انتقاد های بی سابقه به مصاحبه هجری با NRT اینبار از سوی خود حدکایی ها

حضور چند پیشمرگه حدکا در یکی از روستاهای مرزی آنهم در روزهای شلوغ پایان سال بهانه ای بود برای حدکا تا خود را زنده و پویا نشان دهد و بیشتر حرکتی بود جهت مطرح شدن دوباره هجری آنهم به هر قیمتی که شده باشد .

هجری و دستگاه های رسانه ای وابسته به وی و همچنین پشتیبان دیرینش یعنی پارت دمکرات مسعود بارزانی سعی در بزرگ نمایی آن داشتند ولیکن این حرکت آنقدر ناشیانه و بی برنامه و بدون دلیل و منطق بود که علی رغم تمامی تلاش رسانه ای برای بزرگ نمایی آن ، در همان ابتدا مورد انتقاد بسیار شدید قرار گرفت و موج انتقادات آنقدر وسیع بود که مسکوت ماندن آن بیشتر به نفع هجری بود تا کش دادن بحث .

یکی از انتقادات از سوی جلال پور حسن بوده که خود اصالتا مهابادی است و سینه چاک حدکا . وی با انتشار پستی به مصاحبه هجری با NRT واکنش نشان داد

ترجمه پست پور حسن :

کانال NRT مصاحبه ای با مصطفی هجری در مورد ورود پیشمرگه های این حزب به داخل شهرهای کردستان ایران انجام داده است .

هجری در این مصاحبه واقعاً چه گفت؟ خودنمایی پیشمرگه شهر یعنی چه ؟ مثلا می گوید که پیشمرگه های شهر عرض اندام کرده اند اما قصد مقابله با نیروهای رژیم را ندارد ، مجری می پرسد پس چرا گلوله شلیک کردند ؟ هجری جواب می دهد تا همه مردم بداند که پیشمرگه شهر خود را عیان کرده اند .

چقدر درک آن سخت است ، پیشمرگه شهر چه احتیاجی به خود نمایی دارد ؟ اگر واقعا پیشمرگ شهر وجود دارد وظیفه آنها اجرای عملیات – تروریستی – است نه شلیک گلوله برای نمایش کردن .

سطح سخنرانی و بلاغت این مرد آنقدر پایین است که فکر نمی کنم ایشان در طول یک دهه حتی  یک کتاب ، مقاله یا هر موضوعی که نیاز به بلاغت و شیوایی داشته باشد بخوانند تا حداقل چهار نفر تحصیل کرده بتوانند سخنانش را  گوش دهند .

 اگر این شخص – منظور هجری – معاون دکتر قاسملوئی است ، باید گفت ابتدا خاک بر سر این حزب  و سپس خاک بر سر  ملتی که  با دستان این برادر بزرگوار آزاد می شود .

اینان کاری کرده اند که دور و برشان دیگر چهار انسان فهمیده پیدا نمی شود تا حداقل برای بالا بردن سطح گفتار و اندیشه تلاش کنند .

مجری از او می پرسد که گویا این پیشمرگه ها به حزب شما تعلق نداشته اند ؟ هجری به قدری مجهول پاسخ می دهد که معلوم نیست که آیا پیشمرگه او بوده اند یا نه  اگر متعلق به حزب شما نبوده اند پس چرا با آنها پز می دهید و اگر متعلق به شما بوده اند پس چرا جرائت ندارید مستقیما اقرار کنید ؟ از سپاه پاسداران و انتقام می ترسید ؟

پ.ن.پ. به خدا قسم اگر برای این مصاحبه از مقوا – بجای هجری – دعوت می کردند بسیار زیباتر صحبت می کرد. حیا چیز برازنده ای است که این برادر ندارد . باید کنار برود و پستش را افراد شایسته تری پر کنند

Jalal Poorhasan

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.