سیر تا پیاز ماجرای دلنیا قادری و آزاد شافعی

همه چیز از یک دعوا آغاز شد دعوایی که دو طرف آن هر کدام ادعایی غیر قابل اثبات دارند اما بر راستی ادعای خود کاملا پافشاری می کنند .شاید اگر بحران بین دو مرد یا دو زن بود موضوع کم اهمیت تر می نمود و حل آن آسانتر می بود اما یک سر این دعوا یک زن است و سر دیگر آن یک مرد .

در یک طرف رینگ ازاد شافعی مسئول کمیته سلیمانیه حدکا ایستاده و در طرف مقابل زنی به نام دلنیا قادری .

دعوای بین این دو زمانی آغاز شد که مسئول کمیته سلیمانیه حدکا با ارسال نامه ای به رهبری حدکا گزارش داد که خانم قادری بدون هماهنگی و به صورت مخفیانه و قاچاقی به داخل کشور و شهر بانه تردد داشته است و ذیل نامه خواستار برخورد جدی و اخراج قادری از حزب می شود ،  درست در همین زمان نامه دیگری به رهبری حدکا ارسال می شود و اما اینبار از سوی دلنیا قادری  -که خود شخصا برای ارائه شکواییه به کوی سنجق رفته بود – نامه ای که در آن ادعا شده که مسئول کمیته سلیمانیه حدکا درخواست غیر اخلاقی مبنی بر رابطه نامشروع از وی داشته است .

شعله ور شدن اختلافات داخلی :

وجود این گره کور در این دعوای عجیب در شرایطی که حدکا کاملا دو قطبی شده است همچون جرقه ای در انبار باروت عمل می کند چرا که ازاد شافعی مسئول کمیته سلیمانیه شدیدا به طاهر محمودی نزدیک است و در حلقه احبا و قربای محمودی و هجری است و از سوی دیگر دلنیا قادری نیز بنابر گزارشات واصله بنابر درخواست و تهییج مخالفان آزاد شافعی و طاهر محمودی چنین شکواییه ای ارائه داده است .

در این بین رستم جهانگیری که مسئولیت دستگاه نظارت ( چاودیری ) حدکا را عهده دار است درخواست تشکیل جلسه ای برای رسیدگی به بحران را ارائه داده است .

پشتیبانان آزاد شافعی :

طاهر محمودی :

 طاهر محمودی به شدت در تلاش است تا مسئول کمیته سلیمانیه یعنی آزاد شافعی را تبرئه نماید و در گفتگویی با جهانگیری چنین استدلال کرده که اگر دلنیا راست می گوید و شافعی درخواست رابطه غیر اخلاقی را از وی نموده پس چرا تا زمانی که آزاد بر علیه اش گزارش نداده بود ، چنین ادعایی را مطرح نکرده بود .

مخالفان آزاد شافعی :

  1. عبدالرحمن یوسفی :

یوسفی طرفدار سرسخت دلنیا قادری است و بی وقفه از وی حمایت می کند که البته بنابر شنیده ها یوسفی مدتهاست که با قادری رابطه غیر اخلاقی و غیر شرعی دارد والبته یوسفی خود شخصا با شافعی اختلاف دارد و از این طریق کینه یشان را تصفیه می نماید و گویا تعطیلی کانال اعلامی حدکا در تلگرام نیز ریشه در اختلاات عمده یوسفی و شافعی دارد .

  • سید عزیز نیکجویان :

شاید نام بردن از سید عزیز در این بین کمی عجیب باشد چرا که ظاهرا در این دعوی به هیچ عنوان ذینفع نیست اما اگر به اختلاف شدید سید عزیز با هجری و دار و دسته اش بنگریم خواهیم دید که این حضور چندان هم بی دلیل نیست .

سید عزیز نیز به نوبه خود شدیدا خواهان اخراج آزاد شافعی است و بر این باور است که در صورتی که آزاد در این دعوی شکست بخورد و اخراج شود ضربه ای شدید بر جناح هجری و طاهر محمودی خواهد بود .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.