جنگ قدرت مانع اصلی اتحاد دو جناح

حدکا طی بیانیه‌ایی بصورت رسمی اعلام کرده که مشکل و مانع اصلی در اتحاد،جناح خالد عزیزی و حدک است.این اظهار نظر صریح و بی پروا حکایت از عمق شکاف و فاصله نگاه‌ها در دو جناح دارد.

 لیدر به اصطلاح مبارزات شرق کردستان در کنار قدرت طلبی روز افزون سران دو جناح باعث شده که مردم به حزب بی اعتماد شوند.بی توجهی و کم اهمیتی مردم به مناسبت های حزبی از جمله ۲۲ تیر،۲۵ مرداد؛۲۶ شهریور؛۲۶ آذر و ۲ بهمن و عدم توجه به تحریم های متعدد انتخابات ها،خود دلیل روشنی بر این مدعاست؛عناصر قدرت طلبی در دو جناح از جمله،محمد نظیف قادری،تیمور مصطفایی،ملاعبدالله حسن زاده،حسن رستگار،مصطفی هجری،قادر وریا،مصطفی مولودی و … بدون شک جدی ترین موانع اتحاد خواهد بود.هر چند که فشارهای حکومت اقلیم و برخی از دولت های غربی زیاد باشد ولی این موانع کماکان حضور دارند.

 از جمله نکات جالب بیانیه‌ی حدکا؛افشای معامله روی اتحاد و جانشین شدن خالد عزیزی در صورت اتحاد بوده است،به نظر می رسد حدکا با بیان این مطلب در تلاش است کماکان سیاست تحقیر جناح مقابل را دنبال کند.

 بر اساس این دو بیانیه مقرر بوده که دو جناح کنگره ۱۶ را به صورت مشترک برگزار کنند و علت عصبانیت حدکا از جناح مقابل،اطلاع آن ها از برگزاری کنگره ۱۶ توسط جناح عزیزی تا قبل از پایان سال و به صورت جداگانه بوده است

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.