بازی اتحاد کومله ها،با دخالت های پشت پرده عبدالله مهتدی،رسما شکست خورد!

دیار و نادیار

 در روزهای گذشته مطلع شدیم که گروهکهای موسوم به کومله ایلخانی زاده”کومله زحمتکشان کردستان”،جریان منشعبین و منتقدین کومله مهتدی و همچنین فراکسیون سوسیالیستی کومله،جریان منشعبین و منتقدین کومله علیزاده،بالاخره پس از کلی خبرپراکنی و برگزاری نشست های مختلف و همچنین تعیین هیئت های اتحاد،عملا از ادامه مذاکرات منصرف شدند و به این ترتیب،این اتحاد نیز همانطوریکه پیش بینی می شد،سرنگرفت و شکست خورد.

به گفته برخی افراد حاضر در این نشست ها،عبدالله مهتدی نقش برجسته ای در ناکامی این اتحاد داشته است.

عبدالله مهتدی که اتحاد صفوف کومله را به ضرر سیاستهای حذفی کومله می بیند،به همین منظور در تماس های پنهانی با برخی از جریانها و افراد حاضر در نشست اتحاد،آنها را مجاب کرده تا با سنگ اندازی در پروسه مذاکرات اتحاد با شاخه های دیگر و با دادن برخی امتیازات به آنها،مانع شکل گیری اتحاد شود.

و بالاخره مهتدی به هدف خود رسید و این مذاکرات،بعد از نزدیک به یک سال انجام گفتگوهای فشرده و دیالوگ برای اتحاد سه شاخه کومله،به نتیجه نرسید و این پروسه بطور کامل و بخاطر کارشکنی های تعمدی عبدالله مهتدی سرکرده کومله شکست خورد.

گفته می شود که بعضی از افراد،جریان های مقابل را به آماده نبودن برای تداوم و استمرار دیالوگ و گفتگو برای اتحاد،بخاطر اهداف مشخص شان،متهم کرده اند.

اتهاماتی که بیشتر به یک بهانه گیری شباهت دارد و نشان از برخی دخالتهای غیر مستقیم عبدالله مهتدی برای شکست این اتحاد دارد.

سرکرده کومله سابق بر این نیز در هر پروسه اتحادی که اعلام می شد دخالت کرده و تا دقیقه نود نیز طرف ها را سرگرم کرده و وقت کشی می کرد و دست آخر نیز به بهانه ای از اعلام اتحاد سرباز زده و همه تلاش ها را ناکام می گذاشت.

در یک سال گذشته نیز که بحث اتحاد سه جریان دیگر کومله مطرح شد،گفته می شود،عبدالله مهتدی در تماس هایی با برخی رهبران جریانهای کومله،از آنها خواسته تا مانع شکل گیری این اتحاد شود و در مقابل نیز مهتدی،اقداماتی را برای مطرح کردن آنها انجام دهد.

برخی از اعضای فراکسیون سوسیالیستی کومله نیز بر این باورند که اتحاد سه شاخه کومله با یکدیگر و تشکیل یک کومله واحد،موجب قوی تر شدن آنها در مقابل کومله مهتدی می شد و همین امر موجب ترس و نگرانی عبدالله مهتدی شده بود و به همین خاطر نیز با نفوذی که روی تعدای از رفقای سابق خود داشت،زمینه شکست مذاکرات اتحاد را فراهم آورد.

شایان ذکر است در یک سال گذشته هر سه شاخه کومله مانور تبلیغاتی وسیعی حول محور اتحاد انجام داده بودند که بار دیگر این تلاش ها به شکست انجامید و پروسه شکل گیری اتحاد عملا ناکام ماند.

“وب سایت سیاسی افشاگری کومله۱۹۱۷”

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.