مصاحبه مهم نادر کیانی با آرام احمد در مورد گروه مافیایی یزدانپناه ( فارسی )

نادر کیانی – خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای است و اخیرا مصاحبه جالب و پر محتوایی با آرام احمد روزنامه نگار شهیر کردستان عراق انجام داده است که حاوی نکات بسیار مهمی است .

کیانی در مورد علت انجام مصاحبه اش چنین می گوید : تعداد زیادی از خوانندگان عزیز، و مخاطبان، از من درخواست کرده بودند تا با آرام احمد روزنامه نگار و تحلیلگر ارشد و شناخته شده اقلیم کردستان عراق مصاحبه ای داشته باشم.

به همین منظور با کاک آرام احمد تماس گرفتم و از ایشان خواستم در مصاحبه ای پاسخ سوالات خاصی را در ارتباط با حزب منحله آزادی کردستان بدهند.در آینده در ارتباط با دیگر گروهکها نیز با کاک آرام وارد گفتگو خواهم شد.

ضمن تشکر فراوان از کاک آرام احمد که با وجود مشغله فراوانی که داشتند، قبول کرده و بر من منت گذاشتند و در این مصاحبه شرکت کردند، به اطلاع مخاطبان عزیز می رسانم که در این مصاحبه به برخی پرسش ها و ابهامات در خصوص حزب آزادی کردستان ( پاک ) پاسخ داده شده است.

سوال: کاک آرام روزنامه نگار و تحلیلگر ارشد سیاسی در کردستان عراق، از اینکه وقتتان را در اختیارم گذاشتید از شما تشکر می کنم و سال نو میلادی ۲۰۲۲ را هم به شما تبریک می گویم، خیلی از مخاطبان و طرفداران شما در ایران و کردستان، از من خواسته بودند تا با شما مصاحبه ای داشته باشم، مردم دوست دارند از نقطه نظرات باارزش شما استفاده کنند.

به عنوان اولین سوال از شما،  اخیرا حضرتعالی در مصاحبه ای گفته بودید که حسین یزدان پناه سرکرده حزب آزادی کردستان در کردستان عراق آزادانه مشغول فساد اخلاقی است؟ در این باره برای خوانندگان بیشتر توضیح دهید؟

آرام احمد: من هم به خوانندگان شما و مردم عزیز ایران و کردستان ایران سلام و درود می فرستم و از اینکه این فرصت را در اختیارم گذاشتید از شما تشکر می کنم. جناب آقای کیانی در ارتباط با سوالی که شما مطرح کردید باید بگویم؛

ابتدا باید تعریفی از حزب داشته باشیم، حزب به این معناست که تعدادی از افراد دور یک پلاتفرم و برنامه مشخص جمع  شده باشند و با یک هدف شروع بکار بکنند، برنامه ای ارائه دهند و در نهایت نام خودشان را حزب بگذارند.

بله وقتی می گویم حسین یزدان پناه مشغول فساد اخلاقی است، حرفی نیست که از خودم در آورده باشم، ما فیلم های روابط غیراخلاقی او را دیده ایم، فیلم هایش روزی در تمام شبکه های اجتماعی ما پخش شده بود، حسین یزدان پناه حتی در مقرهای گروهکش، در اتاق خواب نیروهای زنش، در حمام و توالت های زنانه، دوربین های مخفی کار گذاشته است، تا زنها را به دام خود انداخته و مردها را نیز وادار به سکوت کند تا به اهداف پلید خودش برسد. خوب وقتی اینها را گفتیم از خودمان که نگفتیم، خدای نخواسته تهمت که نزده بودیم، همه اسناد این فسادها پخش شده اند، یک مسئله مخفی نبوده که من کشف کرده باشم، مردم اربیل، و حتی رفقای خودش و نیروهای خودش به حسین یزدان پناه می گویند، حسین زن دزد!

سوال ؛ شما گفته بودید که حزب آزادی کردستان و حسین یزدان پناه نوکر خانواده بارزانی هستند، دلیل شما برای این گفته ها چیست؟

اینکه شما آقای کیانی می گویید”حزب آزادی کردستان” در واقع آنها نه حزب هستند، نه آزاد هستند و نه کردستانی هستند، اینها یک گروهی هستند که در اربیل زندگی می کنند و در اربیل مستقر شده اند، آنها نمی توانند از منافع خانواده بارزانی دور شوند، از پارتی حقوق می گیرند و شاهانه زندگی می کنند، در یک کلمه باید بگویم اینها گروه پارتی هستند و پارتی(حزب دمکرات کردستان عراق) این گروه را تاسیس کرده است. ابتدا آمدند حزب دمکرات را به دو دسته تقسیم کردند، آنها را بجان هم انداختند و در نهایت این گروه را هم تاسیس کردند تا با هر دو جناح حزب دمکرات دشمنی کند، یکی دیگر از اهداف این گروه، مخالفت و جنگ با جریانهایی است که ضد خانواده بارزانی هستند. پس نمی شود به تعدادی انسان مزدور بگوییم حزب. خانواده بارزانی بلد نیستند با هیچ حزبی دوستی کنند، یا باید با آنها باشی یا باید ضد آنها باشی، یا باید غلام حلقه به گوش آنها باشی و یا دشمن شان باشی. اینها در جبهه پول و خوشگذرانی و عیاشی هستند.

سوال ؛ تعداد زیادی از جوانان کردستان ایران فریب حزب آزادی کردستان را خورده و پیشمرگ این گروه شده اند، همانطوریکه خود شما هم در جریان هستید ده ها پیشمرگ در این حزب کشته شده اند اما حزب آزادی می گوید آنها خودکشی کرده اند؟ شما باور می کنید اینهمه پیشمرگ در یک حزب دست به خودکشی بزنند؟ یا آنها به قتل رسیده اند؟

ببینید این گروه تمام نیروهایش را در تاریکی کشته، حسین یزدان پناهی که بیشترین مشکل اخلاقی را دارد، یک جنگجو نیست، جنگ او اخلاقی است، جنگ او بخاطر افکار و عقاید نیست، این گروه، نه فکر دارند و نه دیدگاه خاصی دارند، گروهی هستند که ضد مردم کردستان عراق هستند و با همه برخوردهای بدی انجام می دهند،حتی نیروهای خودشان، آنها با هر کسی که ضد خانواده بارزانی باشد برخورد تندی انجام می دهند. اینها بیشتر شبیه گروه مجاهدین خلق هستند، آنها هم به نوع دیگری مزدور بعثی ها بودند، در قیام ما بر علیه بعثی ها، یعنی زمانیکه ما با حمله لشکر بعثی ها روبرو شدیم، مجاهدین خلق، دوش به دوش لشکر بعث، مردم ما را می کشتند، این گروه هم همان نقش را ایفا می کنند، متاسفانه ضد مردم کردستان عراق هستند و به نفع خانواده بارزانی کار می کنند و از این گروه انتظار هر جنایتی هست.

سوال ؛ چرا حکومت اقلیم کردستان و خصوصا پارتی از این حزب حمایتهای نظامی و مادی می کنند؟

ببینید، این گروه یزدان پناه سرباز خانواده بارزانی هستند، بارزانی ها هم چون آنها مزدور و مواجب بگیرشان هستند، به آنها جاهای مخصوصی داده اند، مقرهای ویژه داده اند، به آنها اسلحه و مهمات داده اند، به آنها پول های کلانی داده اند. این گروه و در راس آنها حسین یزدان پناه شاهانه زندگی می کنند، می خورند و می خوابند، بخاطر اینکه مزدور خانواده بارزانی هستند. هر فرد و گروهی وقتی اجیر و مواجب بگیر می شود، یعنی به نوعی کرایه ای کار می کنند و ارباب ها،هم خوب طبیعی است برای نوکرانشان خرج می کنند.

سوال ؛ چرا پارتی و حکومت اقلیم به پژاک و پ.ک.ک اجازه فعالیت در کردستان عراق را نمی دهند اما به این گروه اجازه می دهند؟

ما نباید پ.ک.ک و پژاک را در صفوف این گروه خودفروش وارد کنیم، پ.ک.ک و پژاک هیچوقت حاضر نبودند تحت سلطه خانواده بارزانی قرار بگیرند، آنها می دانند خانواده بارزانی، سالهاست در خدمت ترکیه هستند و خیانت می کنند، نوکر ترکیه هستند، آنها در ۱۸ نقطه به  لشکر ترکیه جا و مکان داده و آنها را وارد خاک کردستان عراق کرده اند. سالهای سال، دوش به دوش ژنرال های ترک با پ.ک.ک می جنگیدند و بارها نیروهای پ.ک.ک را دستگیر و تحویل دستگاه اطلاعاتی ترکیه میت داده اند.

هر وقت هم پژاک و پ.ک.ک تسلیم اراده خانواده بارزانی نشدند، آنها هم دوش به دوش ترکیه با آنها می جنگند، اما گروه یزدان پناه از پارتی بیشتر به ترکیه نزدیک هستند، هم به دستگاه اطلاعاتی ترکیه میت و هم به دستگاه حفاظت و امنیت ترکیه.

یزدان پناه ها چون کادر پارتی هستند و برای خانواده بارزانی دلسوزی و خودشیرینی می کند، به همان شیوه برای ترکیه هم همین رفتار را می کنند. پارتی، یزدان پناه ها را مثل بچه خودش در آغوش گرفته و از آنها استفاده می کند اما در مقابل با همه توان خود با پ.ک.ک و پژاک می جنگد.

سوال ؛ اخیرا به حسین یزدان پناه دکترای علوم سیاسی داده شده به نظر شما حسین یزدان پناه شایسته دکترای سیاسی بود؟ یا این دکترا پشت پرده ای دارد؟

(خنده) آقای کیانی از من سوالی کردی که بیشتر مثل جوک بود، خیلی وقت بود اینقدر نخندیده بودم، خدا خیرت بدهد، گفتی گویا در دانشگاه اربیل به حسین یزدان پناه دکترای سیاسی داده شده، خیلی خنده دار است، ابتدا بگویم چیزی که در کردستان عراق به آن دانشگاه می گویند از نظر من “زبل خانه” است و به غیر از زبل هیچ دانشجویی تربیت نکرده اند. بخاطر همین هم است که کردستان عراق پر شده از پزشک و مهندس و قاضی و وکیل بیسواد.

هر کس کادر حزبی باشد براحتی می تواند یک مدرک در جیبش بگذارد، بخاطر همین این نوع دکتراها یک مسخره بازی است و هیچ ارزشی ندارد. این کارها بیشتر با پول انجام می شود و به کسانی که خدمات بیشتری به خانواده بارزانی و پارتی کرده باشند داده می شود. به همین شیوه سالها قبل در ایتالیا به مسعود بارزانی هم با پول این دکتراها داده شده بود، بعد هم به کسرت رسول علی داده شد.

ببینید یک مثال دیگر برای شما بزنم، در روزهای اخیر به گفته رسانه های پارتی، از بین صدها هزار کتاب در آمریکا، کتاب مسعود بارزانی اول شده(خنده).

انگار همه ملت آمریکا بلندند کردی بخوانند!

برای همین می گویم این نوع مدارک، پولی است و هیچ ربطی به درجه علمی و فکری ندارد و مثل این می ماند که تو پول داشته باشی و بروی ماشین بخری، این هم اینطوری است. این مدرکی که به حسین یزدان پناه داده اند بخاطر خدماتش به پارتی بوده است.

سوال؛ چه نصیحتی به جوانانی دارید که قصد ملحق شدن به این حزب را دارند؟

سوال خوبی مطرح کردید، ببینید من خطاب به مردم شما یک حرف می زنم، مردم بدانند؛ ما ۳۰ سال است از دست خانواده بارزانی می نالیم، به مردم کردستان عراق  نگاه کنند، همه در زندان هستند، همه مورد ستم و استثمار قرار می گیرند به همه ظلم می شود.

اگر اینها هم در کردستان ایران به قدرت برسند، از خانواده بارزانی بدتر نباشند، بهتر نیستند. خود مردم این حقایق را باید بدانند.

۳۰ سال است خانواده بارزانی صدها میلیارد دلار ما مردم را دزدیده اند، برق نداریم، آب نداریم، آزادی نداریم، حقوق ندارم، مورد استثمار قرار می گیریم، حتی یک نفر جرات نمی کند در اربیل و بادینان از آنها انتقاد کند، از آنها نان و کار بخواهد، فوری فرد مورد نظر را دستگیر و راهی زندان های آسایش و دستگاه های امنیتی می کنند.

همه مردم داستان غم انگیز سوران و سردشت و وداد و ده ها روزنامه نگار و منتقد را بیاد دارند، که چگونه بدست نیروهای انسان کش دستگاه امنیتی ترور شدند، جرمشان تنها نوشتن بود، پس این کفر است جوانان کردستان ایران بدنبال گروه حسین و این گروهکها بروند این اشتباه محض است و از تجارب ما در کردستان عراق درس بگیرید.

سوال؛ حزب آزادی کردستان مدعی هستند که در جنگ با داعش نقش مهمی داشتند و بارها گفته اند آنها بودند که پردی را نجات دادند نظر شما چیست؟

ببینید جناب آقای کیانی، در خصوص این سوال شما و حضور این گروهک در جنگ با داعش باید بگویم، حسین یزدان پناه مدام در حال پز دادن است و می گوید با داعش جنگیده ، همه اینها دروغ است، این آدم تنها در حال خودنمایی است و اصلا مرد جنگ نیست، بخاطر همین هم است که تا بحال یک گلوله هم از کنارش عبور نکرده است. برای من عجیب است مردمانی از کردستان عراق، البته اگر باشند، به این گروه دلشان را خوش کرده اند، مردم کردستان ایران باید بدانند این گروه، صرفا آدم خانواده بارزانی و نوکر آنها هستند و برای آنها کار می کنند.

سوال: کاک آرام برای اینکه زیاد شما را خسته نکنم بعنوان آخرین پرسش از شما می خواستم بپرسم؛ جنایات زیادی در این گروه روی می دهد اما هرگز حسین یزدان پناه و نیروهایش محاکمه نشده اند چرا؟ و آیا مردم کردستان از این حزب راضی هستند؟ دوست دارند آنها در خاک شان باشند و دوست دارند حکومت اقلیم به آنها حقوق بدهد؟

شما در مورد دلیل محاکمه نشدن این گروه گفتید. آقای کیانی شما می گویید “محاکمه”، خوب چه کسی آنها را “محاکمه” کند؟ مگر در کشور ما دادگاهی وجود دارد؟ قاضی مستقلی وجود دارد؟ حکومتی وجود دارد؟ متاسفانه هیچکدام از اینها وجود ندارند، این حزب و خانواده بارزانی، هر که را بخواهند بالا می برند، و هر کاری بخاطر منافع خودشان انجام می دهند. در اربیل و بادینان، نوکر خانواده بارزانی باشی، قدرتت چندصد برابر می شود،. در این کشور قانون تنها برای غیرحزبی ها و مردم بدبخت است، جوانان کردستان عراق، تنها و تنها بخاطر کامنت نوشتن، دستگیر و زندانی می شوند.!

ده ها جوان برایم نامه نوشته اند، می گویند کاک آرام، ما را ببخش همه مطالب و حرفهای تو را  قبول داریم، اما می ترسیم لایک و کامنت بگذاریم، ما را دستگیر می کنند و شکنجه می شویم. ما را محروم می کنند، و اگر کارمند اداری باشند، اخراج می شوند. کردستان عراق بخصوص خانواده بارزانی بیشتر شبیه کره شمالی هستند، آنهم از نوع بد و ضد انسانی اش.

مردم کردستان عراق بخصوص آنهایی که ضد این حکومت هستند و از این احزاب بدشان می آید و از آنها متنفر هستند، به این دلیل این انزجار را دارند چون آنها در سنگر مردم نیستند و تحت ستم پارتی و یکیتی هستند. آنها در سنگر ستمکاران هستند، ستمکاران خانواده بارزانی هم ضد اهداف و آرزوهای مردم کردستان عراق هستند.

ستمکاران پارتی ضد مردم کردستان عراق و کردستان ترکیه هستند.

حسین یزدان پناه هم بعنوان یکی از اعضای خانواده بارزانی محسوب می شود و همه کسانی که ضد خانواده بارزانی هستند از او و گروهش هم متنفر و منزجر هستند.

این گروه، ضد پ.ک.ک و پژاک و پ.ی.د و کردهای سوریه هستند.

این گروه، دشمن منتقدان خانواده بارزانی هستند و با ترکیه همکاری می کنند، چون ترکیه دوست و هم پیمان آنهاست.

این گروه، همانطوریکه شما هم اشاره کردید، حتی در روز رای گیری هم با تقلب و دسیسه به پارتی رای دادند، آنها نوکر و مزدور خانواده مافیایی بارزانی هستند و ضد مردم کردستان عراق هستند.

“نادر کیانی”: کاک آرام احمد، تحلیلگر ارشد، کارشناس و روزنامه نگار کردستان عراق از اینکه وقتتان را در اختیارم گذاشتید از شما بی نهایت سپاسگذارم و امیدوارم فرصتی باشد مجدد با هم در ارتباط با مسائل دیگر گفتگو کنیم.

“آرام احمد”: آقای کیانی من هم از شما تشکر می کنم و از صمیم قلبم برای شما و مردم عزیز ایران و کردهای ایران آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.