خراب شدن ماه عسل احزاب کردی و شاهین نجفی

بدون شک ابتذال بزرگترین ، دقیق ترین و واضح ترین مولفه ای است که بتواند شخصیت پست وجودی ، هنری ، رفتاری ، اخلاقی و … شاهین نجفی را توصیف کند امری که بر هیچ کس پوشیده نیست اما در کمال تعجب همیشه ایام شاهد آن بوده ایم که چنین شخصیت مسموم ضد اخلاقی از جایگاه رفیعی نزد احزاب کردی برخوردار بوده است و تنها دلیل آن نیز یاوه گویی ها و فحاشی ها این شخص بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران و بر ضد عقاید اخلاقی – اسلامی مردم بوده است یعنی شاهین نجفی شخصیتی است که ضد اسلام است و چون بنابر عقایدش به ستیز با جمهوری اسلامی در آثارش می پردازد نزد احزاب کردی مقبولیت یافته است .

اما در چند روز گذشته و به دنبال برگزاری شوی مضحک موسوم به دادگاه آبان و حواشی عدیده ی آن شاهد انتشار چندین پست اینستاگرامی از شاهین نجفی بودیم که به موضوع پرچم شیر و خورشید پرداخته است .

شاهین نجفی در پست جنجالی خود چنین می نویسد : ” یکی از خباثت های جمهوری اسلامی و مخالفان تمامیت ارضی ایران ایجاد این توهم بود که پرچم شیر و خورشید برای یک کروه خاص است …. “

و انتشار این پست سراغاز اعتراض اپوزیسیون کردی به شاهین نجفی و حمله گسترده به وی بوده است چرا که نجفی در این پست علاوه بر حمله همیشگی اش به جمهوری اسلامی ایران به مخالفان تمامیت ارضی ایران نیز حمله ور شده است و احزاب کردی نیز خود خوب می دانند که مقصود از ” مخالفان تمامیت ارضی ایران ” همان احزاب کردی است و بس واینجاست که حمله به شاعر خوش خوان و انیس و مونسشان شروع می شود .

یکی از این نوشته ها از سوی ارسلان هدایتی بوده است او چنین می نویسد :

بە خودم افتخار میکنم نه شاهین و نه امثالش برایم کوچکترین اهمیتی نداشتند! اساسا آنها نمیتوانستند و نخواهند توانست مطالبه‌گر کوچکترین خواست ملی ما باشند!

تا دیروز توی صداوسیما پلاس بود اونوری که شد یه هفته کمونیست رادیکال شد بعد چپ سوسیال دموکرات شد بعد نهان گشت بعد حیران گشت بعد سرگردان و سلطنت طلب شد!

سالهای نود و سه و نود و چهار که ریدمان حنجره داشت میتوانستی به وفور تضاد و تناقض را در شعرهای بی سروتهش را یافت کنی!

کسی که چپ است نباید به کوروش ببالد  کسی که به کوروش میبالد نباید #حق_تعیین_سرنوشت را برای کوردها قائل باشد، کسی که خود را متعلق به جنبشی فکری از نوع رادیکال چپ میداند نباید را به را پستهای ورزشی بگذارد؛ قاعدتا ورزش بد نیست اما یک متفکر ورزشکار نمیتواند بدک نباشد

  یک ورزشکار حرفه ای حداقل متفکر نیست آنهم از نوع رزمی خرکی‌اش!

هیچگاه دمب تکان دادنهای شاهین برای کورد را نه تنها جدی نپنداشتم بلکه برایم مضحک بود!

#فرزاد_کمانگر یا امثال نیازی به مرثیه های یک مجنون ندارند!

اما مشکل ما شاهین نیست مشکل ما خودبینی در آینه دیگریست!

ما نمیتوانیم به خود ببالیم مگر دیگری!

کورد ملتی چشم و دل به راه او کاسه گدایی تمنا به دست برای تثبیت خویش از جیب و کرم دیگری!

کورد آنقدر مظلوم و بدبخت است بسان صد و هفتاد فالاور مشترک تنها من با #شاهین_نجفی !

چه چیزی در این صداست؟! زیبایی؟ عمق؟ معنا؟!حجم؟! برد؟! هیـــــــــچ!

شاهین تنها یک چیز خوب بود از اولین ها: اولین ترامادولگو اولین بکارت گو اولین کفرگو……اولین تابوها!

حال شاهین دیگر آن همه چیز نیست؛

 او دیگر متنقاض نیست او چند رویکردی نیست چند گفتمانی نیست او دیگر در میان واژگان فلسفه سیاسی حیران و دمدمی گفتمانی نیست

او اکنون تنها یک چیز است:

پارس کنان بر پشت بام پان ایرانیستها!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.