سونامی وحشتناک تجاوز و آزار جنسی در دمکرات ها + افشای نامها و جزئیات

زیبایی احزاب کردی را تنها می توان در دنیای اساسنامه هایشان یافت در این دنیای خیالی است که همه با هم برابر و برادرند و پایان راه تنها آزادی است و بس ، زنان و مردان در اوج عزت بدور از هرگونه دغدغه جنسیتی مشغول به فعالیت در راه آزادی هستند .

منظره ای زیبا که متاسفانه هیچ گاه نتوانسته از روی کاغذ و از قالب کلمات فراتر رود و در عرصه حقیقی و عملی فرصتی برای بروز نداشته است آنهم به یک دلیل ساده ولی بسیار خطرناک ، بدین علت که مردان رهبر و رهروان رهبر هر دو به زن به دیدی جنسیتی ، ضعیف ، سست ، ترسو و لطیف برای آمال جنسی خودشان می نگرند .

این مشکل تنها مخصوص دمکرات ها نیست ، پژاک ، پ ک ک ، کومله ها و … در تفکرات همگیشان زن تنها ابزاری است برای تبلیغات جذب عضو و سکس .

این رویه دیرینه احزاب کردی همواره اعتراض زنان را به دنبال داشته است اما صدای زنان در داخل این احزاب هیچ مجالی برای شنیده شدن نداشته است و همواره با توهین و ارعاب و بهتان محکوم به خفه شدن بوده است .

بارزترین اعتراضی که به سیستم مرد سالارانه و صد البته زن ستیز مردان حزبی شده است مربوط است به اعتراض جمعی از زنان به ویدئوی منتشر شده در تابستان ۱۳۹۵ که در چندین پیشمرگه دمکرات با بکار بردن الفاظ و شوخی‌های سکسیستی و ضد زن به بانوان توهین می کردند این پیشمرگه ها در خلال مکالماتشان با هدف قرار دادن نمادین زنان احزاب رقیب، از شوخی‌های جنسیتی و الفاظ رکیک استفاده می‌کردند .

و یا در ویدیوی دیگری که در همان زمان منتشر شده بود ، دو عضو حزب “پاک”، حزب آزادی کردستان و “حدک”، حزب دمکرات کردستان از طریق یک برنامه پیام‌رسان اینترنتی در حال جدل لفظی بودند و در جریان مکالمه خود، با الفاظ سکسیستی و ضد زن در صدد تحقیر یکدیگر برمی‌آیند.

در آن زمان و در واکنش به آن ویدئوها ۵۱ زن ، شامل طیف‌های مختلفی از فعالین زن کردستان، در بیانیه‌ای نسبت به آنچه “سکسیسم نرمالیزه شده درون احزاب” خواندند، اعتراض کردند.

بعد از آن ماجرا بود که حزب دمکرات کردستان ایران مجبور شد تا رویه ای متفاوت اتخاذ کند نخست آنکه پیشمرگان مرد را بیشتر کنترل کند تا هر آنچه را که انجام می دهند در فضای مجازی منتشر نکنند و دوم آنکه زنان را مجبور به سکوت بیشتری نمود تا با جلوگیری از افشای فسادهای بعضا سیستماتیک مانع از لطمه به حزب دمکرات شوند و نتیجه هر دو مورد نیز خفقان بیشتر برای زنان بود .

وضعیت اسفناک روابط جنسی خارج از عرف پیشمرگان دمکرات در حال حاضر به حدی اسفناک است که اکنون حزب به مثابه دیگی است که به مرحله انفجار رسیده و هیچ سوپاپ اطمینانی در آن تعبیه نشده است و رهبری حزب نیز به خوبی این مشکل را دریافته است ولیکن می خواهد بسیار محطاطانه با آن برخورد نماید .

وضعیت نابسامانی که اکنون پدید آمده و به مرحله حاد رسیده است معلول یک فرمان است !! فرمانی از فرماندهی نیروی پیشمرگ کردستان یعنی شخص کاوه بهرامی !!

حمله پهبادی اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیروهای حدکا تنها با هدف ضربه زدن به زاغه های مهمات این گروهک انجام شد و سعی بر آن بود تا حتی الامکان هیچ کسی آسیب نبیند چرا که در بینش فرماندهان سپاه اعضای این گروهک ها با وجود آنکه در برابر نظام اسلامی مسلحانه ایستاده اند اما بازهم ایرانی هستند و چه بسا از راه باطل خود دست کشیده و به آغوش میهن خود بازگردند همچنان که روزانه شاهد بازگشت این افراد به میهن و آغوش خانواده هایشان هستیم .

لیکن حمله پهبادی سبب شد تا پیشمرگان حزب به مقرات زیرزمینی پناه ببرند و جو خوف و رعب عظیمی بر آنها حاکم شود در این زمان کاوه بهرامی که عقب نشینی از هلگورد و شاخ را خودکشی سیاسی می دانست طی دستوری ۲۰ نفر از عناصر با تجربه و قدیمی را به شاخ می فرستد تا به جوانها روحیه بدهند و این در حالی بود که خود و خانواده اش کیلومترها دورتر در منطقه ی مرفهی در اربیل در آسایش و رفاه بدور از هرگونه ترس و دلهره مشغول زندگی عادی خود بودند . اما اجرای فرمان کاوه بهرامی نتیجه ای کاملا معکوس  به همراه داشت چرا که تعدادی از این ۲۰ نفر به بلای جان جوانان بویژه دختران جوان و نوجوان تبدیل شدند .

الف : اخراج فرمانده محمد بالدار از شاخ…

شکایت یکی از دختران جوان دمکرات به نام نیشتمان که مرتبا با پیشنهادات غیر اخلاقی محمد بالدار، روبرو شده بود  سبب شد تا حزب اینبار و به خاطر ترس از خالی شدن شاخ ، به جای رویه قدیمی در ساکت نمودن زنان، محمد بالدار فرمانده مقر را از شاخ اخراج کند همچنین کمیته امنیت در این خصوص تا کنون  در این خصوص علاوه بر محمد بالدار، صدیق درویشی و دیاکو مسعودی را نیز احضار و توبیخ نموده است اقدامی که به خاطر قاطع بودن و همچنین به علت آنکه اولین بار است در حزب دمکرات روی داده قابل تحسین است .

البته ناگفته نماند که  چون رفتار طیف قدیمی حزب که بدون واهمه حزب و سیاست هایش را به باد انتقاد می گیرند و ماهیت حزب را در نظر جوانان تخریب میکنند نیز در اتخاذ این تصمیم دخیل بوده است .

ب : فتح الله خوبایی فرمانده هیز ۱۱۵

رفتار غیر حرفه ای و غیر اخلاقی و نامردانه این فرمانده با دختران جوان تازه جذب شده به حزب نیز به حدی رسیده که با وجود آنهمه اغماض و چشم پوشی دیگر برای حزب قابل قبول نیست . همین رفتارهای متجاوزانه و غیر اخلاقی و همچنین وصول شدن چندین شکایت و گزارش از تجاوز جناب خوبایی سبب شد تا مسئله اخراج فرمانده در دستور کار قرار گیرد .

البته فساد فرمانده تنها در حد آزار جنسی دختران نبوده و بلکه به مرحله رابطه نیز رسیده است . داشتن روابط خارج از عرف با مهسا خانلار و سارینا کارساز سبب شد تا هر سه نفر از مقرات بربزین و الانه اخراج شوند.

ج :  فساد اخلاقی مام اسعد احمدی

مام اسعد احمدی مسئول نقل و انتقالات حزب و معاون کاوه بهرامی است البته شکایت از مام اسعد از جانب دختران و زنان حزبی نبوده است بلکه ماجرای مام اسعد کمی متفاوت تر است !!

مام اسعد که نبودن همسرش در خانه را به عنوان فرصت طلایی می بیند با یکی از دختران بخت برگشته حزبی به نام نسرین ویسی به خلوت می رود ولیکن بازگشت نابهنگام همسر مام اسعد همان و مشاهده اوضاع ناجور مام اسعد همان و درگیری همان …البته مام اسعد در دفاعیاتش اعلام نموده که برای تداوم راسان مجبور به چنین کاری بوده است …

اما حدک :

حدک نیز در تمامی عرصه ها اگر از حدکا پیشی نگرفته باشد اجازه هم نداده است تا از آنها کم بیاورد در عرصه تجاوزات جنسی هم به همین منوال اجازه نداده تا حدکا گوی سبقت را از وی برباید .

بدلیل وسعت دامنه آزار جنسی دختران تازه جذب شده ، حدک مجبور شد تا واحد پذیرش را از ارگان امنیت جدا و زیرمجموعه ارگان سیاسی- نظامی قرار دهد آنهم پس از تعرض شخص کارو رسولی و برخی از عناصر ارگان پذیرش به دختران تازه جذب شده!!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.