کنگره کومله بر خلاف گذشته،این بار بجای اردوگاه،در اروپا برگزار می شود!

دیار و نادیار

کومله مهتدی در نظر دارد،برای اولین بار  و بر خلاف سالهای گذشته،کنگره آتی خود را بجای اردوگاه کومله در شمال عراق،در اروپا برگزار کند! البته حزب دمکرات نیز با این وضع مهاجرت اعضا بعید نیست کنگره آینده خود را در اروپا برگزار کند چرا که کسی در عراق نخواهد ماند.

به گزارش آکام نیوز عبدالله مهتدی سرکرده کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران،به بهانه هزینه های سنگین تردد اعضای اروپانشین کومله به شمال عراق،اعلام کرده که تصمیم دارد کنگره کومله را در اروپا برگزار کند!!

اما گفته می شود این دلیل،بیشتر توجیه و بهانه عبدالله مهتدی برای عدم برگزاری کنگره در بین پیشمرگان گروه،است.

برخی اعضای کومله بر این باورند که عدم وجود امنیت در داخل کمپ و مقرات کومله می تواند از عمده دلایل عدم برگزاری کنگره در اردوگاه باشد.

سابق بر این،کنگره های گروهک کومله هر دو سال یکبار و در کمپ پناهندگی این گروه در زرگویزله واقع در شمال عراق برگزار می شد.

اعضای اروپانشین کومله نیز با هزینه های این گروه،از خارج کشور به عراق می رفتند و کنگره را در جمع پیشمرگان برگزار می کردند.

اما تروریستهای کومله این بار تصمیم گرفتند به دلایل و بهانه های مختلف،کنگره را این بار در خارج کشور برگزار کنند.

این در حالی است که در تصمیم گیری های کلان تشکیلاتی و همچنین انتخابات کمیته مرکزی،پیشمرگان و اعضایی که در کمپ حضور دارند نقش موثرتری ایفا می کنند،اما با این اتفاق،عملا پروسه انتخاب کمیته مرکزی نیز از کنترل پیشمرگان خارج شده و بطور مستقیم در اختیار عبدالله مهتدی و اعضای نزدیک به او در خارج کشور قرار می گیرد.

اما نمی توان به سادگی از مسئله بروز مشکلات امنیتی و ترس و وحشت  از ترورهای ساختگی و بمب گذاری هایی که چند ماه قبل در اردوگاههای کومله های مهتدی و ایلخانی زاده اتفاق افتاده بود،گذشت.

همچنین مشکلات مالی و بحران اقتصادی در کومله و خروج تعدادی زیادی از اعضا و پیشمرگان کومله از کمپ پناهندگی و عزیمت به کشورهای اروپایی،هم می تواند از دیگر دلایل عدم برگزاری کنگره در کمپ پناهندگی و در بین پیشمرگان کومله باشدکو

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.