سخنان “برهم صالح” در خصوص روابط دو کشور ایران و عراق

به هیچ کشور و یا گروهی اجازه نخواهیم داد که از عراق برای لطمه زدن به منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.
برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز در جریان این ملاقات ضمن تشکر از حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران از عراق در مبارزه با تروریسم اظهار داشت:پیوندهای ناگسستنی دو ملت در سایه مشترکات دینی،فرهنگی و اعتقادی واراده رهبران دو کشور،زمینه‌های منحصر به فردی از منافع مشترک را پیش روی ایران و عراق قرار داده است.
وی با اشاره به رفع فتنه تروریسم داعشی در عراق و قرار گرفتن این کشور در شرایطی جدید گفت: عراق نسبت به اقدامات مغایر امنیت منطقه‌ای و اقدامات مخرب برخی کشورها برای ایجاد بی ثباتی و ناامنی در عراق و یا تضعیف کشورها به وسیله تحریم‌های غیر قانونی حساس بوده و با هر تلاشی که در مسیر ضربه زدن به اتحاد دو کشور باشد،قاطعانه مقابله خواهد کرد.
رئیس جمهور عراق با اشاره به اهداف و منافع مشترک دو کشور،ضرورت تقویت ساز و کارهای گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد:به هیچ کشور و یا گروهی اجازه نخواهیم داد که از عراق برای لطمه زدن به منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.
برهم صالح رئیس جمهور جدید عراق روز (شنبه) در رأس هیأتی وارد تهران شد و در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رسمی حسن روحانی همتای ایرانی خود قرار گرفت.
وی در نشست خبری مشترک با روحانی عنوان کرد:امروز من پیامی روشن را ازبغداد برای شما آوردم.در عراق ما اهمیت روابط با ایران را به خوبی درک می‌کنیم و این روابط فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی بین دو کشور ریشه در تاریخ دارد.
این نخستین سفر برهم صالح به تهران پس از تصدی این سمت است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.