دادگاه آبان ، کلاه گشاد تجزیه طلبان بر سر سلطنت طلبان

دادگاه آبان برگزار شد شوی مضحک و مسخره و بی فرجام با تبلیغاتی فراوان و پر سر و صدا که تنها یک هدف را دنبال می کرد و آنهم ضربه زدن به آبروی نظام اسلامی

از همان ابتدای انتشار خبر برگزاری چنین حرکتی حدس و گمان ها نیز پا به پای آن منتشر می شد چرا که اخبار مربوط به برگزاری آن را شبکه سعودی – صهونیستی ” ایران اینترنشنال ” پوشش می داد و مدیران این شبکه حتی کانالی ماهواره ای با همین نام و تحت لوای خودشان را ایجاد کرده بودند که همین مسئله باعث شد تا طیف سلطنت طلبان به این نکته قناعت کنند که برگزاری این به اصطلاح دادگاه از جانب دار و دسته ربع پهلوی بوده ، بنابراین تمامی طیف های سلطنت طلب به حمایت از آن پرداختند و بسیار خوشحال بودند که شاهزاده خانه نشین توانسته حرکتی جنجالی انجام دهد فارغ از آنکه …

شوی اینترنشنالی چنان مضحک بود که از یک جریان دادگاهی تنها نامش را یدک می کشید هیچ مرجع قانونی برای مجوز برگزاری وجود نداشت

اصل انتخاب و چرایی انتخاب یا انتصاب قضات نامعلوم بود

هیچ شاهدی وجود نداشت و مسخره ترین بخش این رخداد طنز گونه اپوزیسیون بخش شاهدان بود که بسیار کودکانه طراحی شده بود شواهدی به روی صحنه آورده می شدند که چهره خود را کاملا پوشانده بودند و هویتی حقیقی نداشتند و بجای اسامی از شماره استفاده می شد این بخش به حدی مسخره بود که برخی کاربران فضای مجازی عنوان می کردند که کارمندان شبکه اینترنشنال به نوبت سر و صورت خود را می پوشانده و روبروی دوربین حاظر می شدند . ضمن آنکه مراسم از طریق اینترنت برگزار می شد و شخصی که خود را شاهد ماجرا می خواند و ادعا می کرد از داخل ایران در این برنامه شرکت کرده است هیچ گونه مدرکی برای اثبات ادعایش نداشت .

همه شاهدان از حوادثی سخن می گفتند که یا بر سر خودشان آمده بود یا اقوام و خویشاوندانشان یا با چشم خود آن را مشاهده کرده بودند  اما نکته جالب اینست که هیچ کدام از شواهد برای اثبات ادعای خود هیچ گونه مدرکی اعم از فیلم ، عکس ، نوشته ، فایل صوتی و … ارائه نمی کردند .

اما برای اپوزیسیون هیچ کدام از این موارد مهم نبود و فقط حس سرمستی وشعف وجود داشت تا کم کم جرقه های اختلافات بروز کرد و همین شوی مضحک چند روزه نیست نتوانست اپوزیسیون را برای چند روزی بدون فحاشی و کتک کاری و جنجال دور هم جمع نماید .

محمدرضا یزدان‌پناه خبرنگار سابق رادیو فردا جزو نخستین افرادی بود که به بانیان این برنامه مشکوک شده بود وی از دو عضو سازمان منافقین با اسامی شادی صدر و شادی امین نام برده بود دو شخصیتی که همجنس باز هستند و چند سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده اند !!! اما خیلی زود از یکدیگر جدا شده اند!

یزدان‌پناه می گوید که این دو نفر در ماه‌های اخیر به تناوب به آلبانی سفر کرده و با سازمان مجاهدین خلق در ارتباط بوده‌اند و دادگاه نمایشی آبان با پشتیبان مالی  منافقین برگزار شده است..

در ادامه با اظهارات علیرضا نوری زاده مواجه هستیم که در گفتگو با شهرام همایون از قول رضا پهلوی می گوید که : “من چقدر بیانیه و اعلامیه بدهم دیگر خسته شدم منتظر میشینم تا جنبشی در ایران شکل بگیره تا به آنها ملحق بشم”

نوری زاده در همین برنامه می گوید که : رضا پهلوی به نظر می آید  در این سن درگیر زندگی و خانواده و بچه ها شده و نمیخواهد تن به درگیری و مشکلات سیاسی بدهد.”

و اما حضور تجزیه طلبان :

شاید همگان دریافته باشند که رابطه سلطنت طلبان و تجزیه طلبان با یکدیگر مانند رابطه جن و بسم الله است یعنی این دو هیچ گاه نتوانسته اند با یکدیگر همکاری کنند و همیشه ایام در تضاد و تقابل با یکدیگر عمل نموده اند .

حضور عناصر تجزیه طلب با سابقه بعنوان مسئولین برگزاری این جلسات نقطه شروع جدی تضادها و تقابل ها بود ، حضور اشخاصی چون یوسف عزیزی بنی طرف تجزیه طلب  عرب و یا حضور رسمی گروهک دمکرات در این جلسه ها  و  پوشش رسانه ای و خبری آن توسط این گروهک ها خود دلیلی بود قاطع بر نقش پشت پرده گروه های تجزیه طلب در برگزاری این به اصطلاح دادگاه نمایشی .

اختلافات زمانی به اوج خود و به نقطه انفجار رسید که پرچم شیر و خورشید سلطنت طلبان توسط مسئول برگزاری جلسه در زمان خواندن سرود پایانی دادگاه جمع آوری شدند .  

بخشی از اپوزیسیون فورا به نمایش دادگاه آبان انتقاد کرده و در بیانیه ای عنوان کردند که :” در این دادگاهِ خودساخته سرود گروه تروریستی فدائیان خلق خوانده شده و همزمان پرچم سلطنت طلبان ممنوع شد، بنابراین چندان اعتباری برای بی‌طرفی و استقلال آن دادگاهِ خودساخته باقی نمی‌ماند”. 

از دیگر حواشی این دادگاه که نمایانگر وضعیت وخیم اپوزیسیون خارج نشین بود حمله و فحاشی به هادی خرسندی بود .

هادی خرسندی که از طنز پردازان مارکسیست است و در چند سال گذشته انتقادات گسترده ای به رضا پهلوی کرده بود، با حضور در سالن دادگاه مورد حمله سلطنت طلبان قرار گرفت . طرفداران رضا پهلوی که از نتیجه دادگاه نمایشی راضی نبودند، وی را مورد سرزنش قرار دادند و توده ای خائن نامیدند که باید از شاه عذر خواهی کند .

البته درگیری ها و حمله ها بسیار بیشتر ادامه یافت تا جایی که خواننده مرتد بی اخلاقی چون شاهین نجفی نیز وارد معرکه شد و به تجزیه طلبان حمله ور شد که البته بکار بردن واژه تجزیه طلبان سبب خراب شدن ماه عسل احزاب کردیی و شاهین نجفی شد و اهمیت این نکته زمانی هویدا می شود که بدانیم بسیاری از اعضای احزاب کردی شاهین نجفی را همچون عضوی از حزب خودشان می دانستند و همواره به تمجید آثارش که بیشتر پرنوگرافی بود ، می پرداختند .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.