افشای سند ارتباط حزب آزادی کردستان با موساد

دیار و نادیار

تعریف و تمجید بی سابقه روزنامه های اسرائیلی از حسین یزدان پناه کمی معنادار به نظر می رسد.

 حزب آزادی کردستان یا همان گروه موسوم به حسین یزدان پناه که سالها بعد از به جریان افتادن انقلاب شکوهمند ایران در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ و به دلیل خلاء قدرت و امنیت در مرزهای سیاسی ایران زمین و خصوصا مناطق کردنشین ایران، با توصیه موساد تاسیس شد، با ایدئولوژی تفرقه افکانه و تجزیه طلبانه در کردستان ایران به مقابله با حکومت مردمی مرکزی ایران برخاستند و دست به جنایات زیادی زدند.

این گروهک با مشی تروریستی – مسلحانه و با داشتن پشتیبانان و حامیان بیگانه اعم از قدرت های بین المللی و منطقه ای و بخصوص سرویس جاسوسی اسرائیل موساد، در دورانی که دولت جدید بطور کامل مستقر نشده بود مقابله با دولت جمهوری اسلامی ایران را آغاز کردند.

پایگاه گیری، پاسگاه گیری، تصرف و غارت ادارت دولتی، ترور،اخاذی، سرقت های مسلحانه و… از جمله اقداماتی بودند که این گروهک دست نشانده برای اعلام موجودیت خود انجام داد.

آنها به ترور مسئولان محلی و شهروندانی که به مخالفت با آنان بر می خاستند، اقدام می کردند.

با پایان جنگ تحمیلی، گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان که مشروعیت خود را توسط موساد و سرویس های جاسوسی بدست آورده بود، به همکاری با دشمنان ملت ایران پرداخت و به لحاظ اطلاعاتی و عملیاتی به یاری آنان برآمدند.

گروهک تجزیه طلب و تروریستی حزب آزادی کردستان پس از چند دهه فعالیت مسلحانه و تروریستی هنوز از ماهیت تروریستی و مزدوری خویش رها نشده و در فرصت هایی که دست می دهد،کم و بیش به این ابزار متوسل می شود.

این گروهک هم اکنون تحت امر مسعود بارزانی در صفوف پارتی اقدام به فعالیت می کند و در طول سالهای اخیر با ورود داعش به منطقه، ماهیت خودفروشی خود را بیشتر آشکار ساخته است.

برخی منابع موثق خبری گزارش داده اند که حسین یزدان پناه از سرکردگان این گروهک در محورهای جنگی دیدارهایی با برخی مسئولان موساد در اقلیم کردستان عراق انجام داده است.

اما در چند روز گذشته سند دیگری از وابستگی این گروهک تروریستی به سرویس جاسوسی اسرائیل موساد، توسط خود این گروهک منتشر شد!

روزنامه اورشلیم پست اسرائیل در تیتر اول خبری خود، در کادری بزرگ، تصویری از حسین یزدان پناه در سنگرهای جنگی منتشر کرد و از او بعنوان نماینده و رهبر کردهای ایران و یک مبارز واقعی نام برد!

 تعریف و تمجید بی سابقه روزنامه های اسرائیلی از حسین یزدان پناه ماهیت واقعی این گروهک را به نمایش گذاشت و این بار دیگر نشان داد که گروهکهای کردی دست نشانده ای بیش نیستند و از ملت کرد استفاده تبلیغاتی و حزبی می کنند و هیچ وقت خیرخواه مردم مظلوم کردستان نیستند؛ مردمی که سالهاست چوب رفتارهای این گروهکها را خورده اند و این مردم کرد هستند که باید تاوان مزدوری این گروهکها را بپردازند.

امروزه هیچ سرمایه گذاری جرات سرمایه گذاری در مناطق کردنشین را به دلیل حضور این گروهکها و ایجاد ناامنی توسط آنها را ندارنددولت نیز کردستان را به دیده امنیتی نگاه کرده و همین نیز موجب شده تا بیشترین ظلم به مردم کردستان وارد شود.

این خواست تجزیه طلبی حزب آزادی کردستان، که در طول حیات خود در پیوند با دولت های بیگانه به وجود آمد به شکل برخورد نظامی و تروریستی ظاهر شد و صحنه سیاسی مناطق کردنشین را به طور جدی ناامن کرده استالبته برخی ویژگی های کردستان مانند موقعیت کوهستان، محرومیت مضاعف در دوران هم جواری مرزی با عراق و تحریکات قدیمی دولت بعثی نیز باعث شد تا زمینه برای برخی گروه ها جهت مطرح ساختن مطالباتی همچون خودمختاری، تجزیه طلبی، مبارزه با دولت مرکزی و جنگ های چریکی مهیا باشد.

با مقایسه مناطق کردنشین ایران با سایر مناطق مرزی ایران به این نتیجه روشن می رسیم که گرچه در اوایل انقلاب در بلوچستان، ترکمن صحرا، خوزستان و … مسئله خلق بلوچ، ترکمن و عرب مطرح شد، ولی ما شاهد تداوم بحران به سبک کردستان نبودیاین در حالی است که آن مناطق هم مانند کردستان ویژگی مرزی بودن و تکه شدن یک قوم در دو طرف مرز، تفاوت های فرهنگی و قومی و محرومیت اقتصادی و تحریک بیگانگان را دارا بودند.

اسنادی بسیاری مبنی بر همکاری تروریستهای کومله و دمکرات و حزب آزادی کردستان با سازمان های جاسوسی سیا و موساد آمریکا و اسرائیل موجود می باشد و بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سران این گروهکها دست نشانده سازمان های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی می باشند.

در آخر سوال این است که در این مدت گروهکهایی همچون حزب آزادی کردستان به کدام یک از اهداف خود دست یافته اند؟آیا جنگ و خونریزی می تواند راهکار مناسبی برای رسیدن به هدف باشد؟!

رفتارهای جنگ طلبانه این گروهکها، جزء قتل و عام و آواره کردن کردها ثمری نداشته و نخواهد داشت، چرا که هدف از تاسیس حزب آزادی کردستان، کومله و دمکرات، قتل و عام کردها می باشد که این موضوع به عینه قابل درک می باشد.

در زیر لینک تعریف و تمجید روزنامه اورشلیم پست از حسین یزدان پناه را می بینید؛

برگرفته از آکام نیوز

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.