دیدگاه مصطفی مولودی درخصوص گفتگو با ج.ا.ا

دیار و نادیار

مصطفی مولودی اظهار داشته باور ما بر گفتگو و دیالوگ استوار است و دو سال قبل نیز با نماینده شورای عالی امنیت ملی گفتگو نمودیم و مسائل خودمان را مطرح کردیم. مسأله کرد در روژهلات(کردستان ایران) مساله ای سیاسی است و راهکار آن هم سیاسی می باشد و از طریق گفتگو و مذاکره به این هدف خواهیم رسید. وی ضمن اشاره به سوابق گذشته مذاکره با ج.ا.ا گفته که حزب میز مذاکره را ترک نکرده و قاسملو نیز جانش را در زمان مذاکره از دست داده است.
مولودی اشاره ای هم به بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری داشته و عنوان نموده که حزب موضع رسمی خودش را هنوز اعلام ننموده لیکن در بحث نظارت در انتخابات ایران مشکلاتی وجود دارد مثلا یک نفر ساکن در تهران نمی تواند برای مهاباد کاندید شود علی ایحال نبودن کردها در مجلس ایران هیچ سودی برای آنها ندارد و بهتر است که کردها هم به مجلس ایران بروند.
وی در رابطه با بحث اتحاد دو جریان حزب اظهار داشته که دو جلسه در سال جاری با آن طرف داشته ایم و نتایج خوبی داشته و معتقدم نهایتاً نتیجه می گیریم.
نامبرده به دنبال اظهارنظر حاجی احمدی (دبیرکل پژاک) درخصوص پرچم کردستان و عدم تعلق آن به همه کردها و ملی نبودن آن موضع گیری نموده و گفته این ظلم به ملت کرد است، پرچم کردستان بر بالای پارلمان که دستگاهی قانونی و شرعی و مورد پذیشر کردهاست نصب شده است. ما نیز پرچم را در مقرهای خودمان نصب نمودیم. اظهارات حاجی احمدی بنیه قانونی و منطقی ندارد. البته این صحبت ها با مشی نظامی مولودی در اعزام تیم ها طی یکسال اخیر منافات داشته و گویا در آستانه کنگره ۱۶۱ این ژست های روشنفکرانه را آن هم به توصیه خالد عزیزی اتخاذ نموده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.