خبر فوری : ضربه به تیم تروریستی حدکا در مهاباد + جزئیات و تصاویر

ساعت یک بامداد روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ یکی از تیم های تیم تروریستی حزب دمکرات کردستان ایران(حدکا) در جاده مهاباد – بوکان (جاده برهان) در نزدیکی روستای قره بلاغ در کمین نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران گرفتار می شوند که پس از درگیری و تیراندازی دو طرف دو پیشمرگه حدکا کشته و یکی دیگر به شدت زخمی می شود .

این تیم ترور که توانسته بود از مرزهای آذربایجان غربی به داخل کشور نفوذ کند به محض رویت و گزارش توسط مردم منطقه مورد شناسایی قرار و رصد قرار گرفته  در نهایت در بامداد روز پنج شنبه این گروه تروریستی از هم پاشیده می شود . هویت دو پیشمرگ کشته شده حدکا عبارت است از انور نصیری چیانه (معروف به سمکو محمل) و سهراب خدیری ، همچنین از این تیم ترور دو قبضه اسلحه کلاشینکف ۶ عدد نارنجک، تعداد زیادی مهمات و همچنین مدارک و اسناد مهم حزبی کشف و ضبط شده است.

هدف تیم ترور :

بنابر مدارک مهم بدست آماده این تیم سه نفره به دنبال تحقق چندین هدف حزبی به داخل کشور اعزام شده اند که مهمترین آنها عبارتند از :

اخاذی از کشاورزان و دامداران :

بنابر اصل اسناد بدست آمده و همچنین رویه حزبی هر ساله در اواسط بهار شاهد اعزام تیم های حزبی به روستاها هستیم تاکید بیشتر این تیم ها بر فضای خارج شهر ها مخصوصا روستاهاست و در این بین دامداران و کشاورزان مورد آزار و اذیت و اخاذی و باج گیری پیشمرگهای حزبی قرار می گیرند .

اخاذی از صاحبان کوره های آجر پزی :

به دنبال شروع فعالیت کارخانه های آجر پزی در بهار این گروه از مشاغل نیز که به علت قرار گرفتن در مناطق بیرون شهری آسیب پذیر تر هستند مورد تهدید وباج گیری حزب قرار می گیرند و هر ساله مبالغ زیادی از این افراد اخذ می گردد

.

تبلیغات حزبی :

حزب دمکرات که با شعار پیوند پیشمرگ شار و شاخ راسان را اعلام کرده بود اینک برای آنکه نشان دهد هنوز در داخل کشور نفس می کشد و بین مردم طرفدار دارد ناچار است خود را فعال نشان دهد و چنین وانمود کند که هسته هایی در داخل شهر ها تحت عنوان پیشمرگ شار نیز دارد از این رو هرازگاهی تیم هایی برای انجام فعالیت های حزبی به داخل کشور گسیل می شوند تا فعالیت های مهم حزبی چون شعار نویسی بر در دستشویی مساجد روستایی و یا چسپاندن اعلامیه حزبی بر تابلوی مسیر جادها را انجام دهند .

اخلال در امر انتخابات شورا ها و ریاست جمهوری :

یکی از اصلی ترین برنامه های این تیم منهدم شده که موکدا مورد تایید سران آنها نیز بوده ، سلب امنیت مناطق کردنشین ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده است.

ایجاد رعب و ترس برای جلوگیری از تکرار حماسه حضور مردم در انتخابات ، ایجاد فشار بر کاندیداهای شورای اسلامی و در نهایت انجام فعالیت های تخریبی برای نشان دادن توانایی حزب در ایجاد اغتشش جهت ارائه به اربابان غربی و دریافت کمک های مالی از غربیان نیز یکی ا زمهمترین دلایل اعزام این تیم بوده است .

اهداف پشت پرده و نانوشته هجری در اعزام این تیم ها :

همچنان که بارها در دیار و نادیار هشدار داده شده بود مصطفی هجری دبیر کل حدکا به شدت دنبال پروژه کشته سازی است ، کشته هایی که پس از مرگ برای هجری بسیار گرانبها تر هستند .

گویی این تیم ها عمدا طوری انتخاب می شوند که حتما کشته شوند همچنان که در زمان اعزام تیم بانه هشدار داده بودیم که افرادی چون سرور معروفی و مختار رحیم زاده که متولد دهه ۸۰ هستند به بهانه های گوناگون و با حداقل اصول حفاظتی به داخل کشور فرستاده می شوند و گاها توسط خود حزب نیز لو داده می شوند چرا که هجری به شدت دنبال پروژه کشته سازی از میان نوجوانان و جوانان کرد است .

یکی از اهدافی که همواره در بکگراند ذهنی هجری وجود داشته عدم تحقق اتحاد مجدد بوده است که موارد اینچنینی نیز می تواند باعث انحراف افکار اعضای حزبی و عدم پیگیری بحث اتحاد مجدد شوند . ضمن آنکه بر فرض تحقق ادغام هجری به بهانه‌ی شهید دادن سعی در امتیاز گیری و باج گیری از حدک دارد.

چند نکته بسیار مهم :

نخست آنکه در رخداد ها و دسیسه های اینچنینی که با نهایت درایت ، مسئولیت پذیری و دور اندیشی مردم نقش بر آب می شوند مهمترین مسئله حضور مردمی است که به کشور و نظام خود ایمان داشته و حاضر به پناه داده به دشمنان این خاک و میهن نیستند در این ماجرا نیز گزارش های به موقع مردم محلی مهمترین علت از هم پاشیده شدن این تیم تروریستی بود .

دوم آنکه در زمان وقوع این ماجرا حدکا بسیار سردرگم بود زیرا اعضای این تیم یقین داشتند که ضربه نخواهند خورد و رسانه های حدکا نیز در ابتدا تنها و تنها به وقوع درگیری بین سپاه پاسداران و یک حزبی کردی اشاره می نمودند گویا حدکا به علت یک سری معذورات قصد داشت عضویت این افراد را دراین حزب رد کند .

راسان شار و شاخ چنین می نویسد : ” ساعت ۲۳ شامگاه چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۱۹ می ۲۰۲۱)، در محور مهاباد به بوکان و در نزدیکی روستای “قربلاغ” درگیری مسلحانه‌ای میان نیروهای وزارت اطلاعات و یکی از احزاب کوردستانی اپوزسیون حکومت روی داده است. “

اعلامیه فرماندهی پیشمرگ کردستان نیز بسیار جالب است تنها در چند سطر به این موضوع اشاره می شود امری که نشان از اعتبار کشته شدکان نزد حزب و همچنین نشان از اعتنای حزب به کشته شدگان راه مصطفی هجری دارد .

در نهایت حق دفاع مشروع :

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که صاحب سروری خاک خود است و یک نهاد بین المللی عضو سازمان ملل است در چهارچوب حق دفاع مشروع حق پاسخ جدی و کوبنده به حرکت های تروریستی اینچنین را برای خود محترم می شمارد و معتقد است که اقلیم کردستان و حکومت عراق باید پاسخگوی اعزام این تیم تروریستی باشد

سخن آخر آنکه :

کشته شدن هر جوان کورد در واقع صدمه‌ای به وطن است و جای افسوس دارد. اما کاش رهبران فرصت طلب دریابند که به کشتن دادن حتی ۱ نفر راه مبارزه در قرن ۲۱ نیست. اگر هجری برای زنده بودن نام حزبش نیاز به کشته سازی دارد و این هزینه دادنها برایش مهم نیست، برای ایران جان تک تک جوانان کورد مهم است و مایه تأسف که جوانی که الان باید گرهی از مشکلات مملکت را با کار و اشتغال باز کند، مطمع و قربانی اهداف رهبران فرصت طلب شده است و….

تمنای تفکر :

عکس قربانیان رهبری حزب را با عکس فرزندان رهبری حزب مقایسه کنید فقط همین

3 Comments

  1. مسئولین عزیز سایت دیار و نادیار در مورد واکسن مطالبی در صفحه تلگرام تون گذاشتین که شائبه برانگیز بود . نوشتین امریکا که واکسن فایزر ساخته داره روزی ۶۰۰ تا تلفات میده که حدودا نصف تلفات ۱۳۰۰ نفرث در ایرانه پس بیخود اه و ناله نکنین که اگه واکسن بود ما مردم نمیمردیم . این حرف شما بسیار زشت و مردم ستیزانه است لابد شما هم از نزدیکان تون افرادی رو بر اثر بی لیاقتی امثال نمکی از دست دادین پس یا مدافع حق ما مردم باشین یا لال شین در مورد مسائل تخصصی نظر ندین . امریکا اگر کشته میده بخاطر اینکه نصف جمعیتش نخواستن واکسنه بشن . ضمنا اگر امریکا امروز نصف ما روزانه تلفات میده در نظر داشته باشیم ۵ برابر ایران هم جمعیت دارن یعنی به تناسب جمعیتی بخوایم نگاه کنیم روزی ۸۰ نفر او امریکا دارن میمیرن پس قیاس های مضحک نکنید و با این قیاس ها مرگ ما ایرانی ها رو موجه نکنید. شما که غیرت دفاع از وطن دارین در مورد جان ما هموطنهاتون اینقدر بی غیرت نباشید یا مثل مقام رهبری که در مورد تعطیلات دو هفته ای گفت تخصص ندارم نظر نمیدم شما هم لال شید نظر ندین خون به دل ما نکنید

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.