دیدارهای اجاره ای عبدالله مهتدی با مقامات غربی!

آکام نیوز

به گزارش دیار و نادیار به نقل از آکام نیوز، در گذشته بیشتر پولی که توسط کومله، به دست می‌آمد از طریق تشکیلات خارج کشور این گروه در کشورهای غربی جمع‌آوری می‌شد. این پول سپس از طریق پولشویی‌های بین‌المللی و پیچیده و با استفاده از حساب‌هایی در سوئد، ترکیه، آلمان، فرانسه و برخی کشورهای دیگر اروپایی، به چرخه درآمدهای سیاه کومله وارد می‌شد، تا از این راه پول‌های سیاه کومله که توسط عبدالله مهتدی به دست می‌آمد، با سر و شکلی تازه برای مصرف و ولخرجی آماده شود.

این ولخرجی‌ها با دادن پول‌های کلان و رشوه به برخی سیاستمداران و مقامات دولتی رده پایین کشورهای آمریکایی و اروپایی، برای دیدار و ملاقات‌های سیاسی با سرکرده کومله، به اوج خود رسیده است. پولی که باید صرف امور داخلی کمپ پناهندگی کومله در شمال عراق برای پیشمرگان این گروه می‌شد!

گروه تجزیه‌طلب موسوم به کومله با دستور «عبدالله مهتدی» اخیراً وارد فاز جدیدی از مبارزه علیه جمهوری اسلامی ایران شده است. فاز جدیدی که در قالب اعلام خبر دیدار عبدالله مهتدی با فلان مقام دولتی غربی و یا شرکت در فلان کنفرانس و نشست بین‌اللمللی نمود پیدا کرده است! اما پشت پرده این دیدارها و برگزاری این نوع نشست‌ها و کنفرانس‌های به اصطلاح بین‌المللی چیست؟ و چرا مقامات دسته چندمی غربی در نشست‌های عبدالله مهتدی حضور پیدا می‌کنند؟ آن هم درحالیکه بسیاری از این مقامات غربی اطلاع دقیقی از خط مشی کومله و نام این گروه ندارند!

هر ساله در مقاطع مختلف زمانی، سرکرده کومله به همراه برخی اعضاء کومله در کنفرانس‌ها و نشست‌های مکرری در خارج کشور حضور پیدا می‌کنند. در این دیدارها و نشست‌ها، شاهد حضور برخی مقامات دولتی نیز هستیم.

پشت پرده این ماجرا را یکی از اعضای کمیته خارج کشور کومله در گزارشی برای آکام نیوز فاش ساخت.

این منبع موثق خبری اعلام داشت، عبدالله مهتدی برای برگزاری این نوع کنفرانس‌ها و دیدارهای سیاسی در اروپا و آمریکا به مجریان امر و مقامات شرکت کننده پول پرداخت می‌کند تا با حضور آن‌ها و استفاده از نام این افراد، برای خود وجهه سیاسی پیدا کند و در اروپا و آمریکا برای کومله بازارگرمی به راه بیاندازد!

هزینه‌هایی که عبدالله مهتدی در اروپا برای رسمیت دادن به فعالیت‌های کومله در خاک کردستان ایران انجام می‌دهد در حالی صورت می‌گیرد که در نتیجه اقدامات این گروه پس از سال ۱۳۵۷، تاکنون هزاران نفر از شهروندان ایرانی و کرد به واسطه‌ی طرفداری از انقلاب مردمی – اسلامی ترور شده و جان خود را از دست داده‌اند. بخشی دیگر نیز در پی بمب‌گذاری‌ها و درگیری‌های خیابانی به شهادت رسیده‌اند.

مطابق اسناد و اخباری که منتشر می‌شود، اوج برگزاری کنفرانس‌ها و دیدارهای سیاسی سرکرده‌ی کومله با مقامات اروپایی معمولاً در سالگردهای تأسیس این گروه و یا مناسبت‌های تشکیلاتی آنان صورت می‌گیرد. به عنوان مثال می‌توان به دیدارها و نشست‌هایی که به مناسبت آغاز به کار فعالیت خود هرساله در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا برگزار می‌نمایند اشاره نمود. دیدارها و کنفرانس‌هایی که شرکت‌کنندگان اروپایی آن بعضا وجهه مناسبی نیز ندارند.

با وجود همه این مسائل نخستین سئوالی که به ذهن می‌رسد محل تامین بودجه و هزینه‌های برگزاری چنین دیدارها و نشست‌ها توسط چه کسانی تامین می‌شود؟

پس از آن نیز جای این سئوال خالی‌است که شرکت کنندگان نشست‌های عبدالله مهتدی چه در سوئد و چه در شهرها و کشورهای اروپایی و آمریکایی چه کسانی هستند؟

این‌ها به همراه چند سؤال دیگر، سوالاتی است که نویسنده تلاش‌ می‌کند در ادامه این گزارش به آن‌ها بپردازد.

حکایت فعالیت‌های کومله و پول‌های کثیف

درآمدهای کثیف اعضای کومله و پولشویی‌های هنگفت آنان به دفعات توسط بسیاری از افراد جداشده این گروه و تسلیمی‌های آن برملا شده است.

بر پایه‌ی اعترافات اعضای جدا شده، باند عبدالله مهتدی از منابع تجاری و اقتصادی مستقلی برخوردار نیست و دائماً چشم‌داشت‌های مختلفی به سوی نهادهای غربی و بنیادهای صهیونیستی مانند آیپک AIPAC دارد.

موارد مبالغ دریافتی که از راه‌های گوناگون به دست می‌آید صرف فعالیت‌هایی مانند هزینه کردن برای تطمیع و همسو نمودن سناتورهای آمریکایی، مقامات دولتی غربی مانند کانادا، سوئد، آلمان، انگلیس و …، پرداخت به برخی از افراد و اپوزیسیون خارج از کشور مانند سلطنت‌طلب‌ها و همچنین استخدام سیاهی لشکر برای کارناوال‌ها و تجمعات تبلیغاتی می‌شود.

اما این هزینه‌ها از چه منابعی تأمین می‌شود؟

رژیم بعث عراق را به می‌توان از جمله نخستین تامین کنندگان مالی هزینه‌های گروه کومله دانست. پس از سقوط صدام حسین، کومله همچون منافقین یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی خود را از دست داد.

در همین زمان بود که این گروه برای جذب حمایت‌های مالی سازمان‌های امنیتی غرب و سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، فعالیت‌های خود را با آنان هماهنگ و برنامه‌ریزی نمود.

ترورهای درون‌شهری (که اخیراً نیز در برخی شهرهای کردنشین ایران مجددا آغاز شده است)، بمب‌گذاری، گروگان‌گیری و اخاذی از شهروندان ایرانی و… به دستور و آموزش مستقیم سازمان‌های اطلاعاتی غربی نظیر موساد و سیا، را می‌توان از جمله مواردی دانست که باند منتسب به عبدالله مهتدی طی سال‌های اخیر انجام داده و بابت آن‌ها پول‌های هنگفتی از کشورهای آمریکا، انگلیس و همچنین صهیونیست‌ها دریافت نموده است.

مبالغ دریافتی کجا هزینه می‌شود؟

پول‌های کثیف دریافتی کومله از لابی‌های اروپایی و صهیونیستی و بعضاً مبالغی که با پولشویی‌های هنگفت به دست می‌آید، در زمینه‌های مختلفی هزینه می‌شوند.

همانطور که گفته شد، پرداختی‌های مختلف به سناتورهای سنای آمریکا، احمد شهید گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در مقابل ایران، مقامات وزارت‌خارجه کشورهای اروپایی بخصوص کانادا و انگلیس، جلب حمایت شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی فعال خارج از کشور مانند بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا، العربیه، دویچه‌وله آلمان و…، از جمله مواردی است که هزینه‌های زیادی برای گردانندگان کومله دارد.

در نشست‌ها نیز معمولاً به هر سخنران بسته به موقعیت و جایگاه فرد، مبالغی در حدود ۱۰ هزار دلار به بالا پرداخت می‌شود.

جالب توجه است که بیشتر دریافت کنندگان حتی به واسطه‌ی گرفتن عکس یادگاری نیز پول دریافت می‌کنند.

بسیاری از فعالان ضد ایرانی خارج از کشور مانند علیرضا نوری‌زاده از جمله افرادی هستند که در موارد متعدد به دست کومله تطمیع شده‌اند و می‌توان گفت در موارد لزوم به نوعی در راستای اهداف آنان نیز عمل می‌کنند.

نوری‌زاده در بسیاری از مصاحبه‌های خود و همچنین در تلویزیون روژهه لات از گروه کومله به شدت حمایت نموده است.

این ولخرجی‌ها در شرایطی انجام می‌شود که پیشمرگان کومله در کمپ پناهندگی عراق در وضعیت بسیار بد مالی قرار دارند و حتی برای خرید مایحتاج اولیه خود نیز با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند.

سخن گفتن در این باب زیاد است و مجال کوتاه. در گزارش‌های بعدی در خصوص منابع درآمدی کومله بیشتر سخن خواهیم گفت…

 

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.