدم ابنه یی ؛دگر باش و همجنس باز است وبامدارک این را ثابت میکنم!!!!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.