اظهار نظر بی سابقه هجری در آستانه کنفرانس نوری زاده

افشای محتویات جلسه درون گروهی

بنابر اخبار ارسالی یکی از اعضای کمیته مرکزی حدکا در خصوص اظهار نظر بی سابقه هجری در جلسه درون گروهی که چندی پیش در مقر حزب برگزار شده بود، تفاوتی فاحش میان مواضع واقعی و مواضع اعلامی حزب حداقل از دیدگاه هجری دیده می شود.

هجری که این روزها به سبب هواداری از جریانات سلطنت طلب، مشروطه و سایر احزاب ملی گرا مورد تهاجم رسانه ای برخی جریانات قرار گرفته گویا در جلسات درون گروهی مواضعی خلاف بر اظهارات آشکار خود دارد.

این عضو ارشد حزب دمکرات کردستان ایران که خواست نامش فاش نشود، طی ارسال ایمیلی به سایت محتویات این جلسه درون گروهی را آشکار ساخته است. این اظهارات در حالی بیان می شود که مصطفی هجری دعوت علیرضا نوری زاده برای اجلاس ۲۲/۱۲/۲۰۱۱ را به گرمی پذیرفته و استقبال نموده است. توجه شما را به ترجمه فارسی متن ایمیل ارسالی جلب می نماییم:

“در جلسه ای که اخیراً با حضور برخی اعضای ارشد حزب برگزار گردید کاک مصطفی اظهار نظر جالبی داشته که بیانگر استقلال حزب ما و تبری و دوری جستن از امید به هر قدرت دیگر الا خلق کورد و ملتمان در کوردستان شرق و چهار پاره کردستان است. این بیانات ضمن اینکه ما را به تداوم حیات حزب امیدوار ساخته نشان دهنده پرستیژ و طرز تلقی سیاست مدارانه و سیاست مأبانه این رهبر کنونی حزب است. این روزها که شما کاک مصطفی را به انواع اتهامات متهم و تخریب می کنید، خواهشمند است این نامه را هم بزنید! اگر واقعاً راست می گویید، بدون سانسور درج کنید!

در بخشی از صحبت ها در جلسه ای که به منظور گسترش ارتباطات با سایر احزاب برگزار گردیده بود کاک مصطفی اینگونه نظر داده است : ” رضا پهلوی و سلطنت طلبان با تجزیه ایران و حتی فدرالیسم مخالف هستند. هرچند ما به توصیه و پیگیری دوستانمان در لندن و اروپا در کنفرانس ۲۲ دسامبر شرکت می کنیم. اما دقت داشته باشید که برنامه ما همکاری جدی با آنها نیست. چقدر ما تلاش کردیم تا به رضا پهلوی بفهمانیم که استراتژی فدرالیسم چیز خوب و قابل قبولی برای آینده ملت های ایران است. این وظیفه بخصوص به عهده دوستانمان در کنگره ملیت های ایران فدرال بود. البته فکر نمی کنم از روی صداقت آن را پذیرفته باشد. انتهای فکر آنها افرادی مثل اکبر گنجی و امثالهم هستند که آب به آسیاب رژیم می ریزند که به دلیل فقدان سابقه مبارزاتی و داشتن عقبه اطلاعاتی و وابستگی به رژیم، تفکری یکسویه و رشد نکرده داشته و حاضر به پذیرفتن غیر خودی نیستند.

به هرحال بدانید که ماحاضر نیستیم همکاری جدی با این احزاب و افراد فرصت طلبی همچون نوری زاده داشته باشیم. اما این جلسات فرصتی برای اعلام مواضع حزب است.

برکسی پوشیده نیست که نوری زاده جاسوس انگلیس است و اطلاعاتی که هر چند گاهی از درون ایران می دهد نیز از انگلیسی ها دریافت می کند و خواسته های آنها را دنبال می کند، چنین فردی نمی تواند و شایستگی ندارد پیگیر حقوق احزاب و ملت های ایران باشد. او فردی دروغگو، دو رو، منافق، احساساتی و فرصت طلب است. فقط دنبال پر کردن جیب خود است. او روزی از عرب ها پول می گیرد روزی از امثال جهانشاهی و روزی از انگلیس و آمریکا، اما اینها برای ما مهم نیست، بگذار هزینه معرفی حق و حقوق ملت ما و حزب ما در محافل جهانی را امثال او بپردازند! اما حزب ما با کشور های عربی همکاری نخواهد کرد هرچند در شرایط کنونی به آنها تریبیون و تلویزیون هم شاید بدهیم اما بدانید جنگ اصلی و ریشه ای ما با عرب ها خواهد بود آنها هیچ گاه نمی توانند کردها را تحمل کنند. در همین کرکوک و وقایع آن می توانید ریشه های خصوصمت تاریخی را ببینید. هیچ گاه به ما نگاه مثبت نداشته و ندارند. اما الان نوری زاده از روی فرصت طلبی پول آنها را دریافت کرده و به اسم آنها تبلیغ می کند.

ایشان در پاسخ به سوال یکی از اعضا در خصوص ارتباط با آمریکا و رفت و آمد لاسکاریس (سرکنسول آمریکا در اربیل) اینگونه پاسخ داده است:” آنها گاهی فکر می کنند برای تحقق اهدافشان ما به مانند ابزاری بیش نیستیم! آمریکا هیچ گاه به طور واقعی به فکر مصلحت ملت کورد نبوده و نیست و فقط قصد استفاده ابزاری دارد. معلوم است توصیه های آنها در خصوص اتحاد دوباره و مسائل دیگر از جانب اطلاعات غلطی است که جماعت جدا شده با ضعف بینش و استراتژی به آنها داده اند و الا اطلاعات خاصی در خصوص اوضاع ایران ندارند. هر بار فقط تحلیل هایی از ما در خصوص اوضاع ایران دریافت داشته و هیچ بازخورد عملکردی برای ما ندارند. برای آنها توضیح دادم که بر اساس نظرات جماعت ملاحسن عمل نکنند! آنها دارای ضعف بینش و سردرگمی استراتژیک هستند که هیچ محدودیت یا خط قرمزی در ارتباطات خود ندارند. هم با پژاک رابطه دارند و هم با رژیم! چه بسا اطلاعات شما را به رژیم بفروشند! “

هجری در ادامه در خصوص اوضاع داخل کشور اینگونه بیان می کند: ” حزب ما باید در انتخابات پارلمانی ایران و فعال سازی هسته ها نقش فعالی داشته باشد. شنیدیم که جماعت جدا شده در این زمینه جلوتر از ما هستند و کمیته خاصی در این خصوص تشکیل داده و فعالیت خود را شروع کرده اند! نباید از آنها بازبمانید و در تک تک شهرها باید تأثیرگذار باشید. از جنوب تا شمال!”

بخش هایی از ایمیل ارسالی عضو ارشد حزب به سایت بود! به هرحال بخشی از مواضع وی ستودنی و قابل تأمل است که علی رغم اظهار نظرات نادرست در محافل بیرونی پی به واقعیت های درونی فضای منطقه ای، بین المللی و تبلیغاتی برده است! اما ای کاش این بینش و نگرش حداقل مبنای عملکردی وی، و گروه تابعه او در خصوص نقش آفرینی مؤثر در آینده منطقه می شد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.