حیدر قربانی کیست/ فعال سیاسی یا تروریستی که دست به قتل عام کوردهای اهل سنت زد؟

به گزارش دیار و نادیار_روح الله زرین تحلیلگر رسانه در حوزه بین الملل و مسائل سیاسی در تازه ترین یادداشت خود می نویسد/حیدر قربانی در خردادماه ۱۳۵۲ در روستای بزوش از توابع بخش مرکزی شهرستان کامیاران در استان کردستان متولد شد. پدرش علی قربانی عضو گروهک تروریستی حزب دموکرات بود که از همان فردای روز انقلاب به جان مردم افتاد و کردستان را شلوغ کرد. پدر او در سال ۱۳۵۹ در درگیری‌های کردستان هلاک شد.

گروهک موسوم به حزب دموکرات کردستان ایران و عضو فعالش حیدر قربانی همیشه در داخل کشور علیه نظام و مردم تبلیغ و حتی گاهی عملیات‌های مسلحانه‌ای انجام می دهند. کار به جایی رسیده که در برهه ای از زمان در آن سوی مرز‌ها نیز از کولبران اخاذی می‌کردند و یا به قولی از آنها حق کمیسیون می گرفتند که مردم این موضوع را به نیروهای امنیتی گزارش دادند.حیدر قربانی دست به قتل عام کوردهای اهل سنت زد که هیچ پست و مقامی نداشتند،نمونه آن قتل صدیق امینی راننده بازنشسته بود که به طرز وحشیانه ای او را به قتل رساند.

در پاییز ۹۵حیدر قربانی و دار و دسته‌اش در یک عملیات تروریستی چند تن از مردم بی گناه را به شهادت رساند. حیدر قربانی و محمود صادقی (برادر زنش) بعد از تحقیقات فراوان در ۲۵ مهر سال ۹۵ به اتهام همکاری و معاونت در به شهادت رساندن کوردهای اهل تسنن بازداشت شدند؛ آن هم با ضبط مقادیر بسیاری اسلحه و مهمات جنگی که برای قتل عام کوردهای مناطق غربی کشور تدارک دیده بودند.

حالا در نظر رسانه های غربی موارد استفاده از اسلحه و مهمات جنگی آن هم در مناطق مسکونی و شهری چیست؛ جای سوال دارد. شاید از نظر رسانه‌های معاند؛ برای زندگی در شهرهای کشورمان و گذران امور در سایه امنیتی بی نظیر نیاز به اسلحه و اسلحه کشی وجود دارد که از احکام قضائی صادر شده در این موارد این گونه به ستوه آمده اند.

امنیت و صلح جهانی معیارهایی دارد که اولین و مهم ترین معیار آن میزان امنیت و آرامش جامعه است. در زمینه امنیت باید بگوییم که نمی شود در یک جامعه هر فردی برای حل مشکلات خود قمه یا اسلحه به دست بگیرد و آن مشکل را حل کند؛ شاید نوید افکاری هم اگر به این موضوع واقف بود، امروز سرنوشت دیگری برایش رقم می خورد. کافی است کسانی که به دستگاه قضائی کشور تهمت می زنند؛ خودشان را به جای فرزندان مقتولان بگذارند، آن زمان به درست بودن احکام قضائی دستگاه قضا پی می برند.

گفتنی استبه نقل روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، با استعانت از خداوند متعال و در راستای اجرای حکم شریعت الهی و دفاع از حق مردم مظلوم و ستمدیده کردستان، حکم اعدام حیدر قربانی به اتهام بغی، مشارکت در قتل عمدی سه نفر از شهروندان کرد اهل سنت کردستان، عضویت در گروهک معاند و جنایتکار دموکرات امروز ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در زندان سنندج اجرا گردید.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.