۲۵ گلاویژ روز اتحاد یا فقط یک روز عادی !!

در حالی که هواداران و اعضای دو جناح دمکرات انتظار دارند تا روز ۲۵ گلاویژ شاهد تحقق ادغام دو حزب باشند و سالروز تاسیس حزب به روز اتحاد مجدد تبدیل شود اما شاهد شنیده شدن صداهای معترض و نواخته شدن سازهای ناکوکی هستیم که تنها یک نه بزرگ را تکرار می کنند و آنهم نه به اتحاد مجدد است .

بیشترین نوای مخالف از جانب کسانی است که در حزب به اصطلاح جماعت اربیل نامیده می شوند . افرادی چون کمال کریمی که هر آنچه را در توان دارد برای برهم زدن این ادغام انجام خواهد داد اما پر واضح است که اگر کریمی در این برهه سکوت کند بسیار برای آینده دمکرات ها مفیدتر خواهد بود .

در داخل حدکا اما صداها رساتر است چرا که مخالفان این ادغام اشخاصی هستند از طیف نزدیکان شخص مسئول کل یعنی جناب هجری .

مخالفانی که وابسته به هجری هستند بر این باورند که در این ادغام حق و حقوقشان ضایع خواهد شد و به جایگاه مناسبی که تعلق دارند دست نخواهند یافت فارغ از آنکه اکنون که ادغام حدک و حدکا بیشترین موانع ممکن را پیش رو گذاشته آیا بحث بر سر اختلافات سزاوار و به سود جریان دمکرات ها خواهد بود یا خیر ؟

اشخاصی  چون طاهر محمودی هنوز نتوانسته اند از دام خودخواهی رهایی یابند و هنوز نمیدانند اساساً ذات ادغام یعنی گذشت از منیت!  چگونه است که برخی هنوز به این سطح از ادراک دست نیافته اند ؟

متاسفانه در سطوح بالای رهبری حدکا نیز  افراد برجسته ای وجود دارند که تحقق اخرین مرحله از ادغام دوباره دمکرات ها  را منوط به نبودن سه تا چهار نفر دانسته اند و وجود آنها را مایه  بروز  اختلافات بعدی خوانده اند!

سوالی که در اینجا حتما باید پرسیده شود اینست که نبودن فلان شخص خاص چه معنایی می تواند داشته باشد ؟ چه معنا دارد؟ مگر آن چند شخص جزئی از دمکرات و و تاریخ آن نبوده اند ؟ اگر در دمکرات نباشند کجا بروند؟

از سویی دیگر شاهد کارشکنی طیف اروپا نشین حزب نیز هستیم پروهی که هنوز به کارشکنی مشغول هستند در حالی که خود از معرکه بسیار به دور هستند.

 به هر روی در حال حاضر تمام تلاش ها چه موافق و چه مخالف ادغام دوباره دمکرات ها  در جریان است و نتیجه نهایی زمانی مشخص خواهد شد که سرکردگان حزبی از اروپا بازگردند .

تنها نکته مهم آنست که اعضای ، کادر و بدنه دمکرات در این مقطع حساس باید بسیار هوشیارانه عمل کنند و گرفتار کج خلقی های معمول نشوند چرا که اتحاد مجدد نیازمند هوشیاری همگان است

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.