زهرا محمدی؛ مدرس زبان کوردی یا مبلغ مصطفی هجری ؟؟

در هفته گذشته شاهد بولد کردن قضیه محکومیت زهرا محمدی به وسیله رسانه های معاند بوده ایم رسانه هایی که سعی دارند تا با قهرمان سازی و در عین حال مظلومیت نمایی واقعیت داستان زهرا محمدی را کتمان و آن را مطابق سلیقه و نفع خود مطرح نمایند .

نفعی که برای این گروهک ها عبارت است از بیان روایتی عجیب و غیرمعقول با عنوان مظلومیت یک دختر جوان به نام زارا که تنها جرمش تدریس زبان مادری است و جمهوری اسلامی نیز که خواهان نابودی اکراد است تدریس این زبان را به هیچ عنوان برنمی تابد و این مدرس جوان را به پنج سال حبس محکوم می کند !!

اینگونه است که سعی می شود تا تاریخی طولانی از قتل و ترور و خشونت و تجاوز احزاب کردی در پس داستانی تخیلی – فانتزی پنهان شود ، ابتدا باید توجه داشت که زهرا محمدی در مطالب این رسانه ها با نام زارا اسم برده می شود تا از نظر روانی حسی عاطفی در شنونده ایجاد شود سپس جرم را تدریس زبان کردی بیان می کنند تا در ورای واژه مدرس کردی بودن زهرا محمدی هزاران فتنه را القا نمایند و بدین طرییق ذهن گیرنده پیام بیشتر مسموم شود و مخاطب کرد زبان اینچنین برداشت نماید که زبانش توسط حاکمیت مورد تعرض قرار گرفته شود و برای آنکه مخاطب حس همزاد پنداری القا شود زهرا محمدی تنها با لباس کردی نشان داده می شود و از آن زهرای شلوار لی پوش دیگر خبری نیست !! غافل از اینکه مخاطب فهیم از خود می پرسد مگر در هیچ کجای این سرزمین زبان کردی آموزش داده نمی شود ؟؟ صدها و هزاران مدرس زبان کردی در دهها NGO  و نهاد مدنی به تدریس این زبان اشتغال دارند این زبان در دانشگاه های داخلی در بالاترین سطوح تدریس و حتی تخصصی ترین وبینارها در این دانشگاهها برگزار می شوند ، در ایران شاهد انتشار صدها جلد کتاب به زبان کردی بوده ایم رسانه های مجازی بدون کمترین محدودیت و حتی نظارت به صورت شبانه روزی با این زبان فعالیت می کنند بیش از ده مرکز رادیویی و تلویزیونی درون مرزی و برون مرزی با زبان کردی برنامه پخش می کنند و هیچ کدام در هیچ زمان و مکانی با کوچکترین مانعی روبرو نبوده اند پس ادعای زندانی شدن زهرا محمدی به خاطر تدریس زبان کردی نمی تواند وقعیت داشته باشد .

نام زهرا محمدی بیشتر با انجمن نوژین همراه است انجمنی که حوزه فعالیتش فرهنگی-اجتماعی است و در سال ۱۳۹۰ فعالیتش را آغاز کرده است . اگر چه فعالیتهای انجمن نوژین در ظاهر بر آموزش زبان کردی و فعالیتهای محیط زیستی متمرکز است اما وجود عناصری چون زهرا محمدی سبب شده بود تا این انجمن در عمل به میدانی برای تبلیغ حزب دمکرات و دامی برای جذب کودکان و نوجوانان به این گروهک بدل شود.

تبلیغات علنی زهرا محمدی برای حزب دمکرات سبب می شود تا روز پنج‌شنبه ۲ خرداد ماه ۱۳۹۸ به همراه دو تن از اعضای انجمن «نوژین» در سنندج بازداشت شود که دو بازداشت شده دیگر چهار روز پس از بازداشت با قید وثیقه آزاد و سپس در دادگاه تبرئه شدند . اما مدارک مستند و وجود شواهد کافی و غیر قابل انکار سبب شد تا زهرا محمدی به اتهام « تشکیل دسته و جمعیت به هدف بر هم زدن امنیت ملی » از سوی دادگاه به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شود و سپس محکومییتش در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال زندان کاهش یابد .

پرونده قطور زهرا محمدی گویای این واقعیت است که زهرا محمدی فقط یک مدرس ساده نبوده ، بلکه وی عضو تشکیلات مخفی حزب دمکرات بوده و فعالیت در انجمن نوژین و فعالیت های مدنی و تدریس زبان و ادبیات کردی در واقع  پوششی برای فعالیت‌های مخفی وی برای دمکرات ها بوده است

همچنان که فرمانده سپاه کردستان ، سردار سیدصادق حسینی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز بسیج رسانه برگزار شد، اظهار می کند : زهرا محمدی وابسته به گروهک دموکرات است ، رسانه‌ها و کانال‌های معانداعلام می‌کنند زهرا محمدی به دلیل آموزش زبان کردی دستگیر شده است در حالیکه این شخص با عناصر ضدانقلاب و گروهک دموکرات ارتباط داشته است.

سردار حسینی در بخش پایانی سخنانش به موضوع اعدام حیدر قربانی و بازداشت زهرا محمدی اشاره کرد و داشتن پیوست فرهنگی در برخی اتفاقات برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی رسانه‌های معاند را ضروری است ، بر خلاف آنچه رسانه‌ها و کانال‌های معاند تلاش می‌کنند مطالب غیرواقعی در خصوص زهرا محمدی را به افکار عمومی القا ‌کنند که آموزش زبان کردی دلیل دستگیری و محکومیت این فرد است، موضوع ارتباط این شخص با عناصر ضدانقلاب و گروهک دموکرات بوده است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در دانشگاه‌ها، موسسات متعدد، رسانه و غیره کردی آموزش داده می‌شود و بیش از ۹۷ درصد از ائمه جمعه خطبه‌های خود را به زبان کردی ارائه می‌کنند و ۷۰ درصد برنامه‌های تلویزیون و رادیو هم به زبان کردی است و هیچ منعی ندارد.

زمانی که دم خروس بیرون می زند !!

زهرا محمدی برای دمکرات ها بسیار باارزش است هم از آن جهت که می توانند با انعکاس آن ضمن ایجاد شبهه و تردید برای خود در داخل کشور تبلیغ نمایند و در مجامع بیرونی خود را به عنوان نماینده اکراد مطرح نمایند و هم از آن جهت که دستگیری زهرا محمدی را ضربه ای به خود می دانند و اینگونه است که تمامی دمکرات ها با تمام توان خود به میدان می آیند و تنها از زهرا محمدی می گویند و جالبتر آنکه رسانه های پارتی یعنی تلویزیون روداو نیز پای ثابت این ماجرا تبدیل می شود و بازگشت زهرا به زندان را به صورت زنده پخش می نماید . اثبات ادعای های فوق زمانی است که مصطفی هجری شخصا به میدان می آید و از زهرا محمدی حمایت می نماید

البته حمایت هجری شدیدا نتیجه عکس می دهد و در اذهان عمومی این سوال ایجاد می شود که هجری چرا باید از زهرا محمدی حمایت کند ؟ هجری همیشه از وجود هزاران زندانی سیاسی کرد در ایران سخن می گوید اما چرا باید از بین تمامی آنها از زهرا محمدی حمایت نماید ؟

موضوع بسیار جالبی که توجه به آن مهم می نماید اینست که چرا تنها دمکرات ها از زهرا محمدی حمایت می کنند ؟ چرا نه کومله ها و نه پژاک و نه هیچ حزب دیگری از وی حمایت نمی کند و در مواردی حتی فعالیت زهرا محمدی مورد نکوهش و ایراد گروهک هایی چون پژاک نیز قرار می گیرد .

مسئله زهرا محمدی با واکنش های متفاوتی از سوی مردم روبرو شده است و بیشتر آنان بر این باورند که تنها در یک نظام مردمی و اسلامی است که یک شخص معاند و آشوب گر که تمامی اقداماتش بر علیه امنیت مردم و نظام سیاسی کشور بوده است می تواند به کمترین میزان مجازات محکوم شود چرا که اگر این جرمها را شخصی در داخل آمریکا انجام دهد و اثبات شود کمترین میزان مجازاتش حبس ابد خواهد بود .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.