موج وسیع اعتراضات و انتقادات به خودنمایی چند پیشمرگه حدکا

کلیپ خودنمایی چند پیشمرگه در روستاهای مرزی سبب شد تا حدکا با سرخوشی و شور شعف فراوان خود را و راسانش را زنده اعلام کند .

کلیپ های منتشر شده که در بیشترین تایم ممکن به سه دقیقه نمی رسیدند در همان ابتدا با واکنش های متفاوتی همراه شدند که اکثرا با دیدی انتقادی به این مسئله می نگریستند ، موضع حدکا نیز در برابر این انتقادها بسیار شفاف و واضح بود هر کس که به هر نحوی از انحا کوچکترین انتقادی به حضور این چند پیشمرگه داشته باشد پژاکی است و خیانت کار و حسود محسوب می شود .

تعداد منتقدان و تنوع انتقادات به حدی بود که مجموعه ای بسیار حجیم از اعتراضات به وجود آمد که مهمترین آنها را در ادامه مشاهده خواهید نمود :

  1. بی برنامگی :

از مهمترین انتقادات وارده بی برنامگی این چند نفر بود بدین صورت که آنها هیچ گونه علت و دلیلی برای حضور خود نداشتند بسیاری پرسیده بودند که هدف از این اقدام چه بوده است ؟ و جواب حدکا نیز مشخص بود شمایی که این سوال را می پرسید پژاکی هستید

  • تیر اندازی بدون هدف :

انتقاد دیگری که در چهارچوب بی برنامگی این افراد وارد شده تیراندازی هوایی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم بود که به مجموعه عظیم انتقادات اضافه شد کاربران می پرسیدند که آیا این پیشمرگان در حال جنگ بودند ؟ آیا ترسیده بودند و ترسشان سبب تیراندازی بی هدفشان شده بود ؟ آیا این اقدام صحیح بود ؟ آیا …

  • ترس و اضطراب بی پایان :

سه نفری که در حومه اشنویه ظاهر شدند به حدی ترسیده و پر استرس بودند که تنها به فرار و در رفتن از موقعیت فکر می کردند و تمامی این ها را به راحتی می توان از طرز سخن گفتن و حتی شیوه قدم برداشتن و فرار کردنشان به خوبی دریافت .

  • دروغی شاخدار به نام پیشمرگ شهر :

حدکا و در راس آن مصطفی هجری ادعا کرد که این افراد پیشمرگ شهر بوده اند ادعایی مضحک که بیشترین انتقاد را به همراه داشت کاربران فضای مجازی می پرسیدند که اگر این افراد پیشمرگ شهر بوده اند پس چرا با این اقدام هویتشان را فاش کردید ؟؟ تعریف دقیق پیشمرگ شهر و اهداف و برنامه هایش کدامها هستند ؟ تیراندازی در بین مردم و ایجاد رعب و وحشت ؟

البته ناگفته نماند که تیم تحقیق دیارونادیار سریعا هویت این اشخاص و عضویت رسمی شان در حدکا را فاش نمود حرکتی که ضربه شدیدی بر حیثیت حدکا وارد آورد و اثباتی بود بر دروغ های شاخدار این حزب تحت عنوان پیشمرگ شهر

  • مخالفت علنی مردم:

حماسه پیشوازی مادران اشنویه ای هم بسیار حایز اهمیت بود !! زنانی که در کمال شجاعت و نترسی جلو آمده و با اعتراض خواهان رفتن این سه نفر بودند حتی یکی از این زنان بازوی پیشمرگی را گرفته و با هل دادن خواهان رفتنشان بود ، اقدام این زنان آنقدر برای حدکا ناخوشایند بود که مجبور به تحریف رویداد شده و اعلام کردند که این زنان نه بخاطر اعتراض بلکه برای حفظ جان پیشمرگان خواهان رفتن آنها شده اند !!!! تلویزیون های بارزانی نیز در همین راستا گام برداشته و سعی داشتند تا با ایجاد جو حماسی این گند حدکا را ماستمالی نمایند .

البته نکته طنز ماجرا آنجایی بود که پیشمرگ هراسان به کودکانی که دور وبرشان هستند می گوید که تنهایتان نمی گذاریم وو درست در همین زمان زنان در حال پرت کردنشان از شهر هستند و خواستار خروجشان  و پیشمرگ هم سریعا فرار را بر قرار ترجیح می دهد .

  • خیانت هجری :

در حالی که هدف هجری و باند مافیایی اش مطرح شدن دوباره حدکا و در نتیجه سراریز شدن دلارهای غربی-عربی بود و در این راه این افراد به داخل کشور فرستاده شدند تا قربانی این هدف شوم باشند مصطفی هجری در کمال وقاحت حاضر به پذیرش مسئولیت آنها نیست و همین امر سبب مسخره شدن هجری در فضای رسانه ای شده و عده ای بر این باورند که هجری به علت ترس از انتقام حاضر به پذیرش مسئولیت آنها نبوده است 

  • در راه بارزانی :

حرکت بسیار ناشیانه این گروه تنها از جانب دو طیف مورد حمایت قرار گرفت و بازتاب داده شد نخست از جانب خود حدکا و سپس از جانب رسانه های پارتی و بارزانی از جمله روداو و کردستان ۲۴ . امری که به خوبی نشان دهنده دست پشت پرده و مقصود گردانندگان این شوی مفتضح بود

آنچه در ادامه خواهید خواند تنها گوشه کوچکی از دریای بی کران انتقادات در فضای مجازی است :

Kujan Ahmadpour

من ئەوی بە شیویەکیتر دەبینم واتە ئەوانە بە پیلانی پارتی و بارزانی چونەوە رۆژهەلات بارزانی بۆ ئەوی لە بەغدا ئیمتیازیک لە شیعەکان وەربگری بەلی منیش ئەوم لە دەست دیت بەلام ئەوە زەرەدی پترە لە قازانجی ئیران بەو نەمایشانە ناروخی تەنها چەند کور و کچی گەنجی ئیحساساتی پیوە دەبن گیان لە دەست دەدەن دەبنە بە سوتەمەنی پیلان داریژەرەکان

Jamal Gara

هەر چەند بیری لێدەکەمەوە بێجگە لە پیلانێکی سێ گۆشەی داڕێژراو کە ڕەنگە دوای زیاتر ڕەنگدانەوەی پیلانەکە ئاشکراتر ببێت، هیچی دیکە نییە، ئێستا لەوە زیاتر ناڵێم با ئەو کۆمێنتەی من بمێنیت بۆ دواڕۆژ.

کوردۆ ئەحمەد

دەست خۆش ، هیچ ئەرزشێکی نەبوو بگرە ناشرین کردنی ئەو حیزبەش بوو ، جگەلەوەی پلانێکی داڕێژراوە

ئاسۆ بیارەیی

     من هەر دەرکەوتن وتم کارێکی هەڵەیە

Gulçîn R Cudî

ئێرانیش دەزانێت بایی چەندن ، وەڵا مقەڕەکانیان بەرن لە شنۆ دامەزرێنن ئێڕان کاری پێیان نیە، چون دەزانێت خاڵی لە ئیرادە و ناوەڕۆکن.

Naser Marexani

بەڕاستی زۆر جوان نیشانیان دا چیان پێیە!واتە ئەمن هیچم پێنیە، هیچ پرۆژەیەکم نیە، ئاگام لە مەحمودی بێزەوادیش نیە و تەنیا دەزانم تەقە بکەم و ئەگەر کۆماریش ڕوخا کوڕی شای بە سنوری بانێ دا دێنمەوە.

ئەوە ناوەرۆکی پەیامەکە بو

Shamal Kirkuk

گەورەترین کارەسات بەسەر خەلکی رۆژهەڵات دەهێنێت

Ashti Bahrami

جابزانە گە یشتونەتە کوێ ..لە کوێ وە بۆکوێ…هه ڵبەتە ناهەقیشیان نیە ۳۰ساڵە دانیشتون وژیانی ئۆردوگا هەمووشتێکی لە بیر بردونەتەوە..بە داخەوە.

هەلو کورد

دزگای شڕی تایبت که له سه ری رەش به ریو ئه چیت ۆاته میت -پاراستن به ریه وه ی ده به ن ئه م نمایشه یان که ردۆ ئه گه ر چه ن مانگ به گه ریتو دۆاۆە بڵی ئه م نمایشیان بۆ راکیشانی سوزی خه لکانی عاطفی که ردوه ئه گینا به هاتنی پۆلی گه نجی شورشگیر که له پیلانی اسلی په روسه که بی ئاگان

هەڤاڵ خاکان گەرزە

دڵنیام دەستی بنەماڵەی بەرزانی تێدایە

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.