اخطار جدی محمد صاحبی به روزنامه نگاران مستقل حزبی !!

یکی از مواردی که همیشه ایام چون لکه ای بر تارک حزب دمکرات کردستان ایران و شخص مصطفی هجری نمودار بوده ، دیکتاتوریت منشی بوده است . واقعیتی رفتاری که از شخص عبدالرحمان قاسملو به یادگار ماند و شاگرد وفادارش هجری این منش دیکتاتوری را به غایت رسانید تا جایی که تکروی های سکرتیر سبب شد تا بزرگترین انشعاب در تاریخ حزب در کنگره ۱۳ روی دهد و مخالفان یا از حزب رانده شوند و یا مجبور به ترک حزب شوند .

این رویه چنان در حدکا نهادینه شده که به هیچ روی تعطیلی بردار نیست . برای نمونه روز ۲۴ گلاویژ امسال که انتظار می رفت تلویزیون حزب یعنی تیشک تی وی به پخش برنامه هایی پیرامون حزب و تاریخ حزب و سالروز تاسیس حدکا بپردازد و یا حداقل برنامه ای شاد پخش کند اما در کمال تعجب تیشک اقدام به پخش برنامه ” روژف ” می کند .

مهمان برنامه نیز کسی نیست جز محمد صاحبی عضو دسته اجرایی حزب و موضوع برنامه نیز در ظاهر مسئله ترور است و در باطن اخطار جدی به فعالین رسانه ای ، روزنامه نگاران مستقل و دگر اندیشان است .

صاحبی در این برنامه سعی در القای یک عبارت خاص است و آن اینکه هر افشاگری یا مطلبی که در فضای مجازی در مورد حزب و رهبری آن منتشر شود چه توسط جمهوری اسلامی باشد و چه توسط اعضای حزبی در چهارچوب جنگ روانی است و هدف از انتشار آن ایجاد رعب و وحشت است و اینکه اینگونه مطالب در خدمت ترور و جنگ روانی هستند .

صاحبی صراحتا سعی در بستن دهان منتقدان و قفل زدن به قلم هایشان دارد و می گوید :” هر آنچه که در فضای مجازی پخش می شود مهم نیست که به وسیله توسط جمهوری اسلامی طرح شده باشند یا نه مهم اینست که تمام این مطالب در راستای ایجاد ترس  و وحشت هستند ، اینگونه افشای مطالب در این روزها نه تنها در خدمت مبارزه با ترور نیست بلکه به نوعی ترور و مبارزه با آزادی خواهان است .”

یعنی صاحبی مستقیما این افراد را به مشارکت در ترورها متهم می کند برچسپی که این روزها حزب از آن استفاده می کند تا از انتقاد در امان بماند . صاحبی در ادامه اخطارهایش به اصحاب رسانه می گوید که ” هر کسی که طرفدار جمهوری اسلامی نیست باید از پخش اخبار و افشارگری خودداری کند تا به بلند گوی جمهوری اسلامی تبدیل نشود گاها برخی از دوستان و روشنفکران مطالبی را منتشر می کنند که مستقیما در همین چهارچوب قرار می گیرد و به جمهوری اسلامی ایران خدمت می کند ، این اشخاص باید هر گونه مطلب و اگاهی را از طریق کانال های موجود به  حزب اطلاع دهند و از انتشار آنها خودداری کنند .”

این سخن در حالی که هزاران مورد از افشاگری های درون حزبی در فضای مجازی انتشار یافته است و افشاگران در توضیح اقدامشان عنوان کرده اند که بارها مواردی از قاچاق ، اختلاس ، فحشا و … را به مسئولان حزبی اطلاع  داده اند اما هر بار حزب از پاسخگویی سرباز زده و انها مجبور به اطلاع رسانی در اینباره شده اند .

افرادی چون برهان خلیفه ، علی جوانمردی ، امید قادری اقدم ، احمد شیر بگی و …. از جمله افرادی هستند که برخی از تخلفات حزبی را به اطلاع مسئولان حزبی رسانده اند ولیکن چون شخص رهبری حزب و حلقه مریدانش درگیر این تخلفات بوده اند نه تنها با موارد گزارش شده برخورد نشده بلکه شخص افشاگر با برچسپ خوردن و بی احترامی مواجه شده است

1 Comment

  1. نظر من اینە برو بە رژیم پژاکیهاابرس کە مردم ایران رابەگورستانها میفرستن شما بە درد خودتان برسی بهتره

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.